начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Договор за потребителски кредит без подписи!



Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот bussinesshark » 21 Сеп 2020, 11:47

Здравейте.
Преди около година изтеглих потребителски кредит и във връзка с Covid-19 отложих плащанията, в последствие ги възобнових, но поисках от банката копие от договора, койот съм подписал. Оказа се че на договора където би трябвало да има поне 20 мои подписа + три имена няма нито един подпис и нито едно име написано ! Имам ли законово основание да прекратя обслужването на кредита ?
bussinesshark
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2020, 11:24

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот ivanov_p » 21 Сеп 2020, 13:06

Вие не плащате защото имате подписан договор, а защото са ви превели пари. След като сте получили парите - връщате. Банките са хитри като невестулки и в близки отношения със съдилищата, трудно се лъжат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот doondie » 21 Сеп 2020, 18:51

От заглавието на темата помислих, че става дума за злоупотреба с лични данни.

А твоето копие къде е? Най-вероятно са ти дали копие от договора, който всеки друг е сключвал тогава, понеже е типов с общи условия, а не ксерокопие точно на този, който ти си подписал. Това не значи, че го нямат някъде на хартиен носител - вероятно в клона, в който е сключен.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот bussinesshark » 22 Сеп 2020, 10:46

doondie написа:От заглавието на темата помислих, че става дума за злоупотреба с лични данни.

А твоето копие къде е? Най-вероятно са ти дали копие от договора, който всеки друг е сключвал тогава, понеже е типов с общи условия, а не ксерокопие точно на този, който ти си подписал. Това не значи, че го нямат някъде на хартиен носител - вероятно в клона, в който е сключен.


Нямат нито един мой подпис на договора ! По същата логика може и злоупотреба с личните данни да има. Къде и с какво удостоверяват, че съм съгласен с условията по кредита лихвен процент, ГПР, такси и т.н. Според мен е рено да се държи сметка на банката, защо се е случило така и да си носи отговорността !
bussinesshark
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2020, 11:24


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron