начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Търг от ЧСИ обжалване...



Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот martin77 » 12 Юни 2018, 14:21

Здравейте, преди 45дни участвах в търг от ЧСИ на земеделска земя, спечелих го и същия ден внесох остатъка на сумата по сметката на ЧСИ и му дадох платежно. Попитах го да платя такса и за Постановление за възлагане, но той ми каза да изчакам да мине обжалването...
Преди две седмици ме потърси призовкарят на въпросното ЧСИ да ми даде уведомление за това че съм спечелил и че имам право да обжалвам в 7 дневен срок.
Миналата седмица 06,06,2018г отивам при ЧСИ и искам сметка да платя таксата за Постаноление за възлагане, той ми казва ела след два дни за да не има обжалване по пощата.
Отиван на 11,06,2018г и ми казват в кантората с недомлъки че ЧСИ е болен... той ще се обиди уж.....
Днес 12,06,2018г отново отивам при ЧСИ и той ми казва има жалба и ще има дело трябва да се чака?! Попитах го колко, той каза до месец, ще се обадя....
Та колеги конкретно въпроса ми е да чакам ли ЧСИ да се обади или да предприема някакви мерки?! Има чувството, че нещо не е наред и ЧСИ ме влачи и играе в полза на длъжника или другия наддавач който не спечели търга.
По закон не трябва ли веднага да платя таксата за Постанолението за възлагане след спечелване на тръга? Има ли срок?
Как мога да проверия действително има ли жалба /дело/ или ме лъже?
Какво да правя да чакам ли???

Благодаря Ви за помощта!
martin77
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юни 2018, 14:06

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот katerinakuch » 12 Юни 2018, 20:21

Запознайте се с делото и предприемете мерки.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот ivanov_p » 13 Юни 2018, 08:07

ЧСИ няма как да играе в полза на длъжника или другият наддавач, търгът сте го правили в съда, а не сте залагали пари на топчета. След възлагане постановлението се изпраща на всички участници в търга и страните по изп. дело със срок за обжалване. Когато някой обжалва делото се администрира от ЧСИ и изпраща в съда, където в момента престоява 2-3 седмици до решение. Всичко това иска време, ако участниците са много и някой не си живее на адресите по л.к. може да се чака няколко месеца.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот martin77 » 13 Юни 2018, 09:41

А защо ЧСИ не ми дава да платя таксата за Постановлението за възлагане и не ми го дава?
Това нормално ли е?
ЧСИ ми казва да чакам и нищо да не правя докато не ми се обади, т.е. делото докато не мине???!!!
Правилно ли е това?
martin77
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юни 2018, 14:06

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот boxko » 13 Юни 2018, 11:41

Не е нормално. Някои ЧСИ-та връчват жалбите и на купувачите, други- не.
Отидете да видите делото.
Правилно не ви иска такса за постановлението към настоящия момент.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот kalahan2008 » 13 Юни 2018, 15:19

Според мен Вие изобщо не сте ни "колега"-юрист. Това си личи от начина, по който задавате въпросите.
По закон длъжникът има право да защити правата си чрез жалба. Съгласно чл. 496, ал. 2 ГПК купувачът придобива правата, които длъжникът е имал върху имота, от деня на влизане в сила на постановлението за възлагане. Следователно до влизане в сила на постановлението за възлагане не настъпва вещно-транслативен ефект и Вие не придобивате имота. Следователно докато не мине съдебното обжалване, постановлението за възлагане не може да влезе в сила и да предизвика вещно-транслативен ефект. Именно затова ЧСИ не Ви дава постановлението за възлагане - Вие още не сте собственик.
Няма какво друго да правите, освен да чакате и да проверявате при ЧСИ и в съда.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот martin77 » 13 Юни 2018, 16:09

Таксата за Постановлението за възлагане са плаща след спечелване на търга и не се чака обжалване! А в моя случай това не са случва...
martin77
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юни 2018, 14:06

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот kalahan2008 » 13 Юни 2018, 16:22

Явно ЧСИ има съмнения дали няма да бъде уважена жалбата и тогава ще се наложи да Ви връща таксата.
Бъдете спокоен, ЧСИ няма да забрави да Ви събере таксата...след влизане в сила на постановлението за възлагане...а и нямате правен интерес да настоявате да си я плащате...
Този въпрос касае единствено дисциплинарната отговорност на ЧСИ (ТР 2/2013 на ВКС), но не касае Вашите интереси. При това положение възниква логичният въпрос - Вие защо бързате да си плащате таксата? Така или иначе и да я платите сега, пак няма да Ви бъде дадено постановлението, докато не мине обжалването и не влезе в сила. Няма житейска логика в това...Явно има нещо, което не споделяте тук.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот martin77 » 13 Юни 2018, 17:43

Никъде в ГПК не можах да намеря срок, и си мисля да няма нещо ново /някакъв срок за внасяне/ който да изпусна... това са ми притесненията...
martin77
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юни 2018, 14:06

Re: Търг от ЧСИ обжалване...

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Юни 2018, 08:59

Ако това е проблема - относно отговорността на ЧСИ - има богата вече практика, за привличане на отговорност.
Не са лоши юристи, но все пак трябва контрол. Капсулирани са като гилдия и седят на старо реноме - де-факто не вършат работа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron