начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Плащане на дълг с друг дълг



Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_veskov » 27 Авг 2015, 12:34

Мога ли да платя дълг към НАП, и в частност административна глоба, с нотариално заверен договор за заем, където аз съм заемодателят? Според вас публичният изпълнител ще се съгласи ли на подобна врътка, при положение че няма какво друго да ми вземе?
ivan_veskov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Ное 2012, 20:21

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Авг 2015, 13:00

Публичния избира, но може да предложите залог на вземането. По принцип какво пречи на осребряването. Или е фиктивен заем. Екзотично, като идея, но теоретично е интересно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_veskov » 27 Авг 2015, 13:11

Заема не е фиктивен. На осребряването пречи факта че длъжника не иска да плаща. Давността изтече преди месец, така че само изпълнителен лист липсва. Дали мога да "продам" заема на НАП срещу задължението си, като по този начин ще ги използвам и да съберат и моите вземания? Заема е 2 пъти по голям от дължимата от мен глоба.
ivan_veskov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Ное 2012, 20:21

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот Standbay » 27 Авг 2015, 14:47

ivan_veskov написа:Дали мога да "продам" заема на НАП срещу задължението си

Едва ли!
Но има фирми които изкупуват вземания, или да си заложите вземането на някой познат паралия ....
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_veskov » 27 Авг 2015, 14:53

Да, но идеята е просто да прехвърля моя дълг към НАП, към човек който има дълг към мен. В крайна сметка нали Нап-аджийте са държавни служители, тоест работят за благото на народа, от който и аз съм една малка частица. Като са мераклии да ходят по домовете да описват имуществото, поне да го правят срещу истински некоректните платци, какъвто се оказа моят "приятел". Както и да е, дискусията ще бъде актуална само днес, защото утре така или иначе отивам в НАП с предложението си.
ivan_veskov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Ное 2012, 20:21

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот Standbay » 27 Авг 2015, 15:28

ivan_lawyer написа:Публичния избира, но може да предложите залог на вземането

Колегата ти го е казал. Остава да се видиш с публичния и каквото той реши.
Иначе НАП имат право, ако много се ослушваш да възложат на ЧСИ да им събере вземането и да не ти говоря колко ще набъбне твоето задължение с таксите на ЧСИ :cry:
Сега Бай Гъдю само да не ми дърпа ушите :wink:
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Авг 2015, 17:28

Няма да им се даде на ЧСИ, не за друго - ами щото ЧСИ си нямат съсловна организираност, няма да прокарат и тази идея, която е невъзможна при избори на всеки 2 години - сега има кметски и президентски, ама това е мъгла и вятър - може и да могат.
Ми ходете - разпитайте - там както успеете. Аз от ревизии ми е до гуша, съдиите са кръг с едни и същи юристи и така. Но трябва да се работи - на практика отделяйки се в отделен съд АСъд се разпасаха и станаха отделна губерния, така казано.
Пред НАП не знам имате ли право на даване вместо парично изпълнение - както и да го наречем.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_veskov » 27 Авг 2015, 17:41

Пред НАП не знам имате ли право на даване вместо парично изпълнение - както и да го наречем.[/quote]

Това е в крайна сметка и моят въпрос, достатъчно флексибилни ли са НАП на този етап от развитието си :D , за да приемат подобен бартер. Според мен трябва да бъдат. Все пак работим за подобряването на обществото, не за разрушаването му.
ivan_veskov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Ное 2012, 20:21

Re: Плащане на дълг с друг дълг

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Авг 2015, 21:08

Ами полека-лека - наемете или потърсете познат адвокат, някак да влезе в час на правата за преправяне или някакво приплъзване - не знам, на евентуалния отказ на Публичния, един вид - може ли - не може ли.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron