начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

ЧСИ неправомерно получава информация?



ЧСИ неправомерно получава информация?

Мнениеот ezlatarev » 10 Май 2014, 20:56

Здравейте.
Тези дни получих превод в банковата си сметка от длъжник - юридическо лице, която ми е присъдена по гражданско дело, което още не е влязло в сила (не е изтекъл срока за обжалване). Всичко е точно, но се зачудих откъде знаят банковата ми сметка, за да ми преведат сумата. Попитах в банката и се оказа, че ЧСИ (няма да му споменавам името тук) е отправил запитване до банката и те са му предоставили тази информация. Мисля си, че са използвали познанството си с ЧСИ-то и са го помолили да се добере до моя сметка, за да не си извадя ИЛ като влезе в сила съдебното решение и да си спестят разноски по изпълнението. Нямам нищо против, не държа да ги набутвам, но можеха просто да ме попитат, щях да им дам сметката си.
Въпросът ми е: има ли право ЧСИ да получава информация по този начин, след като аз не съм длъжник? Нарушил ли е някой закон, разпоредба, правилник ... ?
А банката имала ли е право да дава такава информация, без да има искане за запор и без ЧСИ да им предостави документ, че лицето, за чиято банкова сметка пита, е длъжник?
ezlatarev
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Дек 2013, 19:51

Re: ЧСИ неправомерно получава информация?

Мнениеот REVOLUTION » 10 Май 2014, 21:49

Категорично има нарушение от страна на банката , тъй като номера на банковата сметка е "лични данни" по смисъла на закона за защита на личните данни.
Може да подадете жалба до комисията за защита на лични данни срещу действията на банката. :D
И по-добре си преместете сметката в друга банка.
А ЧСИ не е извършил нарушение според мен.Всеки може да влезне в банката и да пита , въпроса е дали ще получи отговор. 8)
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ЧСИ неправомерно получава информация?

Мнениеот doc03 » 10 Май 2014, 22:18

ezlatarev написа:Здравейте.
Тези дни получих превод в банковата си сметка от длъжник - юридическо лице, която ми е присъдена по гражданско дело, което още не е влязло в сила (не е изтекъл срока за обжалване). Всичко е точно, но се зачудих откъде знаят банковата ми сметка, за да ми преведат сумата. Попитах в банката и се оказа, че ЧСИ (няма да му споменавам името тук) е отправил запитване до банката и те са му предоставили тази информация. Мисля си, че са използвали познанството си с ЧСИ-то и са го помолили да се добере до моя сметка, за да не си извадя ИЛ като влезе в сила съдебното решение и да си спестят разноски по изпълнението. Нямам нищо против, не държа да ги набутвам, но можеха просто да ме попитат, щях да им дам сметката си.
Въпросът ми е: има ли право ЧСИ да получава информация по този начин, след като аз не съм длъжник? Нарушил ли е някой закон, разпоредба, правилник ... ?
А банката имала ли е право да дава такава информация, без да има искане за запор и без ЧСИ да им предостави документ, че лицето, за чиято банкова сметка пита, е длъжник?


Ако знаят имена и ЕГН, и банката, отиват и казват - "... искаме да внесем 5000 лева по сметката на г-н еди кой си Златарев, с това ЕГН..."
Внасят парите, а в разписката фигурира ІВАN на Златарев :D

П.П. Какво като Ви знаят банковата сметка? И моята я знаят поне едно ... 20 човека, и какво от това? .... само няколко внасят ... :cry:
:P

Добре де, ето една сметка - BG60BUIB988981888442
И? ... чакам нататък, какво ще стане :!:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron