начало

Промени в съкратеното съдебно следствие ще има, но още не е ясно дали в НК, или в НПК Промени в съкратеното съдебно следствие ще има, но още не е ясно дали в НК, или в НПК

NEDVIJIM IMOT

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


NEDVIJIM IMOT

Мнениеот JoyBringer » 18 Яну 2007, 15:45

Molq,pomognete.Imam notarialen akt za grub stroej na jili6e, ve4e postroeno izcqlo.Dostatu4en li e toi ,za da bude prodadeno jili6eto ?Ili e nujno o6te i kopie ot AKT 16?ILi originalniqt AKT 16? Mersi.
JoyBringer
Потребител
 
Мнения: 140
Регистриран на: 05 Ное 2006, 18:01
Местоположение: София

Мнениеот reflex » 18 Яну 2007, 18:36

Необходимо Ви е Разрешеието за ползване на сградата или Удостоверението за въвеждане в експлоатация!
reflex
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 18:48

Мнениеот moni_d » 18 Яну 2007, 19:15

Аз пък мисля, че нищо друго не ви е необходимо, след като е изградена на етап груб строеж е налице самостоятелен имот, за който имате и нотариален акт, легитимра ви като собственик и можете да продавате
moni_d
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 30 Ное 2006, 16:45

Мнениеот georgi07 » 19 Яну 2007, 13:07

Не ви е необходимо удостоверение за въвеждане в експлоатация за да продадете това жилище.Нотариалният акт, който имате е достатъчен.Не е нужно да ходите при адвокат, за да ви вземе парите и да ви каже същото.
Проблем е единствено, че потенциалните кукувачи ще получат жилище с тежести-то няма да е въведено в експлоатация и ще трябва те да го правят, а това може и да не им се нрави-с ддве думи цената пада.
georgi07
Потребител
 
Мнения: 357
Регистриран на: 02 Авг 2006, 11:44

jjj

Мнениеот lexyto13 » 19 Яну 2007, 13:51

Kazanoto ot georgi07 e napalno viarno. Bez problem mojete da go prodadete s not.akt koito pritejavate stiga da se nameri kupuvach saglasen da chaka akt 16 i da bade gotov i za drugi plashtania izniknali vposledstvie.
lexyto13
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 02 Яну 2006, 15:29

Мнениеот friend28 » 19 Яну 2007, 17:29

Така, както бе зададен, въпросът на JoyBringer /красиво име/ предполага еднозначен отговор, съдържащ се в чл.181 ал.2 ЗУТ. Затова именно georgi07 e прав.
Друг е въпросът, че ако апартаментът вече е довършен и JoyBringer иска да получи по-добра цена, той би могъл да се обърне към адвокат за съвет дали наистина му е необходимо Удостоверение за въвеждане в експлоатация /разрешение за ползване/ или за нотариуса ще е достатъчно едно Удостоверение за фактическо състояние на имота, издадено от местната Община...след което да състави нов нотариалния акт и чак тогава да продаде имота
friend28
Потребител
 
Мнения: 140
Регистриран на: 20 Юни 2006, 12:54

Мнениеот n_ikito » 19 Яну 2007, 18:27

Защо не го напишете така, че да разбере човека. Без "акт 16" предмет на сделката ще е обекта в груб строеж. Ако има разрешение за въвеждане в експлоатащия, обект ще бъде "Апартамент". Различни данъчни оценки и т.н.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 918
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron