начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Колеги, имам нужда от малко помощ

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Колеги, имам нужда от малко помощ

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Ное 2014, 13:34

Във вразка с установена разлика в отчетените количества вода и сбора на отчетените по индивидуалните водомери в етажната собственост съм депозирала молба до съответния доставчик на ВиК услуги, с която съм поискала проверка по чл. 32, ал.5 изр.ІІ от Наредба № 4/14.09.2004г. за установяване причините, но по-същественото за мен е да получа официална писмена информация за ежемесечно отчетената консумация на водоснабдителните и канализационни услуги по индивидуалните водомери на всеки един от самостоятелните обекти в сградата на блока, както и ежемесечните отчетени стойности на общия водомер – двете за период 12 месеца назад от дата на депозиране на молбата.

Колегата, който обслужва съответното ВиК дружество ми е приятел ( не помага, но ако е важно споделям този факт), говорила съм с него по въпроса- смята, че няма причина да ми се откаже исканата информация ( не искам лични данни), но имам съображения и смятам, че няма да ме отразят, а искането ще бъде оставено на времето.

В този конкретен случай смятам, че нямам правен ред да обжалвам т.н. мълчалив отказ и питам: при липса на отговор, респективно отрицателен такъв как мога да принудя дружеството-доставчик да ми предостави тази информация?

п.п. Истината е, че по този начин ще опитам да събирам и доказателства за предявяване на иск по реда на чл. 59 ЗЗД, защото едно и също количество вода се заплаща два пъти- веднъж като РОВ, веднъж от самите собственици, които не живеят целогодишно тук. Отделно по този начин ще се установи кой, колко аджеба ползва ( да не ме разбира някой погрешно- не ми се зяпа в чуждото канче, но когато ежемесечно "компенсирам" поне по 3 куб. вода месечно ми се ще да знам кой ми бърка в джоба).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Колеги, имам нужда от малко помощ

Мнениеот julyanvonemona » 24 Ное 2014, 07:25

bird_of_paradise написа:....Колегата, който обслужва съответното ВиК дружество ми е приятел ( не помага, но ако е важно споделям този факт), говорила съм с него по въпроса- смята, че няма причина да ми се откаже исканата информация ( не искам лични данни), но имам съображения и смятам, че няма да ме отразят, а искането ще бъде оставено на времето.....
Наистина кофти ситуация!До колкото дружеството което довежда флуида до сградите е търговец аз нямам идея, дали техническата информация за разходите на вода от общите водомери е "търговска тайна", а не информация от публичен характер. Предполагам обаче, че в договорът с който общината (държавата)е прехвърлила свои активи на това дружество, в собственост или само с право на ползване, има клауза, която му вменява някакво задължение в тази посока. Както знаеш не съм юрист и отново нямам идея, как ти би могла да се възползваш от наличието на такава клауза (ако въобще съществува).
Хрумна ми дали не може да се изфабрикува някакъв иск срещу дружеството за надвзети суми или нередовно подаване на флуида, при което то да докаже коректността си, чрез извлечения от техническите си устройства, но предварително правя уговорката че тази идея може да се окаже ялова. Исковите производства въобще не са стихията ми!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Колеги, имам нужда от малко помощ

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Ное 2014, 13:23

За неюрист добре се справяш :) - имам възможност и интерес да предявя иск по чл. 59 ЗЗД за начислените и заплатени от мен суми по РОВ за 5г. период назад( стига да си намеря всички фактури). В това дело ответната страна ще се наложи да доказва к-во доставена вода, к-во на отчетените индивидуални водомери, респективно разлика и начина за "пропорционално" разпределение на разликата.
Но това ще касае само моите фактури- е, пълно щастие няма.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Колеги, имам нужда от малко помощ

Мнениеот lexy21 » 24 Ное 2014, 17:41

bird_of_paradise написа:по-същественото за мен е да получа официална писмена информация за ежемесечно отчетената консумация на водоснабдителните и канализационни услуги по индивидуалните водомери на всеки един от самостоятелните обекти в сградата на блока, както и ежемесечните отчетени стойности на общия водомер – двете за период 12 месеца назад от дата на депозиране на молбата.


Не знам колко ще ти бъда полезно, но - в момента съм в спор пред ДКЕВР с нашия си В и К оператор, като ДКЕВР ги задължава да изпращат и на мен отговорите си до тях с изисканите копия на документи, които "следва да бъдат четливи и заверени от В и К оператора по надлежния ред :lol: " Така получих за период от година и половина назад справака за отчетения разход по общия водомер и начислените количества вода по индивидуалните партиди, копие от карнетите с отчетните показания по индивидуалните партиди и общия водомер и една камара други документи.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Колеги, имам нужда от малко помощ

Мнениеот bird_of_paradise » 01 Дек 2014, 02:32

Благодаря за отделеното време.
От водното дружество представиха всичко, което поисках ( незаверен препис, но на този етап това ми е достатъчно).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron