начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблем с СГ ГРУП



Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот danas1970 » 28 Дек 2011, 16:19

Здравейте!
На 27.12.2011 бях извикан в съда и ми бе връчена ЗАПОВЕД ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПАРИЧНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ,с която ме уведомяват,че на закрито разпоредително заседание на Районния Съд е решено да заплатя на "С.Г. ГРУП ООД" следните суми: 70,59 лв. главница със законната лихва от 16,12,2011 до изплащане на вземането 64,76 лв. мораторна лихва за периода от 25,08,2004 до 13,12,2011, и 145 лв. разноски по делото по договор от 25,07,2004 за предоставени мобилни услуги.
Наистина през 2004 съм бил абонат по договор към Глобул,след това смених оператора,но нямам спомен да ми е останала неплатена сметка.Плюс това от тогава са минали 7 години и през този период не съм получавал никакви известия,а и не си пазя тогавашните фактури.
Към документите които получих от съда има прикрепен образец за възражение което трябва да подам в 2 седмичен срок.Въпросът ми е дали ако наистина имам някаква начислена сметка,която след толкова години няма как да докажа дали е реална или не,ще мога да се позова на 5 годишния давностен срок във възражението и как точно трябва да го формулирам.
Благодаря предварително!
danas1970
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Ное 2008, 06:47

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот REVOLUTION » 28 Дек 2011, 16:27

Здравейте не е нужно да аргументирате възражението си по никакъв начин.Просто напишете , че възразявате и не дължите исканата сума.След като получи възражението съдът ще даде на кредитора 1месечен срок да заведе гражданско дело срещу вас , в което да се реши спора за дължимостта на тези пари.Ако Кредитора не подаде иск в 1 месен срок заповедта за изпълнение ще бъде обезсилена.
Ако се развие исково дело Ви съветвам да си ангажирате адвокат задължително.Най-вероятно давността е изтекла , а и има и други съображения , които трябва да се имат предвид.Действащия ГПК наказва сурово пропуски да се упражнят навреме процесуални права и затова е необходимо да действате с професионалист.Хонорара на адвоката , който ще платите ще бъде поет от СГ ГРУП ако им отхвърлят иска.

Успех!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот danas1970 » 28 Дек 2011, 16:31

Благодаря за бързият отговор,REVOLUTION
А възражението трябва ли да е нотариално заверено за да го подам в съда или не?
danas1970
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Ное 2008, 06:47

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот REVOLUTION » 28 Дек 2011, 16:33

danas1970 написа:Благодаря за бързият отговор,REVOLUTION
А възражението трябва ли да е нотариално заверено за да го подам в съда или не?


Не , не трябва да е нот.заверено.Подписвате го и си го носите в регистратурата на съда.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот REVOLUTION » 28 Дек 2011, 17:49

poli_g написа:С оглед последната съдебна практика по реда на чл. 290 ГПК горещо препоръчвам освен бланкетното " възразявам, не дължа изпълнение по издадената заповед за парично задължение" обезателно да допълните, алтернативно считам, че правото на иск по отношение главното вземане е погасено поради изтичане на предвидения давностен срок, респективно и за акцесорната претенция.
Последното се взима предвид в производството по чл. 422 вр. 124 ГПК. :)

СГ ГРУП и мобилни услуги категорично говори и за цесия, което е чудесно във вашия случай. :lol:

п.п. Подкрепям в останалата част становището на колегата революшън.


Коя е тая практика?
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот REVOLUTION » 28 Дек 2011, 18:18

poli_g написа:Същата, която указва, че дори и да има пропуски от процесуален характер в исковото производство направеното възражение за погасено по давност право на иск в заповедното производство е обстоятелство, което съдът при разглеждане на спора следва да вземе предвид дори да няма изрично искане за това в него.

Какво точно те мъчи? Повечето писане или презастраховането?
От това изявление само ще спечели.


Не беше ми интересна практиката , да не са постановили нящо безумно :D .Иначе нищо против нито повечето писане , нито презастраховането.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот danas1970 » 28 Дек 2011, 19:29

poli_g ,благодаря за съвета и със сигурност ще се възползвам от него :) Само нещо не ми е ясно какво точно значи акцесорна претенция?
danas1970
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Ное 2008, 06:47

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот Гост. » 28 Дек 2011, 19:41

претенцията за лихва
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот REVOLUTION » 28 Дек 2011, 20:09

poli_g написа:.........
Мога да потърся и да ти изпратя по-късно вечерта.


Не се ангажирай специално , ако се сетиш във време , когато имаш свободно време , ще съм благодарен!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот kleines » 17 Яну 2012, 14:03

А давността не е ли 3 годишна т.к. в случая иде реч за периодични вземания?
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот kleines » 18 Яну 2012, 11:43

Аз как мисля е едно, как съдът смята е друго Някои състави приемат, че не се касаело за периодични плащания, щото видиш ли, размерът на престацията не бил един и същ всеки месец, а различен и неустановен предварително. Други състави, а и Кожухаров мисля, че споделяше същото мнение, както мисля и аз, между впрочем, смятат, че периодичният характер на задължението не се променя от този факт.
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот silverstone » 31 Яну 2012, 08:59

да така е,...едно е да искаш..друго е да можеш... 8) ..а пък аз само да попитам..така за "протокола"...цедента уведими ли Ви за цесията ? :roll:
silverstone
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Яну 2012, 18:25

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот stefan_ » 07 Апр 2012, 10:39

kleines написа:А давността не е ли 3 годишна т.к. в случая иде реч за периодични вземания?

Разбира се, че е три годишна, няма никакъв спор по това. Относно спорните моменти - става въпрос за сметките за ток и вода, тъй като нямат еднотипна месечна такса, като при мобилните оператори. Но и там се счита три-годишен срок.
stefan_
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Апр 2012, 10:28

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот no_nameen » 22 Юни 2012, 18:57

Здравейте!
Получих писмо от компанията СГ ГРУП, с което ме уведомяват за цесия с Виваком, към която според тях, имам неплатено задължение. Обадих се на посочените телефони и ми обясниха първоначално, че става въпрос за неплатена фактура към БТК от 08.2008 г. на стойност 18 лв. След това получих обаждане, с което ме информираха, че фактурите са 2 - от 01.2008 г. и 02.2008 г. за по 8 и 9 лв.
Домашният ми телефон е закрит от поне 3 години.. Подадена е молба за това, която е удовлетворена. Как е възможно това да стане, ако имам неплатено задължение? И защо, ако според тях имам задължение, си го търсят чак сега? Няма начислени лихви, понеже поста бил спрян, но от понеделник следващата седмица при неплащане от моя страна щели да започнат да се начисляват... Имат ли право на това? Изобщо как е възможно да се стигне до тази ситуация.. Ще ме дадат на съд за задължение, което съм убедена, че нямам.
Моля някой да ми даде съвет как да постъпя в тази ситуация.
no_nameen
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2012, 18:40

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот inspectora » 22 Юни 2012, 19:53

Не бива да се притеснявате, че
no_nameen написа:Ще ме дадат на съд

ако в действителност
no_nameen написа:за задължение, което съм убедена, че нямам.


Всеки може "да даде" всеки за всичко на съд - съдът е именно за това! Ако "даденият на съд" не дължи, тогава не виждам какво изобщо се тормози емоционално ... естествено, че ще се наложи да си организирате защита в такива случаи, защото иначе, дори и да не дължите, ако бездействате, пак може да се окажете осъдена ... ;) Изискват се минимални усилия, за да се противодейства в случай, че не дължите в действителност ... /само да не се окаже, че сте забравила какво сте подписвала някога някъде си ;) ... т.е., че всъщност дължите .../
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот no_nameen » 22 Юни 2012, 20:29

Как мога да докажа липсата на задължение? Това е било преди поне 3 години. Те могат да твърдят каквото си искат и аз мога да не се съглася, но как да го докажа.. Не мога да намеря дори договора за прекратяване на поста, кой да пази такива неща толкова време, при положение, че се предполага, че взаимоотношенията ми с въпросната институция са вече прекратени, при това двустранно.. Щом тогава нищо не са предявили, сега не виждам защо и на какво основание го правят.
no_nameen
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2012, 18:40

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот no_nameen » 22 Юни 2012, 20:42

Напротив, мисля да се вслушам в съвета Ви и благодаря за изказаните мнения :) Просто не спирам да се изумявам на тази държава и как на един обикновен човек, редовно плащащ всичките си сметки, му се случват подобни небивалици.
no_nameen
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2012, 18:40

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот neutralen » 22 Юни 2012, 20:46

Много и напразно се притеснявате - С.Г. Груп ООД не е мобилен оператор. Ако дължахте пари на Виваком, те щяха да се обърнат директно към вас. В момента нямате проблеми, съмнявам се да имате и за в бъдеще. Просто поговорете с адвокат, за да ви разясни за какво става дума - какво е това цесия, заповедно производство и т.н. Тук във форума можем да го разясним, но обикновено възникват спорове между изразяващите мнения, което определено още повече ще ви обърка. Един съвет - по никакъв начин не се свързвайте със С Г Груп и с лица които твърдят, че действат от тяхно име.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот inspectora » 22 Юни 2012, 21:23

Неутрален, в момента на жената изобщо не и трябва адвокат да и обяснява за цесии и т.н. ...

no_nameen, четете внимателно всяка една дума и правете ТОЧНО това ТОЧНО в съответния момент ... особено последното :)
poli_g написа:Правилото тук е да сте по-тиха от водата и по-ниска от тревата, т.е.- не се обаждайте на никого, не говорете с никого, не правете нищо. Не, че има значение- нито цесията е редовна, нито пък на правопогасяващото възражение могат да се опълчат след време.
Дори да дължите( ако и да твърдите, че не)- едва, когато си получите съдебни книжа обезателно да посетите адвокат. От сега ви уведомявам, че каквото и да му платите за делото, ще си го вземете по-късно.
До тогава?- радвайте се на времето, морето, слънчевите лъчи и не се тревожете с това.


no_nameen написа:Те могат да твърдят каквото си искат и аз мога да не се съглася, но как да го докажа ...

Защо всеки си мисли, че някой като КАЖЕ /твърди/, че сестра му е ... хубава ... и този, за чиято сестра става дума, трябва да ДОКАЗВА, че няма сестра ... Правите ли разликата?

Направо се вбесявам някой като иска да ДОКАЗВА, че ТВЪРДЯНОТО от някой друг не е вярно ... нормални ли сте ... какви хора сте ... оставете ги да си бръщолевят каквото си искат /особено, ако не ви опозоряват "пред цяла България" - една любима фраза на населението :) , а само по телефона ви "тормозят" - сякаш нямате червена слушалка/...
В тази връзка, ако мога така да "ограмотя" широката общественост - по новините /медиите/ КАЗВАТ /твърдят/ някакви си неща, включително и когато ви показват аудио- и видеозаписи. Това, което има значение - съдебното решение /защото живеем в цивилизована страна със закони ... уж .../, се основава на ДОКАЗАТЕЛСТВА, изготвени по съответния законов ред /не и записи, които никой не знае как са правени от къде са рязани, какво е добавяно и т.н./.
Май е гадничко някой да ТВЪРДИ някакви лоши неща за вас? Е, сега се поставете на мястото на тези, които ги дават по новините из разни "сензационни" предавания ... после в съда било различно - ами различно е ... щото ако не беше, щеше всички да искахме да работим по медиите - ТВЪРДИШ, че Пешо е лош /щото можеш, щото си медия/ :arrow: Пешо у затвора ... само се молиш да не загубиш медийната работа и Пешо да не стане журналист после :)

Още повече се вбесявам когато започнете да се вайкате каква държава сме какво било това нещо някой да ТВЪРДИ нещо си /което не ви се харесва/, било и пред съд - абе научете се, че всеки има право да прави каквото сметне за добре, радвайте се, за което ... Представете си да ви забранят да си предявявате претенциите пред този, от когото претендирате, както и пред съд?!?!?! Вие сте убеден/а, че имате вземане, а те /кои са те ... не е ясно, но да кажем "държавата" :) / ви забраняват, защото другия бил "невинен" /така твърдял/ - нали за това е съдът ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Проблем с СГ ГРУП

Мнениеот no_nameen » 22 Юни 2012, 22:14

inspectora Като коректен платец очаквам да получавам коректно отношение. Съответно за мен не е нормално да ме заплашват със съдилища, не ми се случва всеки ден да получавам такива писма, но след като живея в страна, в която както казвате, свободата на словото е слободия дори, трябва да свиквам..
no_nameen
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2012, 18:40

Следваща

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron