начало

ВКС разясни кой встъпва в процеса, когато страна почине в хода на делото ВКС разясни кой встъпва в процеса, когато страна почине в хода на делото

Предварително изпълнение на ИАА от гл.архитект??????

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Предварително изпълнение на ИАА от гл.архитект??????

Мнениеот milenbb » 19 Ное 2005, 15:07

Повече от година съсобственик обжалва акт за узаконяване на обект за производство и търговия на храни.Поради тази причина гл.архитект отказва да регистрира строежа по чл.177.Пуснахме молба за предварително изпълнение на акта до окр.съд , но съда отказа под предлог , че нямат такава практика.
ВЪПРОСЪТ МИ Е: Може ли органа , който води адм.производство/гл.архитект/ да пристъпи към предварително изпълнение на акта за узаконяване и да издаде удостоверение за въвеждане в експлоатация на строеж от пета категория.
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57

Мнениеот alex4o » 21 Ное 2005, 11:27

При положение, че има обжалване - не може. Единствено ако има определение на съда за допускане на предварително изпълнение. Аз лично съм виждал такова определение с което съда допусна такова. От друга страна ми се вижда малко смешно доводът на съда, че нямало такава практика. И все пак всичко е възможно.
alex4o
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 12 Апр 2005, 19:22

Мнениеот milenbb » 21 Ное 2005, 19:00

Преди първото заседание на съда искахме с молба предварително изпълнение ,но съда отхвърли искането като процесуално недопустимо.Става дума за Благоевградски окръжен съд.
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57

Мнениеот milenbb » 22 Ное 2005, 23:19

Как ще коментирате"Когато адм. орган е допуснал предварително изпълнение на акта......" от ЗАП Чл. 37. (Изм.- ДВ, бр. 25 от 1991 г. и бр. 19 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 122 от 1997 г.) (1) Жалбата и протестът се подават в четиринадесетдневен срок от съобщението по чл. 31, съответно от изтичането на срока по чл. 22 или чл. 29.
(2) (Нова - ДВ, бр. 19 от 1992 г.) Жалба и протест за обявяване нищожността на административния акт могат да се подават без ограничения във времето.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 1991 г., предишна ал.2, бр. 19 от 1992 г.) Жалбата и протестът спират изпълнението на административния акт освен ако съдът разпореди друго. [b]Когато административният орган е допуснал предварително изпълнение на акта[/b], съдът по искане на заинтересуваната страна може да спре изпълнението му.
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57

Мнениеот alex4o » 23 Ное 2005, 13:44

Чл. 16 от ЗАП "В административния акт се включва разпореждане за предварителното му изпълнение, когато това се налага, за да се осигури животът или здравето на гражданите, да се предотвратят загуби за народното стопанство или да се защитят други важни държавни или обществени интереси, както и при опасност, че може да бъде осуетено или сериозно затруднено изпълнението на акта".
Следва да е включено в административния акт разпореждане за предварително изпълнение.
alex4o
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 12 Апр 2005, 19:22

Мнениеот milenbb » 23 Ное 2005, 17:37

За съжаление , не съм юрист, но това и аз го разбрах като прочетох набързо ЗАП.Боря се с бюрокрацията и с един недобросъвестен съсобственик, който обжалва всичко до дупка.Въпросът ми беше дали има някакяв хитър начин да получа удостоверение за въвеждане в експлоатация от гл.архитект на общината.Положението е напечено, скъсват ме от актове РИОКОЗ!!!Някой може ли да помогне със съвет!?!Готов съм да платя и да почерпя!
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57

Помощ!!!!РИОКОЗ/ХЕИ/ затвориха неоснователно обекта ми!?!

Мнениеот milenbb » 16 Яну 2006, 21:49

Моля за помощ юристите и знаещите в този форум.Положението е следното:
1.Поради обжалване от съсобственик на заповед на РДНСК за оставане на Акт за узаконяване в сила гл.архитект не може да ми издаде "Удостоверение за въвеждане в експлоатация на строеж от пета категория".
2.Всички необходими документи по ЗУТ са представени пред гл.архитект.Той отказва с писмо да ги разгледа тъй като се обжалва заповедтта за оставяне на акта в сила.
3.Подавам Заявление за регистрация по Закона за храните /без Удост. за въвеждане в експл./ в РИОКОЗ.
4.РИОКОЗ изпраща уведомително писмо с което ме уведомяват , че до 31.06.2005 трябва да им представя Разрешение за ползване .
5.На 04.07.2005 Директора на РИОКОЗ издава заповед за спиране експлоатацията на обекта.
6.На 25.07.2005 г. пускам молба до Министъра на здравеопазването за удължаване на срока по регистрациата на обекта в РИОКОЗ.
7.На 02.08.2005 г главния държавен санитарен инспектор дава препоръка за отменя заповедтта за спиране и удължаване на срока за регистрация до 31.12.2005 г.Заповедта е отменена и е връчено предписание до 31.12.2005г да представя "Разрешение за ползване или "Удостоверение за въвеждане в експлоатациая".
8.На 04.01.2006 ми връчиха предписание за спиране експлоатацията на обекта до издаване на "Удостоверение за регистрация на обекта по закона за храните"

В Закона за храните в чл.12 ал.3 т.2 е записано: "разрешение за ползване на обекта, издадено по реда на Закона за устройство на територията"
Обекта ми е пета категория и по ЗУТ подлежи на регистрация с "Удостоверение за въвеждане в експлоатация", за обектите от първа до трета категоръа се издава Разрешително за ползване.
Не е ли абсурдно, че на мен ми изискват документ , който не може да ми бъде издаден по реда на ЗУТ.
Как да ги навра в кучешки ......... тези от РИОКОЗ????
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron