начало

Прокуратурата проверява субсидирани ли са незаконно партии с милиони левове Прокуратурата проверява субсидирани ли са незаконно партии с милиони левове

Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Мнениеот siryordanov2 » 10 Мар 2014, 19:23

Здравейте,

Собственик съм на самостоятелен обект в кооперация, който притежава само един вход за достъп и този вход е отделен от входа към апартаментите. С две думи, от моето помещение няма пряка врата към жилищния вход, не влизам в този вход, не ползвам асансьор и осветление и т.н. Помещението се води, обаче, към етажната собственост на споменатия вход.
Бих искал да попитам, след като буквално не стъпвам и не съм стъпвал в този вход, съответно не ползвам асансьор, не пускам лампи, не го амортизирам по никакъв начин, то необходимо ли е да плащам таксата за управление и поддържане на общите части на сградата в същия размер, какъвто и останалите собственици?
Преглеждайки чл. 51 на ЗУЕС не виждам такъв въпрос да е регулиран и оставам с впечатлението, че колкото и несправедливо да ми изглежда, то трябва да плащам в приетия от събранието размер. Правилно ли тълкувам или пък съществува нормативна основа, която до момента не ми е известна и чрез която се регулира такъв казус?
siryordanov2
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2014, 18:58

Re: Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Мнениеот lakavitsa » 10 Мар 2014, 21:30

а общ покрив имате ли с тях, другите. Колко самостоятелни етажни единици сте
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Мнениеот siryordanov2 » 11 Мар 2014, 00:14

Да, имаме.
siryordanov2
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2014, 18:58

Re: Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Мнениеот lakavitsa » 11 Мар 2014, 12:22

Щом имате общ покрив, имате, предполага се и Управителни и контролни органи. Тези органи имат разходи не само по стълбището/"входа" както го наричате, с осветление, асансьор, чистачка и пр., но и за покрива, общият покрив, общите външни стени на сградата, вижте и другите общи части, ЧЕТЕТЕ ЗУЕС, каквито и недостатъци да има същия закон. Разбира се покривът, общият покрив гълта най-много от разходите, които се предвиждат за Фонд Ремонт и обновяване, но другият фонд "Управление и поддържане на ОЧ" с вноските си Ви ангажира също. Не съм юрист, само имам немалко опит като управител на ЕС.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Разходи за управление и поддържане на общите части на ЕС

Мнениеот todorst » 24 Май 2014, 19:53

Петко Бочаров- ДА, АМА НЕ! В нашата блокова етажна собственост, долните етажи не се интересуват от покрива. Ако ти тече, оправи си го. При мен нямам проблем с покрива- това е тяхното мнение. Същото е с асансьора. Ползваме го само живущите от последния етаж. И другите контрабандно. Но само ние плащаме!Та в сила е САМОУПРАВСТВОТО!!
Като пример - имам магазин . вход от улицата, не ползвам асансьор, стълбище, ток по стълбите и т.н. Не плащам за ток стълбище, чистачка стълбище, дребни текущи ремонти по стълбището! Такъв е и Вашият случай.
todorst
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron