начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?



Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот ivanov_p » 11 Яну 2015, 20:13

ЧЕПЕЛАРЕ КУРОРТ АД е собственик на лифта в Чепеларе. След като стари кредитори ми прехвърлиха вземания срещу тях поисках ЧСи-то да окупира касите и прибира парите от картите за лифтовете, но хитреците регистрираха друго АД, ЧЕПЕЛАРЕ СПОРТ и те сложиха техните каси. Съоръженията обаче са на специален разрешителен режим, лиценз за туроператор, специална застраховка, самите съоръжения са на особен режим за експлоатация, пряко свързана със този, който ги ползва. Лицензът и застраховката са на Чепеларе курорт, също и документите на съоръженията, единственото на Чепеларе спорт са касите. Касовите бележки по принцип са и застраховка, но когато има такава, а застраховка на тяхно име няма, тя е на Курорта.
Много неща съм виждал, дори и съвестни длъжници, но това чудо ме изненада и ми припомни някакъв лозунг, че законите трябва да се спазват.
Та днес ми изпратиха касовата бележка и от утре трябва да защитавам законността и туристическият авторитет на страната, което ме наведе на мисълта дали не мога да привлека като ответници и държавните органи допуснали да ме ограбват. Напр. иск срещу общината и министерството, че допускайки работа на лифта в нарушение на закона са ме увредили?

И не ползвайте лифта, ако паднете ще трябва да съдите Чепеларе курорт, а нямат пари даже за мене.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот svettoslav » 11 Яну 2015, 21:18

ivanov_p написа:Държавата ме краде в съучастие....



Кради я и ти !
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот gudio » 12 Яну 2015, 14:20

Опис и продажба на съоръженията (лифтовете и влековете) 8)
За много пари ли става въпрос ?
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот ivanov_p » 12 Яну 2015, 14:45

Въпросът е може ли да се ангажира държавата или общината за бездействие при нарушения, които водят и до невъзможност да удовлетворяване на кредитора. Въпросът е принципен. Може да се разшири и с: Може ли да се търси плащане от държавата за водене на чужда работа без натоварване като й събирам данъците от длъжници?, което смятам да пробвам с някоя малка сума, за да не плащам разноски.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот gudio » 12 Яну 2015, 19:46

Да де, не може ли държавата от парите на все повече оредяващите данъкоплатци, да ми плати на мен, ей-тъй на, щото ме друса комунизЪмА ?

ЧЕПЕЛАРЕ КУРОРТ АД според Търговския регистър е дружество с акционери Община Чепеларе, и "Родопска инициатива" АД
ЧЕПЕЛАРЕ СПОРТ АД, регистрирано в края на миналата година е с акционери "Родопски дом" ООД и "Орион ски" АД.
Какво е общото между двете дружества, вероятно пъклената цел да не Ви бъдат платени парите ?

Ако длъжник Ви е "Чепеларе курорт" АД, то има бая имоти, от които да се удовлетворите, а не да искате някой съдебен изпълнител "да окупира касите" (много ми е интересно как става това ?).
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Държавата ме краде в съучастие, а 45 ЗЗД?

Мнениеот ivanov_p » 12 Яну 2015, 22:10

Изпълнителното производство аз съм го измислил, знам какво да правя по него.
Общото между двете дружества е управителят, което е малък кахър, големият е, че на мястото на касовия апарат на Чепеларе курорт е сложен такъв на Чепеларе спорт. Когато завариш някой в леглото на жена ти не е важно къде живее навлека и какво образование има, а че е в леглото ти. Щом някой взима пари, предназначени за моя длъжник, може и да е извънземен, но трябва да му взема парите, на него и помагачите.

Иначе Чепеларе курорт нямат нищо, то е на кредиторите. Лошото е, че нямат вече и касови апарати.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron