начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпълнително Дело срещу Баща ми



Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот ilian_todorov » 16 Авг 2020, 23:16

tihomir77bg написа:
ilian_todorov написа:Написали сте, че жилището е изцяло собственост на майка Ви. По какъв начин ще направи опис ЧСИ, след като няма право принудително да влезе в апартамента?


Да, това е частта, която най-много ме интересува. Факта, че баща ми живее (и е регистриран по адрес) в този имот, достатъчен ли е да даде право на СИ да влиза в имота за да прави опис? Само от четенето на закона не става изцяло ясно.

ЧСИ не влезе в апартамента в който беше регистриран брат ми. Поразпитал съседи, разбрал, че такъв човек никога не е живял там, направил протокол и си заминал. :)
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот jhoro » 16 Авг 2020, 23:18

tihomir77bg написа:Да, това е частта, която най-много ме интересува. Факта, че баща ми живее (и е регистриран по адрес) в този имот, достатъчен ли е да даде право на СИ да влиза в имота за да прави опис?

Не, не е достатъчен!
За какъв адрес става .дума?
Постоянен? Тоест - за кореспонденция. Не е длъжен да живее там.
Настоящ? Тоест - временно, на гости! Само „за борбите и си тръгва“!

Каза Ви се - „Съдебният изпълнител ... може да нареди да се отворят сгради на длъжника ...“
Обратното означава, да „изръчка“ целия квартал!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот ilian_todorov » 16 Авг 2020, 23:31

tihomir77bg написа:
lawchoice написа:Ivanov_p вече е отговорил на това, което Ви интересува, но трябва да четете между редовете. Когато имате правни проблеми отивате при адвокат, така че на общата култура не бива да разчитате..



О, да, разбира се, още от утре ще се ходи на адвокат. Но исках преди това да си създам някаква представа все пак. А и преди няколко години едни роднини имаха правни проблеми, и отдиха да се съветват с три различни адвоката, и получиха три различни, противоречащи отговора. За това реших да попитам по обширно тук първо.

Съветвам Ви да не давате пари за адвокат докато не получи баща Ви призовка за опис, а такава почти сигурно няма да получи, ако си смени адресните регистрации.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот propensity » 16 Авг 2020, 23:41

lawchoice написа:Предай много поздрави на Злобарев! Да е жив и здрав, и да смени фамилията :wink: ! Аз съм изпълнил гражданският си дълг - чл.205, ал.1 НПК - "когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, гражданите са обществено задължени да уведомят незабавно орган на досъдебното производство или друг държавен орган". Текстът е приложим и във форумът, доколкото сървърите на lex.bg се намират на територията на РБ.


Ще, предам, ще предам. :)

А, щом е по НПК, отново възразявам, т.к. не приемам тезата, че съм извършил престъпление, било то от общ или частен характер, каквото по-скоро би било (предвид личността на Хигиенистката), но не съм, за това протестирам. Ще трябва да конкретизираш. За това питах за императива на чл. 205 ФНК.

ПП, и извинявай друже, но в изречението ти "гражданският си дълг" следва да е с кратък член.
Администраторите ще трябва да ме "ад-нат" в група "Форумен-ЧЛЕН-Полис" :lol:

ПП-1, да не ми се обидиш, поредната форума закачка :P

ПП-2, ако искаш да преминем в "другата" тема, да не окен..... таковаме и тази тема :lol:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот jhoro » 16 Авг 2020, 23:43

propensity написа:ПП-2, ако искаш да преминем в "другата" тема, да не окен..... таковаме и тази тема :lol:[/i]

Сетила се Мара ...
Явно ще трябва да идва „колегата“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот tihomir77bg » 17 Авг 2020, 00:03

lawchoice написа:Защо продължавате да упорствате? Нали утре ще имате среща с адвокат?


Не виждам нищо лошо в това, да се информираме колкото се може повече преди срещата с адвоката. Ако не за нещо друго, то поне ще ни помогне да задаваме по-адекватно въпросите си. Правя същото и преди да ходя на лекар.


jhoro написа:
tihomir77bg написа:Да, това е частта, която най-много ме интересува. Факта, че баща ми живее (и е регистриран по адрес) в този имот, достатъчен ли е да даде право на СИ да влиза в имота за да прави опис?

Не, не е достатъчен!
За какъв адрес става .дума?
Постоянен? Тоест - за кореспонденция. Не е длъжен да живее там.
Настоящ? Тоест - временно, на гости! Само „за борбите и си тръгва“!


Този адрес му е същевременно постоянен и настоящ.

jhoro написа:Каза Ви се - „Съдебният изпълнител ... може да нареди да се отворят сгради на длъжника ...“
Обратното означава, да „изръчка“ целия квартал!


Истината е, че нищо не разбирам от право и закони. Но като нещо не е споменато изрично в закона, не може ли да се тълкува разширително? Пример:
Съдебният изпълнител ... може да нареди да се отворят сгради на длъжника и да претърсва неговите вещи, жилище и други помещения.


Под "неговото жилище" не може ли да се има в предвид и жилището, което обитава, щом изрично не е споменато в закона "жилището, което е негова собственост"?

ilian_todorov написа:Съветвам Ви да не давате пари за адвокат докато не получи баща Ви призовка за опис, а такава почти сигурно няма да получи, ако си смени адресните регистрации.


Това не е ли незаконно, имайки в предвид че баща ми наистина живее в това жилище? А също така, би ли било наистина ползотворно да се направи, след като вече е получен документа, уведомяващ ни за производството?
tihomir77bg
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Авг 2020, 14:19

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот lawchoice » 17 Авг 2020, 00:24

tihomir77bg написа:
lawchoice написа:Защо продължавате да упорствате? Нали утре ще имате среща с адвокат?


Не виждам нищо лошо в това, да се информираме колкото се може повече преди срещата с адвоката. Ако не за нещо друго, то поне ще ни помогне да задаваме по-адекватно въпросите си. Правя същото и преди да ходя на лекар.


Нима искате да ми кажете, че спорите с Вашия лекар по диагнозата?
Всъщност може и да е така, Вашият лекар може и да позволява да спорите с него. Разликата е, че той застава пред Вас с името си, докато тук участниците са анонимни. Разбира се, че можете да последвате техните съвети, но ако нещата се объркат трябва да знаете и да можете да поемете вината върху себе си.

Бъдете здрава!
Успех!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот tihomir77bg » 17 Авг 2020, 00:43

lawchoice написа:Нима искате да ми кажете, че спорите с Вашия лекар по диагнозата?


Не, не споря, но знам да задавам правилните въпроси въз основа на информацията, която съм акумулирал. Веднъж, въз основа на такъв въпрос най-вероятно спасих живота на майка ми. След исхемия в ствола на мозъка, невролог и предписа лекарство, което щеше да и помогне да се възстанови. За същото лекарство бях чел преди посещението при доктора, че силно разширява кръвоносните съдове, което причинява спад на кръвното, а майка ми е с хронична хипотония (ниско кръвно налягане). След като напомних този факт на доктора, той каза, "А, да, по-добре да не го пие това," и написа друга листовка. Когато споменах този факт на друг невролог, той-каза, че е имало голям шанс нещата да се развият много зле с това лекарство.

lawchoice написа:Бъдете здрава!
Успех!


Благодаря ви!
tihomir77bg
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Авг 2020, 14:19

Re: Изпълнително Дело срещу Баща ми

Мнениеот ilian_todorov » 17 Авг 2020, 11:09

tihomir77bg написа:
lawchoice написа:Защо продължавате да упорствате? Нали утре ще имате среща с адвокат?


Не виждам нищо лошо в това, да се информираме колкото се може повече преди срещата с адвоката. Ако не за нещо друго, то поне ще ни помогне да задаваме по-адекватно въпросите си. Правя същото и преди да ходя на лекар.


jhoro написа:
tihomir77bg написа:Да, това е частта, която най-много ме интересува. Факта, че баща ми живее (и е регистриран по адрес) в този имот, достатъчен ли е да даде право на СИ да влиза в имота за да прави опис?

Не, не е достатъчен!
За какъв адрес става .дума?
Постоянен? Тоест - за кореспонденция. Не е длъжен да живее там.
Настоящ? Тоест - временно, на гости! Само „за борбите и си тръгва“!


Този адрес му е същевременно постоянен и настоящ.

jhoro написа:Каза Ви се - „Съдебният изпълнител ... може да нареди да се отворят сгради на длъжника ...“
Обратното означава, да „изръчка“ целия квартал!


Истината е, че нищо не разбирам от право и закони. Но като нещо не е споменато изрично в закона, не може ли да се тълкува разширително? Пример:
Съдебният изпълнител ... може да нареди да се отворят сгради на длъжника и да претърсва неговите вещи, жилище и други помещения.


Под "неговото жилище" не може ли да се има в предвид и жилището, което обитава, щом изрично не е споменато в закона "жилището, което е негова собственост"?

ilian_todorov написа:Съветвам Ви да не давате пари за адвокат докато не получи баща Ви призовка за опис, а такава почти сигурно няма да получи, ако си смени адресните регистрации.


Това не е ли незаконно, имайки в предвид че баща ми наистина живее в това жилище? А също така, би ли било наистина ползотворно да се направи, след като вече е получен документа, уведомяващ ни за производството?

Въпрос на тълкуване е. Не е написано изрично "жилището което обитава или което живее". Ако текстът се тълкува разширително, това означава, че по случаят с брат ми ЧСИ може да нахлуе в апартамента на баща ми и да опише вещите му. Както вече писах, обзавеждането също е на баща ми. Има дори и мои вещи. Брат ми е само ползвател там. Първоначално той получи съобщение за опис на движими вещи от ЧСИ на адресът на който реаално живее, но по мой съвет смени адресните си регистрации на друг адрес на който не живее. Написа писмо до ЧСИ, че си е сменил регистрациите като приложи доказателства. ЧСИ отмени описа и насрочи друг на "новия" адрес. Там установи, че такова лице не живее. Понякога трябва да си тарикат. :idea: :)

Защо да е незаконно? :?: Искаш да се преместиш на друг адрес, но по някаква причина това не става. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron