начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

запор на банкова сметка от ЧСИ



запор на банкова сметка от ЧСИ

Мнениеот ilkovkalin » 13 Окт 2017, 22:10

Здравейте,искам да попитам може ли ЧСИ да поиска запор на сметката ми за заплата в банката при положение,че вече има установена връзка с работодателя ми и се превеждат пари на други ЧСИ.Банката и ЧСИ длъжни ли са да ме уведомят,че ще ми бъде наложен запор на сметката по която ми се превежда заплатата от която след запор от други ЧСИ ми остава сума която е под минималната работна заплата.Надявам се някой да ми помогне.Благодаря предварително
ilkovkalin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 04 Юни 2017, 10:59

Re: запор на банкова сметка от ЧСИ

Мнениеот ilkovkalin » 14 Окт 2017, 20:57

Има ли компетентни хора да отговорят на въпроса ми или няма???
ilkovkalin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 04 Юни 2017, 10:59

Re: запор на банкова сметка от ЧСИ

Мнениеот ivan_lawyer » 14 Окт 2017, 22:11

Разпределят се поравно, не се взема цялата заплата.

Няма значение колко дългове има, какъв размер - запора е само на указаното в закона, не може да е в повече.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: запор на банкова сметка от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 15 Окт 2017, 08:27

Могат да се наложат произволен брой запори, но парите над несеквестируемия доход се изпращат на съдебния изпълнител наложил първият запор, който ги разпределя. Ако има уговорка да се превеждат пари без запор само към един ЧСИ тя е недействителна.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron