начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 18 Дек 2009, 11:08

Здравейте!Случаят ми е следния:Преди 15 години почина майка ми от тежка форма на рак и преди да почине я взима сестра и, която е моя леля уж да я гледа, а наема адвокат и прави фиктивна продажба на жилището -от майка ми на нея, като се запазва правото на ползване на майка ми и мен -БЕЗВЪЗМЕЗНО ДОКАТО СМЕ ЖИВИ.След, като се помина майка ми и аз това не го знаех с години синът на леля ми започна да упражнява жесток терор и побоища постоянно срещу мен.Потърсих правата си и останових истината за тази покупко продажба.В момента той ме е оставил да живея в една стая, а самия апартамент е 180 квадрата в цетъра на София, а в другите стаи прави бизнес .Имам жена и малко дете и постоянно упражнява тормоз срещу мен и тях.Преди 2 дни преби жена ми и мен с дебела верига тъй, като го помолихме да не ни вдига шум през нощта заради детето тъй, като това е системно. Извадихме си медицински свидетелства.Имам адвокат на, който се обадих но до 15 януари е извън пределите на страната и аз се притеснявам и съм в абсолютен тормоз обърнах се след побоя веднага към полицията и подадох жалба при районния отговорник, така ме посъветва адвоката по телефона.Моля да ми помогнете да ми кажете дали той, като собственик, а аз като ползвател има право да бие и упражнява тормоз на мен и семейството ми и какво бих могъл да направя ще ви бъда благодарен.
Последна промяна mmichele на 12 Мар 2011, 12:33, променена общо 1 път
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот REVOLUTION » 18 Дек 2009, 11:16

По отношение на побоя и тормоза сте постъпил правилно като сте подали сигнал до полицията.Не разбира се , че няма право и съответно ако се докажат деянията му ще понесе наказателна отговорност.По отношение на жилището правото Ви на ползване по отношение на точно определена стая ли е или за целия имот.Ако е последното не сте длъжен да търпите собственика , а може да го отстраните от имота , тъй като имате право да го владеете и ползвате целия.Изобщо може много да направите , но колегата който сте ангажирали ще действа по случая.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 18 Дек 2009, 12:45

Много благодаря за експидитивния отговор.Правата, които имам са върху целия имот цитирам, какво пише в нотариалният акт:<БЕЗВЪЗМЕЗДНО ДОКАТО СЪМ ЖИВ>,но въпростният ми братовчед си мисли, че като е джудист и аз от дете съм му бил, като боксова круша се нанесе и си направи в остатъка от 4 големи стаи зала и не му пука денонощно си блъска и си треска, а аз вече съм семеен с малко дете и ми пречи да почивам нощно време.Заплашва че детето ми ще го удоши даже с памперс а жена ми ще залеел и с киселина, ако се наложело, а за мен просто да не говорим, каква е ситуацията тъй, като вече като, че ли започнах да свиквам..... :evil: Имам 7 медицински удостоверения, но от страх да не ни посегне отново и отново все си трая, защото няма къде да отида....
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот namakak » 19 Фев 2010, 13:29

Домашно насилие ли?
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот v_antonova1986 » 01 Ное 2010, 12:19

За пореден път доказахме, че роднините са роднини, а не са приятели на човека.
v_antonova1986
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Ное 2010, 11:43

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот toni_sf » 02 Ное 2010, 17:04

:D Да го застреляш е най доброто решение ,щом те бие постоянно и сте съгласен с това нещо, може да станете и чичо утре. :D А отностно роднините те не са ни никога приятели.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот ivan505 » 08 Дек 2010, 14:33

Имаш право, да изгониш братовчед си от апартамента. В момента ти си ползвател и имаш право да използваш апартамента за себе си или да го отдадеш под наем ако желаеш. Така да се каже закона ти дава право да "береш ПЛОДОВЕТЕ на труда", докато братовчед ти се характеризира от закона, като "ГОЛИЯ СОБСТВЕНИК". Единствено нямаш право да продаваш и да рушиш и ремонтираш фундаментално имота на братовчед си, който реално ползваш.
ivan505
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Ное 2008, 00:05

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 11:37

Благодаря Ви за отговорите.Не бях влизал дълго време във форума. :D
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 11:44

REVOLUTION написа:По отношение на побоя и тормоза сте постъпил правилно като сте подали сигнал до полицията.Не разбира се , че няма право и съответно ако се докажат деянията му ще понесе наказателна отговорност.По отношение на жилището правото Ви на ползване по отношение на точно определена стая ли е или за целия имот.Ако е последното не сте длъжен да търпите собственика , а може да го отстраните от имота , тъй като имате право да го владеете и ползвате целия.Изобщо може много да направите , но колегата който сте ангажирали ще действа по случая.

След направената консултация с адвокат ми бе казано, че не мога нищо да направя за да си върна имота и че съм изпуснал срока за обжалване да възвърна целия си имот- можел съм до 3 години, но за съжаление съм ги изпуснал от незнанието си.... имам само половината от ползването -другата половина е погинала след смърта на майка ми и сега братовчед ми чака и моята смърт <като се старае усърдно за това> за да стане пълен собственик.....
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот donna » 12 Мар 2011, 11:51

Вие твърдите симулативна сделка или другото може би майка ви е била в такова състояние ,че не е разбирала свойството и значението на действията си , дайте хронология на събитията по дати -изповядване на НА ,смърт на майка ви, заболяване и точно и в какво състояние е била като е подписала , аз нещо хич не мога да ги схвана тия 3г давност, при условие че са минали цели 15 и шанса е нищожен, да не кажа почти никакъв!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот Melly » 12 Мар 2011, 12:00

mmichele написа:... и прави фиктивна продажба на жилището -от майка ми на нея като се ЗАПАЗВА правото на ползване на майка ми и мен -БЕЗВЪЗМЕЗНО ДОКАТО СМЕ ЖИВИ.

Тук нещо не се връзва.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 12:13

donna написа:Вие твърдите симулативна сделка или другото може би майка ви е била в такова състояние ,че не е разбирала свойството и значението на действията си , дайте хронология на събитията по дати -изповядване на НА ,смърт на майка ви, заболяване и точно и в какво състояние е била като е подписала , аз нещо хич не мога да ги схвана тия 3г давност, при условие че са минали цели 15 и шанса е нищожен, да не кажа почти никакъв!


Благодаря за бързият отговор :D Значи, когато майка ми почина през 1997 година беше на легло болна от рак-20 дни преди да почине въпросната ми леля наема адвокат и правят с нея пълномощно от името на майка ми след, което правят покупко- продажба на жилището в НА няма подпис на майка ми, а на адвокатката, като неин пълномощник.Общо взето в акта пише, че за сумата от толкова и толкова продава жилището на сестра си, като запазва правото на ползване за себе си и сина си БЕЗВЪЗМЕЗДНО ДОКАТО СА ЖИВИ.Отдолу на акта има подпис на нотариус, адвокатката, която опълномощава майка ми, и подпис на леля ми.
Всичко това е можело да обжалвам до 3 години, но невежеството ми....ми е изиграло лоша шега....
Последна промяна mmichele на 12 Мар 2011, 12:17, променена общо 1 път
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 12:16

Melly написа:
mmichele написа:... и прави фиктивна продажба на жилището -от майка ми на нея като се ЗАПАЗВА правото на ползване на майка ми и мен -БЕЗВЪЗМЕЗНО ДОКАТО СМЕ ЖИВИ.

Тук нещо не се връзва.

Много хора се озадъчават точно, като Вас :shock:
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 12:23

toni_sf написа::D Да го застреляш е най доброто решение ,щом те бие постоянно и сте съгласен с това нещо, може да станете и чичо утре. :D А отностно роднините те не са ни никога приятели.

Прав си брат, ама не ми се ще да го лежа после-то за такъв.....не си заслужава
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот Melly » 12 Мар 2011, 12:35

Mmichele, трябва си обстоен преглед на всички документи от адвокат. Права е Донна за минимални шансове, но пък човек трябва да е напълно убеден, че средствата за защита да изчерпани.

П.П. А и от една друга ваша тема ви подсещам, че "сроковете по КТ са преклузивни". Изтекат ли, губите правото си на съдебна защита. :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: СИСТЕМЕН ТОРМОЗ ОТ СОБСТВЕНИК КЪМ ПОЛЗВАТЕЛ

Мнениеот mmichele » 12 Мар 2011, 13:20

[quote="Melly"]Mmichele, трябва си обстоен преглед на всички документи от адвокат. Права е Донна за минимални шансове, но пък човек трябва да е напълно убеден, че средствата за защита да изчерпани.


Да направен е такъв преглед, но за съжаление май нищо не мога да направя освен, ако не съм попаднал на добър адвокат и да има някаква светлина в тунела...знам ли....
mmichele
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Дек 2008, 17:25


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron