начало

Член на СИК е глобен с 1000 лева, след като гласувал два пъти на евроизборите Член на СИК е глобен с 1000 лева, след като гласувал два пъти на евроизборите

Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот jbussines » 27 Фев 2009, 10:00

Здравейте нуждая се от компетентно мнение във връзка с дарение на недвижим имот.Ситуацията е следната

Човекът Х е спечелил дело , което отменя една втора от дарението на апартамента , което той е направил на дъщеря си.Другата една втора е дарена от съпругата му която умира.Дъщеря му дарява апартамента на своята дъщеря която го продава за 20 000 лв фиктивна продажба най-вероятно.
Обезпечителната заповед е издадена на 08.12.04 и в 1 месечен срок трябва да се подаде иск.Но обезпечиталната заповед е заведена в регистъра 15.12.04г,когато излиза и данъчната оценка на апартамента а исковата молба е от 14.01.05.Съответно има и друга дъщеря която има право на една четвърт от неговата част.

От кога тече едномесечния срок за забраната за продажба и подаване на исковата молба?
От датата на издаването или от завеждането и в регистъра.
Връчва ли се лично на ответната страна?
Дарението на неговата една втора е отменено ,но той няма право да води дело за влизане във владение .Защо?
Човекът има ли право на парични вземания равна на едната втора апартамент и по какви цени – сегашни пазарни или в минало време?

Благодаря предварително за вашите мнения.
jbussines
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2009, 12:04

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот bebitor » 04 Мар 2009, 10:01

Човекът Х да отиде при адвоката У, който му е спечелил делото. Той ще му отговори на всичките въпроси.
На промоция-
"Дарението на неговата една втора е отменено ,но той няма право да води дело за влизане във владение .Защо?"
Защото, съобразно чл. 227 ал.5 от ЗЗД "Отменението на дарението не засяга правата, които трети лица са придобили върху подарените имоти преди отбелязването на исковата молба, но дареният дължи на дарителя обезщетение за онова, с което се е обогатил."
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот jbussines » 04 Мар 2009, 10:44

Мерси за отговорът.За съжаление ние обикновенните хора трябва да сме си адвокати и много други неща тъйкато ,дори адвокатът който е спечелил делото незнае или неиска да знае какво се прави.Информацията трябва да се прдоставя на готово .До тук 4 -ма адвокати са си блъскали главите и затова питам навсякъде.Затова полза от мнения човек да отида при адвокат няма неискам да обидя никой ,но замомента съм с такова впечатление.

Благодаря за вниманието.
jbussines
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2009, 12:04

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот REVOLUTION » 04 Мар 2009, 10:56

jbussines написа:Мерси за отговорът.За съжаление ние обикновенните хора трябва да сме си адвокати и много други неща тъйкато ,дори адвокатът който е спечелил делото незнае или неиска да знае какво се прави.Информацията трябва да се прдоставя на готово .До тук 4 -ма адвокати са си блъскали главите и затова питам навсякъде.Затова полза от мнения човек да отида при адвокат няма неискам да обидя никой ,но замомента съм с такова впечатление.

Благодаря за вниманието.


Казусът Ви в никакъв случай не е сложен , така че силно се съмнявам , че 5 адвоката са си "блъскали главите" и не са Ви консултирали.По-скоро явно не искате да съгласите с тяхното мнение , защото не Ви оттърва.Обаче законът си е закон независимо дали Ви харесва или не.А "обикновените" хора , които са решили сами да са си адвокати в преобладаващия брой случаи губят и съжаляват след това.Колегата bebitor ,бе достатъчно добра да Ви даде жокер.По нататък трябва да си ангажирате адвокат и да действате.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4454
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот bebitor » 04 Мар 2009, 15:11

Няма нищо сложно.
Вариант 1: Нищо чудно адвоката да се е изтормозил с питанките и капризите на човека Х, до такава степен, че да не му се занимава вече. Иска имот, пък има право само на обезщетение, поради последващото прехвърляне преди вписването на иска.
Вариант 2: Част от данните не се излагат във форума, но като се отворят документите излиза нещо различно от изложеното тук.

И да попитам и аз, КОЙ ВИ ПИСА МОЛБАТА ЗА ОБЕЗПЕЧЕНИЕТО? Някой от неразбиращите ли???
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот punisher » 04 Мар 2009, 15:25

колегите достатъчно ясно са ви отговорили.Ако не приемете реалността,не ни занимавайте повече.
Вие
обикновенните хора
сте нагли и се подигравате с нас.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот Melly » 04 Мар 2009, 15:40

Затова полза от мнения човек да отида при адвокат няма неискам да обидя никой ,но замомента съм с такова впечатление.


Щом до момента сте останали с впечатлението, че ползата от адвокат е никаква,
тогава бих Ви дала следния съвет:
Идете в близката бакалия и споделете проблема си.
Кой знае, може и да получите задоволителен отговор на поставените от Вас по-горе въпроси. :roll:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 7801
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот bebitor » 04 Мар 2009, 16:12

Затова полза от мнения човек да отида при адвокат няма неискам да обидя никой ,но замомента съм с такова впечатление.


Като нямате нужда от адвокат, защо питате нас? Ние да не сме лукови глави?
Ау, как съм го пропуснала това изречение. Сега ми стана ясно :!:
Колегата е успял да отмени дарението, (което не е чак толкова лесна работа, колкото на вас Ви изглежда :evil: :evil: :evil: ), а човекът Х е неблагодарник, защото резултатът не му изнася :evil: :evil: :evil:
Съгласна съм с Мели- в бакалията ще ви решат проблема :evil: :evil: :evil: :evil:
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот jbussines » 05 Мар 2009, 11:51

Имах конкретен въпрос който е отговорил на него съм му признателен ,останалите е желателно да неси губят времето и могат да си запазя забележките за себе си.Да кажем ,че няма повече какво да се коментира стана ми ясно кой къде трябва да ходи.
jbussines
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2009, 12:04

Re: Дело за отмяна на дарение и влизане във владение?

Мнениеот bebitor » 05 Мар 2009, 12:26

Добре. Ще Ви отговоря на въпросите, за да си помислите хубаво относно въпроса струва ли си човекът Х да изгуби обезщетение в размер на 1/2 ид. част от имот, само заради ината си да не потърси помощ от адвокат. :evil: :evil: :evil: Или ако е потърсил и намерил, да не му се довери...

За човекът Х срокът за предявяване на бъдещ иск тече от датата на постановяване определението, с което се допуска обезпечението. Датата на вписването е от значение за третите лица- от този момент прехвърлянето на процесния имот на трето лице в хода на производството по делото е непротивопоставимо на ищеца.
Обезпечителната заповед не се връчва лично на ответника, но той може да я обжалва в 7 дн. срок от узнаването за допуснатото обезпечение.
Защо нямате право на въвод в ид. част вече съм Ви отговорила.
Обезщетението, на което има право човекът Х, ще бъде определено след експертиза, която ще определи размера на дължимото обезщетение, към момента на възникване на задължението за обезщетение.
Всичко, което съм Ви обяснила по-горе, е изключително повърхностно, човекът Х със сигурност няма да се справи сам, така че, ако има интерес, нека се обърне към колега.
Не тормозете адвокатите. Повече доверие, за да можем и ние да си вършим работата спокойно и в интерес на клиента.
Последна промяна bebitor на 05 Мар 2009, 16:27, променена общо 1 път
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron