начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ТОПЛОФИКАЦИЯ



Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivanov_p » 26 Юни 2017, 20:32

Принципно Топлото събира колкото трябва. Няма защо да се лъжем, че когато не си платил нищо за даден период има чалъм да спечелиш делото. Не може да стане! Топлото обаче прави врътки с други неща и затова не представя фактурите, с които ще спечели, а вкарва парите на вещарите и ю.к., а сега и на адвокати. Имат номер или номера със сметките, който крият. Напр. има един процент който винаги до докарват до малко под 50, защото ако е отгоре абонатите имат право да се откажат. зЗа да са вътре в тези 50% обикновено използват лирата и през нея разпределят основната енергия. Има и други неща, но така или иначе през общината и общинска банка участват в кадруването в СРС, а оттам и в СГС и си бетонират делата. Аз съм писал за едно дело на роднина, което ако не беше срещу топлото щях да заложа всичко, което имам, че ще спечеля. Естествено, че го загубих в СРС и тези дни се заинтересувах от него, защото е толкова оцапано, че имам някаква бегла надежда да спечеля в СГС. Оказа се, че съдийката от година и нещо го държи при нея и не го праща в СГС, което приех като голям комплимент, но добре знам, че така или иначе ще го загубя, защото както са казали стари хора: "С рогат да се не бодеш и с богат да се не караш"! Плащайте каквото ви искат и спете спокойно, с тия оправия няма, само ядове.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот llumar » 05 Юли 2017, 10:53

Не е нужно един адвокат да е с технически познания, затова е създаден института на вещото лице !
Работата на адвоката е да се сети кои технически въпроси са от значение към предмета на делото и да поиска с точно формулиране на въпросите към в.л. да "преведе" на юридически език техническите въпроси по делото.
Оттам и- не избирайте адвокат по това дали има технически познания, а дали има юридически такива !
Относно вашия въпрос - много е важно да уточните вие към кой от двата случая спадате- не използвате имота, обаче Топлофикация ви начислява сградна инсталация, която не искате да плащате понеже не я чувствате справедлива , или...
ползвате имота, но ви се струва че много са ви начислили?
Ако е първия случай- не са нужни никакви технически знания , нито даже в.л.
Много ми е трудно да нацелвам, но ако се касае за жилищен имот, разковничето на делото е дали Топлофикация разполага с договор м/у нея и етажната собственост и дали ВАШИЯ ПОДПИС ТАМ Е ФАЛШИФИЦИРАН !
АЗ ТАКА СПЕЧЕЛИХ МОЕТО ДЕЛО- ЗАВЕДОХ ОТРИЦАТЕЛЕН УСТАНОВИТЕЛЕН ИСК, ЧЕ МОЯ ПОДПИС Е ФАЛШИФИЦИРАН.
Ако прочетете книгата на Емил Измирлиев " Бандитската топлофикация", ще разберете, че Топлофикация има цял отдел , който с това се занимава- с фалшифициране на подписи- и на почти 100% от договорите подписите са фалшифицирани.
llumar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Мар 2011, 18:55

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ktamen » 17 Авг 2017, 10:40

В блока, в който живея няма парно от много години, има топла вода и водомери. Няма такса Сградна инсталация.
Плащането по водомери изглежда просто и ясно, ама не и към Топлофикация. Затова преди година и половина, след страхотно размотаване си махнах водомерите и ми пломбираха крановете. Бях много щастлив, че окончателно съм се разделил с тази бандитска структура, ама.........
Преди няколко месеца получих сметка за 14лв и стотинки за Топлинно счетоводство?!? Топлофикация са топлинния счетоводител на нашия вход.
След няколко телефонни разговора се наслушах на глупости и реших, че трябва тези глупости да ги имам черно на бяло. Макар и трудно все пак открих техен имейл за кореспонденция. Писах им, още на другия ден ми отговориха да не питам тях, а да питам топлинния счетоводител, освен ако топлинния счетоводител не били те. Сякаш е много трудно да цъкне с два пъти с мишката и да се убедят, че пиша на правилното място. Пак им писах, че точно те трябва да ми отговорят на въпросите, ама отговор никакъв.....
В Общите им условия има срокове, в които са длъжни да отговорят, те отдавна изтекоха, ама кво от тва?
Има ли начин да ги накарам да ми отговорят? Ето това са въпросите ми към тях:
В блока ни няма парно отопление, има топла вода и водомери. Преди година махнах водомерите и ми пломбираха крановете. Обаче сега отново ми заявявате, че ви дължа 14лв и стотинки за топлинно счетоводство.
Искам да знам за какво е тази сума, какво осчетоводявате?
Как е формирано самото число, някъде има ли някакъв ценоразпис?
Защо апартамент номер 2, точно срещу мен, не ви дължи нищо, въпреки, че неговите кранове не са пломбирани?

Малко се притеснявам да не ме осъдят за тези 14лв, какво трябва да направя?
ktamen
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Апр 2013, 02:19

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот philanthropist__ » 04 Окт 2017, 03:03

tochotocho написа:който се интересува да чете Решение по гр.дело 45/2014 г. и др. € Ще разберете ,че Топлофикация е божествена структура. Няма значение,че няма инд. договор. Че уредите не се знае какво отчитат и т.н.
Може би да спечелите само по претенции за давност - 5 години. Но и тук Топлото се изхитри. пуска ви фактура от вчера за "задължения " от 2008 г. Съдът уважава тази фактура ! Няма значение от кога са задълженията ! Фажна е фактурата. Е подробно четете ! Надежда всяка остави ! и с топлото се примири !


Само Ivanov_P е коментирал този парадокс,защо други не коментират,така ли стоят нещата в действителност и наистина ли Топлофикация може да заобикаля по този начин давността от 3 години??
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 25 Дек 2017, 20:05

Честита Коледа на ВСИЧКИ!!! Нека и през 2018 година да се БОРИМ с Топлото- тази мафиотска столична структура. Сега по Празниците да не навлизаме в конкретни КАЗУСИ. Важен е принципа- всички заедно срещу монополиста!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 07 Яну 2018, 20:59

честита Нова година! Днес и Иванов ден! Считам, че проблема с Топлото е ОСНОВЕН, битов !Тук трябва да се акцентрира! А не че Пешо не може да си паркира или Любка е недоволна от фризьора си ! Помните ли ФИЛИПИКИТЕ от древна Гърция. Това е равно на ТОПЛОТО! Всеки като се събуди и да види какво става с ФИЛИПИКИТЕ- ТОПЛОТО- ДЕКЕВЪР и вся осталная сволач!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 25 Яну 2018, 21:46

Тони ст. Нали ти си този чичко от ОФ-то, дето пипа...... професионален домоуправител! Изчезна от форума по тази тема. Но по въпроса ето го отговора. Топлото ще предяви ИСК по чл. 415 ал. 1 от ГПК! Ще има дело. Още на първото заседание следва да се оспори вземане погасено по давност. Давността е 3 годишна от датата на Заявлението за изпълнение. За всичко останало потребителят дължи! СРС пише бланкови Решения. Не се интересува от подробности. За него НЕОБХОДИМО и ДОСТАТЪЧНО основание да те отсъди е : сградата да е топлофицирана и да имаш в нея имот ,собственост или вещ.право. И така за последните 3 години си длъжник поне за СГРАДНА инсталация.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron