начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

ЧСИ Какво става ако спечелилия търга не плати



ЧСИ Какво става ако спечелилия търга не плати

Мнениеот npanayotov » 17 Сеп 2015, 13:42

Здравейте. Имам следния въпрос. Участвах на търг на ЧСИ. Имаше няколко наддавания но го спечели друг човек. И двамата с него наддавахме до края, на последната стъпка аз се отказах и той спечели. Оказа се че той нещо се е объркал и не е внесъл цялата сума в 7 дневен срок. Сега ЧСИ ми каза, че понеже и двамата сме били на предпоследната стъпка, трябва да теглим жребий. Въпросът ми е - не трябва ли направо имотът да бъде възложен на мен?

Това пише в сайта izpalniteli.com
"При невнасяне в срок губите задатъка и възможността да получите собствеността на имота, която се възлага на следващия участник в търга, който е направил най-високо предложение. За целта частният съдебен изпълнител писмено кани наддавача, предложил следващата най-висока цена."

При положение че и двамата сме участвали в предното наддавателно предложение, трябва ли да теглим жребий, или направо имотът трябва да бъде възложен на мен? Благодаря предварително...
npanayotov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Сеп 2015, 13:31

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron