начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Чл. 454. от ГПК



Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 16 Авг 2013, 17:27

ЧСИ-та имат ли право да запорират банкова сметка,къде постъпва единствено трудовъзнаграждение на длъжника на основание на чл. 454 (1)

Чл. 454. (1) (Изм. - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 01.03.2008 г.) Съдебният изпълнител спира изпълнението, ако до предаването на движимата вещ в магазин или борса, съответно преди началото на явния търг с устно наддаване, а за публичната продан на имот - до деня, предхождащ деня на проданта, длъжникът - физическо лице, внесе 30 на сто от вземанията по предявените срещу него изпълнителни листове и се задължи писмено да внася на съдебния изпълнител всеки месец по 10 на сто от тях.
(2) Ако длъжникът не плати някоя от вноските по ал. 1, съдебният изпълнител по молба на всеки от взискателите продължава изпълнението, без длъжникът да може да иска ново спиране.
(3) Алинея 1 не се прилага, когато се продава заложена или ипотекирана вещ или вещ, включена в търговското предприятие на едноличния търговец.
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 16 Авг 2013, 19:44

Няма ли компетентни хора по този въпрос !

Моля за съвет ?
-Подадена е Молба за махане на запор на банковата сметка с приложено Удостоверение от банката и извлечение за последните 8 месеца.

Но ЧСИ-то се е запънало като мараге и си иска 30% от дълга иначе няма да махне запора.

А чл.454 (1) ясно говори,че става въпрос за публична продан на движими имущества.

:?: :?: :?: :?: :?:
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот windlove » 16 Авг 2013, 20:37

Има право - това е запор на банкова сметка и е обезпечителна мярка. Може да ви освободи сумите от ТВ постъпващи там, но не и сметката. Вече го написах и в предишната тема - моля ви не се повтаряйте. При 30 % може да ви вдигне запора и сам, за всичко останало той не може и няма право да вдигне запора без разрешение на взискателя и нека да позная - той няма да даде нещо подобно!
По вашата логика искате освобождаване на сметката и по ней започвате да си получавате и примерно суми от наеми и други приходи и само за това, че там постъпва ТВ не трябва да бъде запорирана.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 16 Авг 2013, 20:51

Значи това което пишете са пълни глупости и от написанот си личи,че работите за ЧСИ :D

Извинявам се,но вие длъжниците за малоумни ли го взимате,кой с дългове ще си получава такива неща по сметката - вие се излагате.По банкова сметка в днешно време се получава само заплата,защото нямаш избор,ако имаш дълг.И къде точно пише в чл.454 (1) за трудовъзнаграждение или Вие вече нов закон пишете.

А що се отнася за повтарянето , вашето мнение не ми се стори напълно достатъчно и исках да чуя и другите.
До колкото помня и парите нямаше да върне и т.н.
Най-грозното е ,че много малко ЧСИ-ти си изпълняват задълженията съвестно.
Имала са съм работа и с ЧСИ Мариян Петков , който не ми беше запорирал банковата сметка,а беше достатъчно плащането на моя работодател.
Майка също имаше запор на пенсията си ,заради това,че е порачител и там след предоставеното извлечение всичко беше наред и си тегли от банкомат остатъка.
Значи до кой извод стигаме,че това са пълни незаконни действия от някои ЧСИ !!!
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот windlove » 16 Авг 2013, 21:00

polimoli написа:Значи това което пишете са пълни глупости и от написанот си личи,че работите за ЧСИ :D

Извинявам се,но вие длъжниците за малоумни ли го взимате,кой с дългове ще си получава такива неща по сметката - вие се излагате.По банкова сметка в днешно време се получава само заплата,защото нямаш избор,ако имаш дълг.И къде точно пише в чл.454 (1) за трудовъзнаграждение или Вие вече нов закон пишете.

А що се отнася за повтарянето , вашето мнение не ми се стори напълно достатъчно и исках да чуя и другите.
До колкото помня и парите нямаше да върне и т.н.
Най-грозното е ,че много малко ЧСИ-ти си изпълняват задълженията съвестно.
Имала са съм работа и с ЧСИ Мариян Петков , който не ми беше запорирал банковата сметка,а беше достатъчно плащането на моя работодател.
Майка също имаше запор на пенсията си ,заради това,че е порачител и там след предоставеното извлечение всичко беше наред и си тегли от банкомат остатъка.
Значи до кой извод стигаме,че това са пълни незаконни действия от някои ЧСИ !!!


Госпожо - този член който толкова упорито цитирате не е основание за налагане на запор - може да се ползва за основание за спиране на изпълнителните действия .... толкова ли не разбрахте разликата. Оттам и за основание за вдигане на обезпечителни мерки ако спазвате споразумението ...Не е лошо, че четете ГПК, лошото е че си измисляте тълкувания защото не го разбирате.
Опитах се да ви помогна но след като сте толкова зле ... ще ви оставя да се удавите сама. Мога да ви предложа нещо. Отидете при адвокат запознат с изпълнителното производство, попитайте същите въпроси по този казус, платете си му и след като и той ви потвърди същото - заповядайте обратно тук и се извинете публично.
Приятна вечер!

ПС: - Ето ви още една тема. в която има не само моето мнение viewtopic.php?f=27&t=55035
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 17 Авг 2013, 00:09

Разбира се господине,ако съм грешила с най-голямо удоволствие ще ви извиня публично и ще ви държа в течение,за да видите в крайна сметка,че съм права. Аз нямам претенции ,че съм юрист , аз съм обикновен гражданин , който си търси правата и ако всички така действаха - нямаше да сме на това положение. А що се отнася за моето ЧСИ ще ви предоставя две статии да види как "законно действа "

http://www.vesti.bg/bulgaria/medii/poli ... sa-4220071

http://www.vesti.bg/bulgaria/medii/poli ... sa-4220071
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2013, 11:44

polimoli написа:ЧСИ-та имат ли право да запорират банкова сметка,къде постъпва единствено трудовъзнаграждение на длъжника

И като нямат право, Вие защо не обжалвахте? Чакате ЧСИ да Ви напише жалбата ли?
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 17 Авг 2013, 11:59

Това правя господине ! От ЧСИ-то даже не мога да очакавам компетентен отговор, по-скоро от служителите му , защото до сега не съм имала честта да се среща с него . :D
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2013, 12:09

Ами в такъв случай сте на прав път.
А какво ще каже съдът...не се знае. Има висящо тълкувателно дело във ВКС по този въпрос, всички го чакаме, но съдиите се помайват. Каквото кажат от ВКС, такъв ще е и отговорът на въпроса Ви. И за да не рискувате излишно, е най-добре в жалбата да искате спиране на производството по разглеждането й на основание чл. 229, ал. 1, т. 4 ГПК до произнасяне на ВКС по тълкувателното дело.
Тук дори и да Ви отговори някой, той ще защитава една от двете спорни тези, по които и във ВКС не могат да се разберат :D
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот ivan_lawyer » 17 Авг 2013, 14:33

Тълкувателното вече е взето. Доколкото не е е подписано още. но има становище.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 20 Авг 2013, 13:09

windlove написа:
polimoli написа:Значи това което пишете са пълни глупости и от написанот си личи,че работите за ЧСИ :D

Извинявам се,но вие длъжниците за малоумни ли го взимате,кой с дългове ще си получава такива неща по сметката - вие се излагате.По банкова сметка в днешно време се получава само заплата,защото нямаш избор,ако имаш дълг.И къде точно пише в чл.454 (1) за трудовъзнаграждение или Вие вече нов закон пишете.

А що се отнася за повтарянето , вашето мнение не ми се стори напълно достатъчно и исках да чуя и другите.
До колкото помня и парите нямаше да върне и т.н.
Най-грозното е ,че много малко ЧСИ-ти си изпълняват задълженията съвестно.
Имала са съм работа и с ЧСИ Мариян Петков , който не ми беше запорирал банковата сметка,а беше достатъчно плащането на моя работодател.
Майка също имаше запор на пенсията си ,заради това,че е порачител и там след предоставеното извлечение всичко беше наред и си тегли от банкомат остатъка.
Значи до кой извод стигаме,че това са пълни незаконни действия от някои ЧСИ !!!


Госпожо - този член който толкова упорито цитирате не е основание за налагане на запор - може да се ползва за основание за спиране на изпълнителните действия .... толкова ли не разбрахте разликата. Оттам и за основание за вдигане на обезпечителни мерки ако спазвате споразумението ...Не е лошо, че четете ГПК, лошото е че си измисляте тълкувания защото не го разбирате.
Опитах се да ви помогна но след като сте толкова зле ... ще ви оставя да се удавите сама. Мога да ви предложа нещо. Отидете при адвокат запознат с изпълнителното производство, попитайте същите въпроси по този казус, платете си му и след като и той ви потвърди същото - заповядайте обратно тук и се извинете публично.
Приятна вечер!

ПС: - Ето ви още една тема. в която има не само моето мнение viewtopic.php?f=27&t=55035




За ваше съжеление няма да ви извинявам публично. Възтановена ми е сумата и запора от банковата сметка ми е вдигнат.
Когато човек си знае правара - резулта е на лице.
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот windlove » 20 Авг 2013, 19:31

viewtopic.php?f=27&t=55417

Доколкото си спомням аз ви посъветвах да си пуснете молба за възстановяване на сумите, но както кажете "Вие си ги знаете". Излишно е да спорим, пък и не това целя - лично аз съм доволен също че са ви вдигнали запора, само така и не разбрахте, че не съм привърженик на становището за трансформиране на сумите след като постъпят в банкова сметка като вземане към банка, а не несеквестируем доход. Опитах се просто да ви обясня, че чл.454 (1) който упорито цитиране не е основанието, на което ви е наложен запора и колкото и упорито да се опитвате да си го тъклувате не успявате, защото той визира нещо друго.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот polimoli » 20 Авг 2013, 20:34

Както казах - аз не съм юрист- просто обясних,че това ми цитираха служителките при ЧСИ-то , а що се отнася за чл.454 (1) толкова го цитирах,тъй като ме предобредиха служители от друга кантора,че така се възползват ЧСИ-та от не знанието на обикновените хора.А що за гаранцията е малко не лепо,тъй като днес се запознах с делото и справката,която има ЧСИ-то за мен като гражданин,да дори и на майка ми и брат ми,та даже на бившия супруг показва ЯСНО,че освен трудово възнаграждение нямам друго ,за това и питах - а вие ми казавате гаранция- да за хора,който очакват пари по сметка заради притежание на имоти и т.н - може да се наложи запор на банкова сметка,но по друг член,ако не се бъркам.Това исках да обясня и за това толкова упорито питах за този чл.
polimoli
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2013, 16:18

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот bird_of_paradise » 21 Авг 2013, 00:30

windlove написа:....Излишно е ......

Един ден, колега, ще погледнете назад и с огорчение ( не ви го пожелавам, но от опит) ще установите, какво излишество сте вложил в този сайт, на каква цена и по-важното "защо".
Разбира се, необходимо е само време. :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Чл. 454. от ГПК

Мнениеот renydymytrova » 07 Мар 2017, 11:43

Здравейте. Подновявам една старичка тема, но все пак става дума за чл. 454 ГПК
Казусът е следния: Имаме наложена възбрана върху недвижим имот. Длъжникът събира набързо 30% от сумите по изпълнителния лист и с молба до ДСИ искаме спиране на производството на основание чл. 454ГПК и изразяваме готовност да се задължи длъжникът писмено да внася по 10%.
Става дума за дълг от около 2000лв. Взискателят мнооого държи имотът /апартамент в София/да бъде продаден, а длъжникът е безработен и му е много трудно да намери сумата накуп.
ДСИ, обаче каза, че не може да спре ИП, защото още нямаме насрочване на публична продан. Аз не проумявам! Наистина ли трябва да стигнем до публична продан, за да се приложи чл. 454, кога е начаалният момент, от който ИП може да бъде спряно на това основание и не е ли безмислено да се усложнява още повече положението на длъжника с нови разходи. Ще се радвам на мнения и практика по въпроса.
renydymytrova
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 29 Юли 2007, 21:38


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron