начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.



Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.

Мнениеот tenev7676 » 05 Юни 2018, 16:59

Здравейте!Получих заповед за изпълнение на парично задължение,по договор от 2004 година.Задължението е прехвърлено на заявителя "Делта Кредит АСДИЦ с договор за цесия от 2007 година.В заповедта пише,че сумата е дължима по сключено между страните споразумение през 2013 год,каквото аз не съм подписвал.Нито пък съм имал контакти по телефон,или по поща с въпросните "Делта Кредит".В края на заповедта е упоменато,че настоящата заповед е издадена единствено на информация,предоставена от кредитора,и че тази информация не е проверена от съда.Мога ли да подам някакво възражение да оспорвам тази заповед,както и някаква молба за погасяване на задължението по давност?Благодаря предварително!
tenev7676
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:14

Re: Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.

Мнениеот kalahan2008 » 05 Юни 2018, 17:56

Можете да възразите:
1. че не дължите задължението;
2. че не Ви е връчено уведомление по чл. 99, ал. 3 ЗЗД за прехвърляне на вземането;
3. че вземането е погасено по давност.

Доколко имате основание да упражните всяко едно от тези възражения, може да Ви каже само специалист с юридическо образование, по-конкретно адвокат, след справка по делото в съда и преглед на наличните документи.

Срокът за подаване на възражението е 14-дневен от получаване на заповедта за изпълнение и това би следвало изрично да е отразено в самата заповед за изпълнение.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron