начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Цедирано задължение след спечелено дело??



Цедирано задължение след спечелено дело??

Мнениеот talaz1 » 16 Юни 2015, 22:34

Здравейте, казуса е следния, Пощенска банка преди 4г. подала молба до СРС за издаване на заповед за изпълнение и събира дължащата сума по чл.417. Аз подавам възражение и по исковото производство и след 3г. печеля делото. Взимам си изпълнителен лист за разходите и отделно обратен за изплатената сума към банката и те ми връщат всички пари на куп платени от мен х 3 след всички експертизи,такси и адвокатски хонорари. До тук добре, вчера обаче получавам писмо от същата банка, че задължението не ми е погасено и е продадено чрез договор за цесия на известна фирма за събиране на задължения и всички задължения трябва да погасявам към въпросната фирма и да се свържа с тях в срок от 5 дни?? И сега съм шах и мат! Това законно ли е?? Делото е спечелено, доказано е, че не дължа въпросната сума, банката обаче не признава решението на съда и въпреки това си търси парите чрез цесия?? Какво да направя?? Към кого да се обърна?? Моля помагайте!
talaz1
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Мар 2015, 12:25

Re: Цедирано задължение след спечелено дело??

Мнениеот ivanov_p » 16 Юни 2015, 23:19

Придържаш се към първо правило в правото - не правиш нищо докато не дойде призовката! Дали е законно или не няма да решим ние, като пристигнат книжата ще се види конкретно какво искат, съвпада ли исканото с това по миналото дело и тогава ще се кахъриш.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Цедирано задължение след спечелено дело??

Мнениеот talaz1 » 16 Юни 2015, 23:43

ivanov_p написа:Придържаш се към първо правило в правото - не правиш нищо докато не дойде призовката! Дали е законно или не няма да решим ние, като пристигнат книжата ще се види конкретно какво искат, съвпада ли исканото с това по миналото дело и тогава ще се кахъриш.

То не е искане а уведомление за извършена цесия, пише по друга сума от първото дело, но е цитиран същият договор по който си търсиха парите първият път! И как да не правя нищо, ако пуснат пак едно заповедно,може да ги съберат докато се усетя, както първият път и пак 4 години дела??
talaz1
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Мар 2015, 12:25

Re: Цедирано задължение след спечелено дело??

Мнениеот kdkrastev1234 » 17 Юни 2015, 06:50

Иванов вече ти е казал, да стоиш, като пасивна страна и е прав.
Ако не ти се чака, може да заемеш активна позиция и ти да водиш дела. Това е по-скъпия вариант. Ако държиш на него, и щом веднъж си спечелил, може да ползваш пак при същия адвокат.
Само не предприемай самоинициативи, сам да оспорваш или отговаряш на писмата, че може да объркаш нещо.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron