начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Имот от публична продан.Пречки.



Имот от публична продан.Пречки.

Мнениеот vasilev68 » 20 Авг 2014, 17:24

В началото на 2013 г. закупих от публ. продан апартамент. Длъжникът подаде жалба до районния съд , която бе оставена ако не се лъжа без разглеждане, а после и в апелативния съд , който потвърди решението на първата инстанция.Цялата тази процедура ми отне година и няколко месеца.На финала ЧСИ ми издаде постановление за възлагане, което аз вписах. Тъй като длъжникът не пожела да освободи имота аз подадох молба за въвод . И тук изненада - ЧСИ насрочи въвод но ми обесни че длъжникът е подал нова жалба до районния съд . И независимо , че тази жалба е гледана вече на 2 инстанции и е извън всякакви срокове, негово задължение е да я администрира и да я внесе в съда.Търся съвет - има ли граница на тези жалби и има ли механизъм който да накара жалещия се да се замисли преди да го направи ?
vasilev68
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Авг 2014, 15:38

Re: Имот от публична продан.Пречки.

Мнениеот ivanov_p » 20 Авг 2014, 17:38

Лека-полека ще се оправите. Проблемът е, че съдилищата се бавят и не спазват срокове. Ако калпазанинът е платежоспособен може да се направи нещо, иначе няма смисъл.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron