начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Взет на изплащане телевизор



Взет на изплащане телевизор

Мнениеот babydoly » 16 Мар 2015, 16:11

Здравейте!
Имам един въпрос, свързан с кредит взет от майка ми преди да почине. Тя се е купила телевизор на изплащане и добросъвестно си е внасяла вноските по лизинга. След смъртта й аз не открих тя да е имала някакви документи за този телевизор и за начина му на придобиване, но преди няколко дни получих писмо, че дължа известна сума и че като наследник трябва да я погася в едномесечен срок заедно с лихвите. Искам да ви попитам дали трябва да плащам или както разбрах от един познат, тези покупки на битова техника са застраховани и пари не се дължат при настъпила смърт на лизингополучателя?!
babydoly
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Май 2013, 12:39

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот milley » 17 Мар 2015, 15:34

В последно време наистина започнаха да правят застраховки при лизинг, но какво точно покриват, не знам... Пък и казвате, че е било "преди време".
Вероятно майка Ви е плащала известно време и е спряла в един момент, т.е. останали са неиздължени суми.
Казвате, че сте получили "писмо"? От съдебен изпълнител ли е?
Чести са случаите, когато децата, т.е. наследниците не знаят какви заеми са вземали родителите им преживе и дали са ги изплатили.
milley
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 12 Фев 2009, 16:49

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот babydoly » 17 Мар 2015, 17:21

Ами телевизора е взет може би преди година в началото на 2014 г., а писмото е от фирма, която събира дългове. Явно все още съм на етап "предупреждение".
babydoly
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Май 2013, 12:39

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот milley » 18 Мар 2015, 12:58

Това е друго нещо вече. Все още не сте дадени на съдебен изпълнител.
Моят съвет е да отидете в кредитната институция, която е отпуснала лизинга и да видите какви точно задължения са останали непогасени.
milley
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 12 Фев 2009, 16:49

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот kdkrastev1234 » 22 Мар 2015, 19:42

Събирачите масово пращат предупреждения за несъществуващи или погасени по давност задължения. Ако мине номерът те си получават съответните комисионни. Така, че моят съвет е, ако може те да си го позволите да посетите адвокат, който да се запознае с претенциите.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот tochotocho » 25 Мар 2015, 18:49

ЖАЛНА МУ МАЙКА НА ТОЗИ ДЕТО ИЗМИСЛИ ТЕЗИ ФИРМИ-СЪБИРАЧИ НА ДЪЛГОВЕ! Звънят от такава фирма и обясняват,че има цесия. Т.е те са откупили моя дълг и сега го събират. Отговарям, че кой ви кара да изкупите този дълг. Цесията ви е невилидна, виж КТБ и цесиите! Какво казва прокуратурата и полицията на тези събирачи?
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот doc03 » 25 Мар 2015, 22:54

tochotocho написа:.... Какво казва прокуратурата и полицията на тези събирачи?

За прокурорите - не знам.
Относно полицаи ... какво казват имам предвид ... поради причината, че доста дами четат тук, ще се въздържа да (се) цитирам, няма да е прилично :?

П.П. Друга работа нямате ли си, че да говорите с тия лумпеняци събирачи ... ? Темата е от 16-ти март. За тези десетина дни, ако се бяхте хванали да поработите (на някой строеж, например), щяхте да изкарате пари и да отидете и да доизплатите телевизора (който гледате!) ... на ПРОДАВАЧА (кредитодателя), не на събирачите ...!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот babydoly » 26 Мар 2015, 12:38

1. Телевизор не гледам и не ми трябва!
2,Защо два пъти трябва да се плаща един и същ телевизор?!Един път ще получат пари от застраховката и после втори път от мен, че дори и с лихвите!!!
3.Никой не знае датата на смъртта си, така че не се подигравайте!
4.И като сте толкова умен може да поработите на един строеж и да ми пратите хилядарка с лихвите!
babydoly
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Май 2013, 12:39

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот doc03 » 26 Мар 2015, 23:53

1. При това положение - продавате го!
2. Да получат пари и от застраховката ... без Вас не могат.
3. Не виждам, къде усетихте подигравка.
4. :D babydoly, не дължа пари аз, а Вие. И да - умен съм, но нямам време, а иначе бих поработил (строителната работа, ремонтът на автомобили и разни други неща, считани за непрестижни, ме разтоварват). Само че и да поработя, на какво основание да Ви ги пращам парите? (явно ще престирате нещо изключително специално срещу хилядарката?!?! :roll: )

Сега сериозно!
Не бих се подиграл с нечия смърт, най-малко пък с Вашето нещастие.
Врътки за получаване на двойни пари от кредитора ги има.
За момента, според мен, е добре да не правите нищо (освен да плащате вноски на кредитодателя!), и най-вече да не говорите с онези хора - събирачите (запаметете номера и не вдигайте - неглижирайте ги като нещо гнусно), изчакайте да видите какво ще направят (дело, арбитражен съд и пр.) и тогава си наемете адвокат.
Но!
Не знам как така не знаете от къде, как, защо, по какъв начин и пр. майка Ви си е купила тази голяма плазма. Няма да е лошо да се снабдите с копие от договора й (защо не и направо от кредитодателя!), дори под предлог, че искате да изплатите дълга. Без да се знае какво ТОЧНО пише в него, надали някой тук, а дори и в кантората си, ще каже нещо конкретно, освен разни принципни постулати.

Извинявам се, ако шегата ми в предния пост е била неуместна.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Взет на изплащане телевизор

Мнениеот ivodam » 06 Апр 2015, 11:10

tochotocho написа:ЖАЛНА МУ МАЙКА НА ТОЗИ ДЕТО ИЗМИСЛИ ТЕЗИ ФИРМИ-СЪБИРАЧИ НА ДЪЛГОВЕ! Звънят от такава фирма и обясняват,че има цесия. Т.е те са откупили моя дълг и сега го събират. Отговарям, че кой ви кара да изкупите този дълг. Цесията ви е невилидна, виж КТБ и цесиите! Какво казва прокуратурата и полицията на тези събирачи?


Вие не слушайте твърде много какво ви приказват политиците по телевизиите, щото обикновено са правно подчертано неграмотни. Цесията си е законов, напълно легален инструмент и с любопитство чакам да видя как точно цесиите във връзка със случая КТБ ще ги обявят за незаконни, със задна дата, и какво ще рече Европа по едни такива действия. Също с такова любопитство очаквам да видя как прокуратурата, пак със задна дата, ще разваля сделките на Цветанчо за едно евро.
Друг е въпросът, че в тези фирми събирачески като че с конкурс подбират патологични лъжци. За нищо не трябва да им се вярва на една гола дума, за всяко нещо нека показват документ.
ivodam
Потребител
 
Мнения: 193
Регистриран на: 01 Май 2011, 22:56


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron