начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?



Re: Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?

Мнениеот guest1 » 10 Сеп 2022, 09:20

ilian_todorov написа:Колкото и да ти се струва странно в този случай парите, които евентуално бих събрал чрез ЧСИ малко ме интересуват. :idea: Длъжникът преди време ми създаде съдебни проблеми и аз искам да го оставя без нищо. Това ми е основното желание. :idea:

Нещате излизат от правото и отиват към психологията.
Има един израз - „Като видиш, че една работа не става - късай и хвърляй!”

За другото не се притеснявай , във Вселената ина баланс. Каквото е направил - ще му се върне.
Много е трудно, да „оставиш човек без нищо” - като включвам и нематериалните беща.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?

Мнениеот ilian_todorov » 10 Сеп 2022, 10:28

guest1 написа:
ilian_todorov написа:Колкото и да ти се струва странно в този случай парите, които евентуално бих събрал чрез ЧСИ малко ме интересуват. :idea: Длъжникът преди време ми създаде съдебни проблеми и аз искам да го оставя без нищо. Това ми е основното желание. :idea:

Нещате излизат от правото и отиват към психологията.
Има един израз - „Като видиш, че една работа не става - късай и хвърляй!”

За другото не се притеснявай , във Вселената ина баланс. Каквото е направил - ще му се върне.
Много е трудно, да „оставиш човек без нищо” - като включвам и нематериалните беща.

Така си е, излизат от правото. :idea:
Брат ми е подложен на същия "тормоз" от взискател, който се е набутал с доста пари, знаейки, че не може да вземе от него нищо, тъй като е беден като църковна мишка, а и дължи на държавата стотици хиляди лева. Идеята на този взискател е, ако брат ми наследи нещо, да насочи изпълнението на мижавото си вземане, заедно с огромното вземане на държавата върху наследството му. :idea: Годините обаче се нижат и брат ми ще си погаси дълга към НАП след изтичането на абсолютната давност по ДОПК. :idea: Любопитното в случая е, че брат ми и взискателят дори не се познават. Никога не са се виждали. :D Брат ми навремето "тормозил" съдебно майката на взискателя, която отдавна е починала.
Тъй че моят случай не е прецедент.

Ами да, прав си, но някои неща трудно се забравят. :idea:

То му се върна. Беше в затвора, загуби земите си и двора си, от 18 години живее по мазета и тавани...но винаги може още, а и на мен да си призная ми е интересно. Правото ми е хоби. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron