начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Spor mejdu sasedi

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Spor mejdu sasedi

Мнениеот vs » 15 Дек 2003, 23:24

Zdraweite,

Molia wi da mi kajete kak da postapia. Eto i Podrobnosti po slu4aia

ot nqkolo meseca w banqta i toaletnata mi pronikwa woda ot po goren etaj. Nad moia apartament ima oshte 2 etaja sys sashtoto razpolojenie. Sti4a se woda na struiki ot aglite na tawana i fugite mejdu plo4kite. Saseda nad nas otkazwa da me dopusne w negowia apartament, no twardi 4e ima te4 ot po gornia etaj nad nego. Spored drug sased koito e vlizal u tiah, w negowite mokri pomeshteniq niama te4owe. Swikah sabranie na etajnite sobstwenici i gi zapoznah s slu4aia i predupredih, 4e se zastrahawa sigurnostta na zgradata, Podadoh Jalba w raionnoto policeisko uprawlenie, Podadoh Jalba w raionnoto kmetstwo, no ot nikade ne poli4ih otgowor we4e powe4e ot mesec.
Ot okolo mesec na sam te4a e tokowa silen 4e panela e progiznal i plo4kite w baniata i toaletnata mi zapo4naha da se pukat. Te4owete na sa postoqnni a na niakolko dena wednaj obilno, koeto me kara da smiatam 4e ne se kasae za spukana traba, te4 ot toaletno kazan4e ili garne ili pri polzwane na miwka, koito se polzwat ejednewno, a e rezultat na polzwane na baiata. No sysedite mi nad men otkazwat da mi sadeistwat da razbera dali te4a e pre4inen ot tiahnata bania. Sega prawim opiti sas sysedite koito sa 1 etaj nad tiah, kato zasi4ame wseki den pri polzwane ili ne na baniata dali ima te4 u nas, no procesa e zatrudnen poredi fakta 4e neznaem koga se polzwa baniata nad nas.
Jiweia w Plovdiv. Dait mi savet kakwo da naprawia. vazmojno li e da se reshi tozi vapros bez sad, zashtoto sa nujni sredstwa a i wreme koeto e mnog cenno poradi fakta 4e s wseki izminal den imota mi se rushi.

Blagodaria wi mnogo za vnimanieto
vs
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот 14 » 16 Дек 2003, 11:47

Трудно ще може да решите проблема си без съдебна намеса.Въпреки всичко ,може да се опитате да решите проблема чрез намеса на съответната общинска администрация .Съгласно чл.179 от Закона за устройство на територията собствениците на имоти следва да поддържат същите в добро състояние.Съгласно чл.179,ал.2 от ЗУТ кметът на общината /района/ има право да издаде заповед ,с която да задължи собственик на имот да ремонтира напр. канализационните съоръжения.Разпоредбата пък на чл.194 от ЗУТ предвижда заповед на кмета ,с която собственик на имот следва да осигури достъп в своя имот за извършване на контролни работи-т.е. бъдете настоятелни пред съответното кметство да приложат тези разпоредби ,да извършат проверка в жилището на съседа ви и ако констатират в него необходимост от ремонт с цел преодоляване на теча във вашето жилище ,да се разпореди със заповед по чл.179 ,ал.2 от ЗУТ съседа ви да извърши този ремонт.Тази последна заповед въз основа на §2 от допълнителните разпоредби на ЗУТ може да се изпълни и принудително от общината /кметството /.Не позволявайте на служителите в кметството да ви отпращат със становището ,че не могат да влизат в чужд имот ,че сами трябва да си решите проблема.Те имат контролни правомощия по ЗУТ и следва да ги осъществяват.Успех!
14
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот vs » 16 Дек 2003, 18:11

Mnogo blagodaria za sawetite.

Imam i oshte edin wapros, ako se stigne do sad kolko tribwa da zaplatia ?
Iasno mi e 4e ako spe4elia deloto shte mi badat wazstanoweni peazhodite, no wse pak sa si razhodi

Blagodaria
vs
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот vs » 16 Дек 2003, 22:08

oshte neshto,
sled porednoto mi otiwamne da iskam da si oprawiat baniata, me zaplashiha 4e ako oshte wednaj i zwanna na wratata sheli da mi pratiat "mutri". W interes na istinata sam wijdal dashteria im s niakawi takiwa tipowe.
Kakwo moga da naprawai da podawam li jalba w Policiata 4e sa me zaplashwali ?

10x za infoto
vs
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот 14 » 17 Дек 2003, 11:21

По съдебен ред искът ,който трябва да предявите е по чл.109 от Закона за собствеността -да искате преустановяване от страна на съседа ви на действията ,с които уврежда имота ви чрез извършване на необходимите строително-ремонтни работи в неговия имот.Таксата е 100 лв.Разноските по делото обаче могат да бъдат високи-за експертиза ,за адвокат и прочие.А и едно такова дело може да трае около 2 години ,докато мине през три инстанции.При заплаха може да се обърнете към РПУ за съставяне на предупредителен протокол за съседа ви .
14
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот to6o » 17 Дек 2003, 12:19

Най-добре е да продадете апартамента.
to6o
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:22

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот vs » 18 Дек 2003, 16:54

Towe ne e seriozno

Ako ostaviame taka vseki problem i biagame kade shte signem ? A ako na saseda garaja imma luksozna kola koiato moje da gamnat i moje da postada i moiata, i to tam li da biagam ili kakto kaza bat Boikoa Boroisow i ot zavedenia w koito ima izwestni biznesmeni da biagame i to kwo ostana ???
A i kwa e garanciata 4e w nowoto jilishte niama da ima drug problem koito pak da me nakara da go smenia. Twa da ne e kato nosna karpi4ka, da se smenia wseki den.

Molia wi samo seriozni predlojenia
vs
 

Re: Spor mejdu sasedi

Мнениеот ДИ » 27 Дек 2003, 18:29

По въпроса за доброволното уреждане на спроа Ви съветвам следното: Изпратете една Нотариална покана на Ваште съседи, в която им заявете, че в резултат на тяхното бездействие /неотстраняване на въпросния теч/ Вие сте претърпяли вреди, тъй като банята Ви се руши в резултат на теча от тяхния апартамент и следва да се ремонтира. Поканете ги в 7 дневен срок от получаване на Нотариалната покана да отстранят повредата в имота си и да ви заплатят разноските, необходими за ремонтиране на Вашата баня. Заявете, че в противен случай ще предявите пред Съда претенции за непозволено увреждане. Много е вероятно съдедите Ви да отстранят теча, тъй като в противен случай ще следва да ви заплатят обезщетение за нанесените вреди.
В случай, че не разполагате със средства за Нотариална покана е възможно да изпратите и Телеграма с копие и известие за доставка, която в бъдещ съдебен спор ще Ви послужи като доказателство.
ДИ
 


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron