начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Връчване от ЧСИ



Връчване от ЧСИ

Мнениеот den_zuk » 08 Окт 2017, 02:11

N.B. Извинявам се на модераторите, бях объркал раздела, изтрил съм поста си от другия раздел.


Здравейте,
Възможно ли е ЧСИ да връчи покана за доброволни изпълнение без присъствие на лицето?
Обяснявам: Майка ми получава на вратата си покана за доброволно изпълнение. В същата се призовават да се явят двете със сестра ми (сестра ми не живее в страната от 5-6 години). Майка ми приема поканата, ЧСИ-то иска да приеме и за сестра ми в качеството си на нейна майка. Как става така да приемаш покани и за някой друг? При това пълнолетен, с акъла си дето се казва.
(Става дума за дело спечено от някаква земеделска кооперация срещу баща ми и бизнеспартньора му, които се починали и двамата вече, баща ми преди 2-3 месеца. Делото е от 2003-та, ЧСИ-то казва че са го намерили още преди време, но претендирал че няма средства и имоти и са спрели да го закачат. Минават N на брой години, в случая над 10-11, ЧСИ-то чака да измрат осъдените и погва наследниците им. Баща ми наследство няма.)

Сега тече двуседмичен срок за възражение.Аз декларирам отказ от наследство, майка ми също.
Сестра ми трябва ли да възрази и как като не е приемала покана физически и е на 3000км от тук през последните няколко години. Променя ли се нещо за нея с това отсъствие? Мога ли аз да направя нещо или респективно майка ми, след като може да приеме чужда покана, предполагам ЧСИ-то няма да има против да приеме и възражение от нейно име.

P.S. Което е странното аз покана нямам.
den_zuk
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 19 Яну 2008, 04:54

Re: Връчване от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 09 Окт 2017, 08:51

Ако майка ви не беше получила съобщенията щяха да ги залепят на вратата и да се считат за връчени, но вие нямаше да знаете за какво става дума. В ПДИ трябва да пише номера на делото по което е издаден изп. лист и датата на издаването му. Делото може да е от 2003 г. но да е продължило 10 години. След това трябва да наемете адвокат и да разчитате, че съдебният изпълнител ще му даде делото, но така или иначе адвокатът трябва да провери и евентуално пусне иск за изтекла давност по изпълнителния лист.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Връчване от ЧСИ

Мнениеот drlaw » 13 Окт 2017, 01:06

Има голяма вероятност задължението да е погасено по давност. Но това го установява съдът. ЧСИ не го интересува давност. Включете си получаването на лични съобщения.
drlaw
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Мар 2008, 18:01

Re: Връчване от ЧСИ

Мнениеот den_zuk » 13 Окт 2017, 09:19

Както се оказа, и срещу мен се било водело дело, само че ни съм уведомен, ни съобщения ни покани. Смешна работа, изпратила била ЧСИ-то съобщение. Залепено е на вратата на несъществуващ апартамент намиращ се на несъществуващ етаж на някаква си улица във Варна. Не знам повече забавно ли е или за ядосване. Това беше малко офф.

Интересна част от развоя, в Кюстендилския Районен съд при подаване на документи за отказ от наследство от МОЯ страна ми искаха нотариална заверка !!!. Питам я там регистраторката - С какво печата на нотариуса ще направи този лист по истински, подписа ми по истински ? (което си е право - нотариуса дори не ме видя бял ли съм или черен.)
Ами иначе трябва да реши съдията ми казва тя, но обикновено не процедираме така.
den_zuk
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 19 Яну 2008, 04:54


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron