начало

Предлагат 5 нови места за съдии в СРС, но отказват 6 на Софийския апелативен съд Предлагат 5 нови места за съдии в СРС, но отказват 6 на Софийския апелативен съд

Въпрос относно Виза за проектиране съгласно чл.134, ал6.

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Въпрос относно Виза за проектиране съгласно чл.134, ал6.

Мнениеот yan1ty » 15 Апр 2019, 00:26

Добър вечер, съфорумници.
Почти на финалната права съм в състезанието си с общината за придобиване на право за строеж.
Въпросът ми е следния:
След получени договори с експлоатационните дружества, след изготвен и одобрен ПУП-РЗ, след изготвен инвестиционен проект, защо, аджеба, решават,че трябва да представя виза за проектиране по член 134, ал 6 от ЗУТ.
Та нали визата представлява извадка от Подробния устройствен план ( който аз имам изготвен и одобрен от същата тази община ) ?
Основателно ли е това искане или просто целят умишлено да забавят одобряването на проектите и плащането на допълнителни такси ?

Благодаря, лека вечер.
yan1ty
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2019, 00:20

Re: Въпрос относно Виза за проектиране съгласно чл.134, ал6.

Мнениеот vdggbg » 29 Апр 2019, 20:12

Трудно е да се отговори, без да се видят документите. В крайна сметка, вероятно, има някаква разлика между това, което предвижда ПУП, и което Вие искате - това е смисълът на текста на чл. 134 (6) от ЗУТ.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Въпрос относно Виза за проектиране съгласно чл.134, ал6.

Мнениеот swenstyle » 09 Май 2019, 09:03

Определето по-точно какво искате от общината- да придобиете право на строеж или да ви издадат разрешение за строеж?
Приложихте ли копия от одобрения ПУП-РЗ и от заповедтта за одобряване на същия този ПУП, в папката по част архитектура?
Предвид другата ви тема, предполагам, че говорите за някаккъв ПУП от преди доста години, (т.е. не сте го правили тази пролет) и най вероятно само сте го виждали за малко, и го нямате физически на хартия.
Предварителните договори на база ПУП ли ги сключихте.
swenstyle
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 20 Окт 2015, 14:46


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron