начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?



Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот blag009 » 09 Апр 2018, 22:36

При мен дилемата е следна :
"Съдебен заседател съм към СРС - НО. По време на дело в което участвах като съдебен заседател, ми звъни телефона. Бях предупреден да го изключа. Погледнах номера и казах , че ми звънят от съда. Съдията излезе и след малко ми даде уведомление да платя глаба в 7-дневен срок въз основа на чл.266(2) попитах я какво означава. Отговори ми даподписа. Подписах. След малко ми даде друго уведомление,в7 дневен срок да платя пред НАП въз основа на чл.182(2) от ДОПК, попитах я какво значи и пак по-горното. Подписах. На следващияден пуснах Молба но съдията и показах пет процесуални грешки. На шестия ден написах до СГС , че въз основа на чл.74(2) искам да отпадне горното наказание или да бъде намалено.Отговори на двете молби не получих. И от тук започва синдрома "Ама съдията така е написала". ЗАЩОТО единственият който може да ми наложи глоба е Председателя на СРС по Разпореждане . Когато разбрах, че ми е блокирана пенсията и разбрах , кой е ЧСИ , получих изпълнителното дело. От тях разбирам , че към 23.03 т.г. са ми запорирани парите в банката ??? Това става след една година и 23 дни. Подадох жалба до СГС защо нямам отговор на молбата ми.От там миотговориха , че още на 10.03.2017 г. са я изпратили до СРС. Говорих с ЧСИ иму показах абсурдното на изпълнителният лист. ЗАЩОТО НЕ МОЖЕ Председателя на съдебният състав да глобява съдебен заседател по НПК. Дори и да ме глоби, това става на закрито заседание и т.н. - процедури дал бог Той го каза, "Ама тук има подпис на съдия и т.н." След 10 март т.г. ще говоря още веднъж със ЧСИ , депозирал съм жалба до СГС и щего питам какво мога са направя. За мен съм решил, ДОРИ и да платятияпари има инспекторат, ВСС и т.н. макар, че ТЕ ни имат за "ХРАСТ,ФИКУС и т.н.". Но това е друга боза може да видите нещо тук http://bezprizorni.forumotion.com/t163-topic , ако Ви интересува ще открия подобна тема.
blag009
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 21 Сеп 2005, 21:40

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Апр 2018, 23:20

Лично нищо не разбрах.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот blag009 » 09 Апр 2018, 23:33

ivan_lawyer написа:Лично нищо не разбрах.

Може ли съдебен заседател в дадено наказателно дела да бъде глобяван по НПК от Председателя на съства ?
Да се мине една година и 23 дни и да разбереш , че ЧСИ ти сложил запор над пенсията ?
Кое ни е ясно ?
Има процедура за моето наказание която не е спазена .
blag009
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 21 Сеп 2005, 21:40

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Апр 2018, 06:22

Еми трябва да се действа по реда на издърпването на жалбата по реда.
Много често се случва такива жалби да не се предвижат навреме, но интересно е как е издаден изпълнителен лист.

Там е разковничето, как е издаден изпълнителен лист.
Защото поне е можело да бъдете изчакани за процедурата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron