начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ТОПЛОФИКАЦИЯ



Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Окт 2010, 11:15

Има си "чалъм" за всичко, но едно, по едно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ganev_d09 » 08 Окт 2010, 11:46

Кантората на Доросиев
ganev_d09
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Ное 2006, 23:48

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Окт 2010, 12:05

Говорим за института на давността. Възможно е хипотетично някой да измисли довод срещу сметките на ТС по същество, но силно ме съмнява.

Царете и майсторите в професията сме малко, така че да не си пречим взаимно. Силно ме възпира да посъветвам клиентите си да оспорват по същество - при перфектни експертизи как ще стане.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Melly » 08 Окт 2010, 12:20

Ванко, радвам се да те прочета. :D
ivan_lawyer написа:Царете и майсторите в професията сме малко, така че да не си пречим взаимно. Силно ме възпира да посъветвам клиентите си да оспорват по същество - при перфектни експертизи как ще стане.

Става, става... :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Окт 2010, 12:25

Е, с десетичната запетая и дотук. Топлината е измерена и е влязла в блока, оттам нататък се заплаща по Общи условия. Досега не съм виждал решение в обратен смисъл.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот toni_sf » 08 Окт 2010, 20:27

ivan_lawyer написа:Има си "чалъм" за всичко, но едно, по едно.

Точно така има си чалъм за всичко, вече има молба за смяна на вещите лица наложени от ищеца .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот toni_sf » 23 Фев 2011, 14:40

:D Много съм благодарен на една руса оттук за добрите съвети и разбрах,не адвоката е важен а съда и закона , и нали знаете ,че Ви помолих да не тичате след мен.Вече незнам как да се обърна към Вас с уважаема или неуважаема Melly.И ако нещо Ви липсва има си клубове ходете и се забавлявайте.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот toni_sf » 23 Фев 2011, 14:51

ivan_lawyer написа:Говорим за института на давността. Възможно е хипотетично някой да измисли довод срещу сметките на ТС по същество, но силно ме съмнява.

Царете и майсторите в професията сме малко, така че да не си пречим взаимно. Силно ме възпира да посъветвам клиентите си да оспорват по същество - при перфектни експертизи как ще стане.

Да да Ви кажа съда приема давноста за 3г период за периодичните плащания , отхвърля всички възражения за неправило счетоводство на фирмите свързани с топлофикация и приема експертизите на вещите лица за реални както и прогнозните сметки. И аз това попитах съда как вещото лице е направило тази експертиза без да посети адреса на клиента а само по дадените факти от топлофикация. И БЕЗ ДА СИ КРИВЯ ДУШАТА ОТГОВОРА БЕШЕ ПО ЗАКОНА ЗА ОУ .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 27 Фев 2012, 03:59

Здравейте,
чета отдавна темите свързани с топлофикация, тук и в други сайтове, въпросът ми е следният: на сайта на Кърлев има образец за Възражение, но там е цитирано, че - В месечните отчетни документи на Топлофикация (данъчни фактури) не се посочва технологичния разход на топлинна енергия в абонатната станция, който се приспада от измереното показание от топломера и е за сметка на топлопреносното предприятие, според Наредбата за топлоснабдяване, чл. 46, ал. 2 и според т. 3 на приложение към чл. 59, ал. 1....А на гърба на месечните ми сметки има изчислен такъв разход. ...Значи ли това, 4е въпросното възражение е адекватно?
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 01 Мар 2012, 20:00

Има ли някой, водил дело срещу топлофикация, адвокат или сам човек? резултати?
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот fani_i » 01 Мар 2012, 22:47

Не си правете експеримента да се защитавате сам по такова дело, още по-малко с готови бланки на когото и да било. Сам сте преценил адекватността на посоченото възражение.
Ваша работа е с кого да се консултирате, но Ви съветвам да прегледате съдебната практика по такива дела на района си (публикува се).
Със сигурност ще се ориентирате кои са делата, водени по тези бланкови възражения. Приличат си като две капки вода. Включително и в резултатите. Бланки и копи пейст, без отчитане конкретната фактология и особеност на всяко дело, са вредна защитна линия.
fani_i
Потребител
 
Мнения: 562
Регистриран на: 11 Яну 2009, 09:52

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 02 Мар 2012, 17:41

fani_i написа:Не си правете експеримента да се защитавате сам по такова дело, още по-малко с готови бланки на когото и да било. Сам сте преценил адекватността на посоченото възражение.
Ваша работа е с кого да се консултирате, но Ви съветвам да прегледате съдебната практика по такива дела на района си (публикува се).
Със сигурност ще се ориентирате кои са делата, водени по тези бланкови възражения. Приличат си като две капки вода. Включително и в резултатите. Бланки и копи пейст, без отчитане конкретната фактология и особеност на всяко дело, са вредна защитна линия.



колко взима адвокат за да ме представлява на такова дело?
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот fani_i » 02 Мар 2012, 18:25

Хонорарът се определя от редица фактори, сред които размера на защитавания интерес. Въпрос на договорка е, но не по-малко от определения според Наредба за минималните адвокатски възнаграждения.
Направете си на първо време консултация с адвокат по случая, ще се уточните и за размера.
fani_i
Потребител
 
Мнения: 562
Регистриран на: 11 Яну 2009, 09:52

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 02 Мар 2012, 21:11

Благодаря за бързите отговори. Оказа се , че тези "копи- пейст бланкови възражения" са ве4е са актуализирани, включващи и разпоредбите от Европейските директиви. А след като искането и възраженията са еднотипни, какво значение има размера на защитавания интерес? След като от топлофикация ще ми изпратят искова молба и ще ми дадат пакет с документи, с които да ги оборвам. просто ще ми трябва адвокат , който да говори жместо мен.
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот nk7702n » 02 Мар 2012, 21:20

Адвокатът не просто ще говори вместо Вас, а ще защитава професионално интересите Ви, ще прави своевременно искания, възражения и т.н., ако се стигне до исков процес след иницииране на заповедното.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Melly » 02 Мар 2012, 21:29

Не може да се спаси онзи, който иска да се удави.
Морето им се струва до колене.

На такива - прав им път!
Последна промяна Melly на 02 Мар 2012, 21:32, променена общо 1 път
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Гост. » 02 Мар 2012, 21:31

abonat написа:Благодаря за бързите отговори. Оказа се , че тези "копи- пейст бланкови възражения" са ве4е са актуализирани, включващи и разпоредбите от Европейските директиви. А след като искането и възраженията са еднотипни, какво значение има размера на защитавания интерес? След като от топлофикация ще ми изпратят искова молба и ще ми дадат пакет с документи, с които да ги оборвам. просто ще ми трябва адвокат , който да говори жместо мен.


Един съвет от мен- не ползвайте адвокат в никакъв случай по конкретния казус.
От горните ви мнения установих, че вие ще се справите къде по-добре в говоренето.
Успех.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Мар 2012, 22:01

Има право на Топлофикация - топло ли те - топло ти е.

При положение, че ти е топло трябва и ти да заплащаш, макар, че не се огряваш директно.

Има резон, не е съвсем без смисъл.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 03 Мар 2012, 21:44

poli_g написа:
abonat написа:Благодаря за бързите отговори. Оказа се , че тези "копи- пейст бланкови възражения" са ве4е са актуализирани, включващи и разпоредбите от Европейските директиви. А след като искането и възраженията са еднотипни, какво значение има размера на защитавания интерес? След като от топлофикация ще ми изпратят искова молба и ще ми дадат пакет с документи, с които да ги оборвам. просто ще ми трябва адвокат , който да говори жместо мен.


Един съвет от мен- не ползвайте адвокат в никакъв случай по конкретния казус.
От горните ви мнения установих, че вие ще се справите къде по-добре в говоренето.
Успех.


никъде не съм споменал, 4е ще се справя. И точно поради факта, че не омаловажавам знанията и труда на адвокатите - попитах колко горе долу ще ми струва. Нещо лошо ли направих? Аз не знам вуобще какви са тарифите и как се определят, можеше ориентировъчно да ми кажете между 200 и 400 лв...или 700- 1200лв. И все пак Ви благодаря за коментарите!
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Гост. » 03 Мар 2012, 22:24

Ако сте в заповедно, а вие сте, простото "не дължа изпълнение по издадената заповед за парично задължение" е достатъчно. Дори не се иска говорене там, за това ви написах, че не ви е нужен адвокат.
Последния, ако решите, че искате някой да говори вместо вас, но с правилните думи ( битува мнение, че адвокатите говорят много, но е неправилно това схващане)- ще потърсите своевременно, когато получите искова молба от топлото.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

ПредишнаСледваща

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron