начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Длъжник ЕООД прехвърля всичко на друго дружество



Длъжник ЕООД прехвърля всичко на друго дружество

Мнениеот xarula » 11 Юни 2020, 11:45

Здравейте!
Случаят касае трудово дело!
Имам изпълнителен лист срещу длъжник ЕООД, седалището на който е в София.
Същият, преди наколко месеца е прехвърлил цялото дружество на друго такова- АД, в което има участие на други, пак негова собственост фирми. Тоест, собственик на капитала в дъното е едно и също физическо лице, което преди това е прикрито с фирма, съгласно ТР.

Бих се радвала, ако някой от Вас се включи с мнение какво може да се направи в случая, защото длъжника не разполага вече с нищо, а задължението е над 10000?
Благодаря!
Хубав ден на всички!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: Длъжник ЕООД прехвърля всичко на друго дружество

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 11:56

xarula написа:Здравейте!
Случаят касае трудово дело!
Имам изпълнителен лист срещу длъжник ЕООД, седалището на който е в София.
Същият, преди наколко месеца е прехвърлил цялото дружество на друго такова- АД, в което има участие на други, пак негова собственост фирми. Тоест, собственик на капитала в дъното е едно и също физическо лице, което преди това е прикрито с фирма, съгласно ТР.

Бих се радвала, ако някой от Вас се включи с мнение какво може да се направи в случая, защото длъжника не разполага вече с нищо, а задължението е над 10000?
Благодаря!
Хубав ден на всички!


И още една тема..., макар проблемът ви да има източник друг юридически факт.
Поради свързаност между налегналите ви проблеми, най-правилната стъпка от ваша страна би била да ангажирате един, единствен адвокат.
Без съдебни зали няма да постигнете търсеният от вас ефект.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron