начало

ВКС решава може ли да бъдат атакувани безсрочно договорите, сключени от незапретени психичноболни ВКС решава може ли да бъдат атакувани безсрочно договорите, сключени от незапретени психичноболни

Построена е 20 м антена на мобилен оператор на метри от имот

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...

Построена е 20 м антена на мобилен оператор на метри от имот

Мнениеот geovanna » 10 Яну 2020, 23:32

Здравейте, Имаме незастроен имот, в регулация, в курортно селище. На метри от нашия имот, има застроено голямо съоръжение, без да е искано разрешение от кметството, а общината ме уверява, че това е частен имот, който не попада в моя. Твърдят, че все пак имат строителни разрешения. Имам ли право за иск за премахване и нарушения на правата ми, загуби съответно, тъй като имам потенциален купувач и с наличието им, става невъзможно.
Моля за мнение, търся становище и адвокат.
Благодаря
geovanna
Нов потребител

Re: Построена е 20 м антена на мобилен оператор на метри от

Мнениеот teogeo » 11 Яну 2020, 10:47

geovanna написа:Здравейте, Имаме незастроен имот, в регулация, в курортно селище. На метри от нашия имот, има застроено голямо съоръжение, без да е искано разрешение от кметството, а общината ме уверява, че това е частен имот, който не попада в моя. Твърдят, че все пак имат строителни разрешения. Имам ли право за иск за премахване и нарушения на правата ми, загуби съответно, тъй като имам потенциален купувач и с наличието им, става невъзможно.
Благодаря

Безопасното разстояние, на което се поставят антените се определя с Наредба № 9 за нивата на електромагнитни полета в населени места, курорти и т.н. (да не цитирам цялото име, че не го знам наизуст).

Като цяло при пускане на строеж в експлоатация (това се води строеж) в общината се носи протокол от измерването на излъчваната мощност от базовата станция (там са няколко честоти, ако за връзка на базовата станция с мобилната мрежа няма оптика, то с "релейка", т.е. пак по радиовълни, високочестотни.. нямам време да дописвам, гонят ме от компютъра). Като цяло, ако антената е високо - няма страшно.
Аватар
teogeo
Активен потребител

Мнениеот tochotocho » 11 Яну 2020, 11:20

Добре беше -да приложите скица! Имате УПИ незастроено. През "УЛИЦАТА " в друго УПИ, оператор изгражда мощна антена .. Когато дойде време за пускане в експлоатация, замерване, протоколи - всичко ще е както трябва. Регулират се мощностите, замерване, протокол- всичко си е ОК. Е,после се променя. Как ще разберете! При жалба , операторът е уведомен, регулира и пак всичко си е ОК. Такъв проблем имаме с мощна антена изградена на покрива на съседната сграда - на около 50 метра от нашия блок. И случките са както ги описах!
Предяване на иск- адвокат е Ваше решение. Консултирайте се поне с повече от един адвокат. и преценете!
Щом има Разрешително за строеж има и ПУП или изменение в ПУП. Във вилна зона разрешена височина е 10 м. Предполагам,че оператора има конкретно разрешение - за ретранслатор-антена , да покрива дадения район! От общината дори са го приветствали-
Опитайте да продадете УПИ-то на оператора!
tochotocho
Потребител

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Яну 2020, 23:46

Курортът е неприкосновен - поне там да няма облъчване. Радиацията на мобилните е в пъти по-опасна - особено при белтъчната на хората, като прием на качествена храна, в действителност има недостатъчност - тоест - само около определен процент от хората в България могат да поддържат имунна система, но тъй като темата не е здравен форум - нито е политически, то какво.

Наскоро парирах един строеж на електропровод - далекопровод - при който има най-малкото жужене денонощно, като изкарах, че от Гърция има вече одобрена европейска програма за отглеждане на пчели-майки и на пчелин, тоест - съществуват два обществени, така да се каже интереса - на малкият гражданин и на могъщата електроразпределителна компания. Един вид малкият гражданин има европейска програма за пчелин и при това положение - ще набият настрани жиците. Ма то е индивидуално.
ivan_lawyer
Активен потребител

Мнениеот teogeo » 12 Яну 2020, 00:31

ivan_lawyer написа:Курортът е неприкосновен - поне там да няма облъчване. Радиацията на мобилните е в пъти по-опасна - особено при белтъчната на хората, като прием на качествена храна, в действителност има недостатъчност - тоест - само около определен процент от хората в България могат да поддържат имунна система, но тъй като темата не е здравен форум - нито е политически, то какво.

Наскоро парирах един строеж на електропровод - далекопровод - при който има най-малкото жужене денонощно, като изкарах, че от Гърция има вече одобрена европейска програма за отглеждане на пчели-майки и на пчелин, тоест - съществуват два обществени, така да се каже интереса - на малкият гражданин и на могъщата електроразпределителна компания. Един вид малкият гражданин има европейска програма за пчелин и при това положение - ще набият настрани жиците. Ма то е индивидуално.

Лъчението от базовите станции е електромагитно, нейонизиращо. Да го сравняваш с това на 110kV или 22kV електропровод не говори добре за теб, Иване. Не знам за каква радиация говориш, ама иди прочети дефиницията за радиация, тя е - йонизиращо лъчение. Досега никой не е успял да докаже, че излъчването от базовите станции и въобще мобилните телефони е опасно за здравето на хората, явно ти си първият. Върви си вземи нобелова награда.
Аватар
teogeo
Активен потребител

Мнениеот probcho » 12 Яну 2020, 15:55

Здравейте,
geovanna написа:Имаме незастроен имот (с променено предназначение на земята?), в регулация (приложена ли е регулацията?), в курортно селище ( имате ли представа колко е допустимата височина на застрояването?). На метри от нашия имот (колко метра?), има застроено голямо съоръжение, без да е искано разрешение от кметството (от кметството не се иска разрешение, а от общината), а общината ме уверява, че това е частен имот (дори и да е частен имот официално ли внесохте питането/молбата/жалбата?), който (предполагам, че е "което") не попада в моя. Твърдят, че все пак имат строителни разрешения ( ако имат такова, то следва да е посочено в публичният регистър на съответната община). Имам ли право за иск за премахване (на какво основание?) и нарушения на правата ми ( кои права?), загуби съответно (какви по-точно?), тъй като имам потенциален купувач и с наличието им, става невъзможно (невъзможно или не Ви изнася?).
Благодаря

По мое скромно мнение:
Ако се обърнете към вещо лице, ще се посочи, че имотата попада в "сянката" - т.е. не е облъчен пряко от монтираните панели. Не посочвате колко е висока антената ( 20м окомерно ли го установихте, или Ви показаха проектите в общината?), но все пак в курортните зони има определен вид и начин на застрояване, при което се предполага, че същата ще е над височината на предвиденото (ако има такова) във Вашият имот застрояване. В тази връзка, може да направите извода, че зоната не е за постоянно пребиваване, а като се има предвид, че масово има такива изградени върху различни сгради в жилищните райони на населените места, а същите са минали т. н. "здравен контрол" и замерване от акредетирана лаборатория (която в РБ се оказва, че е една единствена), се налага извода, че същата е безопасна ( по отношение на т.н. "лъчение/облъчване").
В тази връзка може би следва да конкретизирате за какви права, загуби и притеснения става въпрос.

ПП
Или адвоката ви трябва да бъде много ЯК или да са повече от един...
probcho
Потребител

Мнениеот tochotocho » 12 Яну 2020, 18:23

Изгубени в превода! И тук изгубени в същественото! Вярно е ПРОБЧО! Това е ВИЛНА ЗОНА! Не е предназвачена за постоянно живеене, а за отдих. В почивни дни си правите излет, на полянката, бохчата и се прибирате в ПАНЕЛКАТА! От какъв ЗОР оператора строй тази станция! Негова работа! Но за ВИЛНА ЗОНА с пребиване ден на седмица/максимално / , е не ви задължават да ходите там, ако считате за опасно. За шега или ако истина, предлагам да купя вашето УПИ. При това съседство макс. 1 евро за кв.м. Пуснете скица и оферта !
tochotocho
Потребител

Мнениеот geovanna » 14 Яну 2020, 01:10

Здравейте, благодаря на всички за отговорите, виждам, че имам доста пропуски, но съм дебютант в сайта, не познавам и добре менюто, надявам се да успея със снимките. Нашият е имот е около 6.4 дка, незастроен, в регулация, на метри - граничи със съсед, който си бил продал имота на оператора, но съгласете се, че никой разумен човек, не би си купил подобен имот, колкото и атрактивен да е той..Имам снимки, включително карта на сателитните антени в България по един норвежки проект, но незнам, как да изпратя снимките, нещо не става с прикачи, Благодаря, поздрави
geovanna
Нов потребител

Назад към Строителство и регулация