начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нямам свободен достъп до жилището си

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 25 Ное 2013, 14:43

vienna_123 написа:Ако домоуправителят "направи така", че другите съкооператори да кажат, че не се държите добре, или че правите нещо по отношение на съседите си, например, заплашвате ги, тогава какво ще стане?
И съда може ли да изиска да ви бъдат предоставени протоколите, при положение, че няма искова молба, в смисъл, на базата на какво? Това според мен не е ясно. Защото вие добре сте изпратили нотариална покана и той не се е явил да предостави документите, но оттук следващата стъпка е само завеждане на дело според мен. Защото той и оттук нататък също няма да предоставя протоколи и документи за ремонти. В нашият блок ситуацията е подобна и затова се чудя и аз какво да предприемам...


Има образувано дело, но като ищец по нотариална покана, без да се обжалва решение по ЗУЕС съгласно чл.40 или чл.43, щото такива годни за обжалване няма.
Поисках от съда да задължи управителя да ми предостави чип, както и да ми бъдат предоставени протоколите, като дължими вещи на собственик от етажна собственост. Разбира се, че плащането трябва да е законосъобразно по чл.7 от Закона за счетоводството.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот mi_lena » 25 Ное 2013, 18:03

todorb2000 написа:......


Не Ви ли е минавало през ума просто да ги платите тези 2.50 лв., а не да рискувате спокойствието и имуществото на съседите си и безсмислено ангажиране на институциите?
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот dikobraz » 25 Ное 2013, 19:55

От всичко до тук написано и показано, става ясно че т.н. домоуправител крие всякаква информация относно харченето на парите.
Ако съм разбрал правилно, отказва да даде разписка / бон / приходен касов ордер за да може todorb2000 да си получи чип за достъп.
Не са проблем парите - 2.50 лв. Проблема е, че управителя се опитва да се наложи по свой си начин.

@todorb2000 - тези 2.50 лв за чип аз бих ги дал, най малкото да си осигуря достъп, но за другите пари, без протоколи, какво е решено, кой е решил, кой го е упълномощил, да забравят.

Както съм писал и преди - само с мантрата - Той не плаща или той не иска да плаща няма да стане.
Защото следва въпросът - Защо не плаща?
Защото трябва прозрачност във финансите.

Написаното не е препоръка

Успех
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 25 Ное 2013, 21:20

mi_lena написа:
todorb2000 написа:......


Не Ви ли е минавало през ума просто да ги платите тези 2.50 лв., а не да рискувате спокойствието и имуществото на съседите си и безсмислено ангажиране на институциите?


Кое е безсмисленото,mi_lena?
С никой не се карам, а чакам да ми отворят! Това е моят протест срещу анархията!
Как да ги платя тези 2.50лв? Какво ще получа като документ? Би трябвало да е касов бон. На каква цена, на дребно или на едро?
Ще платя дължимите вноски към етажната собственост, за разходи в полза на етажната собственост!!!
Следва да ми предоставят протокол на общото събрание, с обявени фактури, собственици, обитатели, кучета, за да се сложи баланса по чл.51 от ЗУЕС и чл.11, ал.1, т.7 от ЗУЕС
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 25 Ное 2013, 21:24

dikobraz написа:От всичко до тук написано и показано, става ясно че т.н. домоуправител крие всякаква информация относно харченето на парите.
Ако съм разбрал правилно, отказва да даде разписка / бон / приходен касов ордер за да може todorb2000 да си получи чип за достъп.
Не са проблем парите - 2.50 лв. Проблема е, че управителя се опитва да се наложи по свой си начин.

@todorb2000 - тези 2.50 лв за чип аз бих ги дал, най малкото да си осигуря достъп, но за другите пари, без протоколи, какво е решено, кой е решил, кой го е упълномощил, да забравят.

Както съм писал и преди - само с мантрата - Той не плаща или той не иска да плаща няма да стане.
Защото следва въпросът - Защо не плаща?
Защото трябва прозрачност във финансите.

Написаното не е препоръка

Успех


Да, така е! Няма баланс между фактури, разходи, собственици и обитатели по двата вида разпределение за ремонт и обновление, както и управление и обслужване!

Благодаря, dikobraz! :D
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот dikobraz » 25 Ное 2013, 21:45

@todorb2000 - Абсолютно заставам до Вас и позицията Ви.
Наглостта трябва да бъде спряна.
Не е нормално да плащаш 200 лв за управител и той да смята че другите са му длъжни с нещо.
Не е нормално да ти искат пари за нещо и да не дават отчет с години.
Не е нормално да се плаща за водене на каса на Ет.С. отделно да се плаща за просрочие на сметки, и отделно пък за включване след спрян ток за неплатени сметки, и да си траем.

ЗУЕС може да не е перфектен, но е някаква форма на контрол.

То май и аз съм "Панелен дисидент" както каза Береану.

И чакам - Като Вас протоколи, решения и т.н.
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот doc03 » 25 Ное 2013, 23:15

Някъде правят и друго ...
Гласувано, някога, че ще се гласува на калпак, а не според собственост, идеални части и пр., както е според чл.15 и чл.17 (разликите са до 100%, защото има апартаменти по 50кв.м., има и апартаменти по 103кв.м.)
Но!
Като ще се плаща, измислили да е по квоти - едните плащат двойно, според собственост и идеални части, но иначе гласът им се брои като гласа на останалите.
И тъй като от 40 апартамента само 8 са големите, собствениците на тия 8 ... таратора, щото останалите са се съюзили срещу общите "врагове" :D и никакво свястно решение не може да се прокара.
А иначе се отчитат ли, отчитат ....
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 25 Ное 2013, 23:26

Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 25 Ное 2013, 23:54

изненадах се, че уж Т.Бойчев не е тодорб2000 и че неговият казус приличал на поредния "Съдът влиза" на ТВ7. Тъй като доколкото съм следила развитието на казуса поне от няколко месеца, а той си заслужава да бъде следен, всичко съвпадаше. Всички сме панелни дисиденти, Бойчев. Може понякога да бъдем наречени подигравателно "играчи/играчки на дребно" или не"възпитаници на суворовската школа", но си държим на своето, а щом то се защитава от закона, даваш напред, само напред.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 26 Ное 2013, 01:46

lakavitsa написа:изненадах се, че уж Т.Бойчев не е тодорб2000 и че неговият казус приличал на поредния "Съдът влиза" на ТВ7. Тъй като доколкото съм следила развитието на казуса поне от няколко месеца, а той си заслужава да бъде следен, всичко съвпадаше. Всички сме панелни дисиденти, Бойчев. Може понякога да бъдем наречени подигравателно "играчи/играчки на дребно" или не"възпитаници на суворовската школа", но си държим на своето, а щом то се защитава от закона, даваш напред, само напред.


Приятно ми е, Тодор Бойчев! :D
Благодаря ви за подкрепата! Държа на всеки достоен български гражданин!

Благодаря, lakavitsa!

С уважение, Тодор Бойчев!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
todorb2000
... и художествена измислица е допустима, но малко, нали? Не пресолих супата! :lol:
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот dikobraz » 26 Ное 2013, 14:42

doc03 написа:Някъде правят и друго ...
Гласувано, някога, че ще се гласува на калпак, а не според собственост, идеални части и пр., както е според чл.15 и чл.17 (разликите са до 100%, защото има апартаменти по 50кв.м., има и апартаменти по 103кв.м.)


Ако не бъркам в ПУРНЕС беше на калпак.
А ПУРНЕС от 4 г. е история.
Така че да си сверят часовниците.
Ако не могат или не желаят - да отстъпят.
Ама 200 лв си е добра пара - дори и за Хасково.
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 26 Ное 2013, 15:34

dikobraz написа:
doc03 написа:Някъде правят и друго ...
Гласувано, някога, че ще се гласува на калпак, а не според собственост, идеални части и пр., както е според чл.15 и чл.17 (разликите са до 100%, защото има апартаменти по 50кв.м., има и апартаменти по 103кв.м.)


Ако не бъркам в ПУРНЕС беше на калпак.
А ПУРНЕС от 4 г. е история.
Така че да си сверят часовниците.
Ако не могат или не желаят - да отстъпят.
Ама 200 лв си е добра пара - дори и за Хасково.


ето, как е било по ПУРНЕС:
Чл. 9. (1) (Изм. - Изв., бр. 14 от 1957 г., бр. 73 от 1979 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Общите разходи за осветление, вода, поддържане, почистване и др. на общите части на сградата се разпределят според броя на обитателите, които ги използват не по-малко от един месец.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) При наличие на измервателни и контролни прибори за топлинна енергия за отделните консуматори консумираната от тях топлинна енергия се заплаща по показанията им.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) При сгради, в които има магазини, ресторанти, сладкарници, работилници, офиси и други подобни заведения, консумираната от тях топлинна енергия се определя по показанията на монтираните в тях измервателни и контролни прибори. При липса на такива прибори потреблението на топлинна енергия от тези обекти се изчислява пропорционално на отопляемия обем или по мощността на отоплителните тела в съответните имоти съгласно действащите нормативни актове. Останалото количество топлинна енергия се разпределя между различните консуматори, изчислена на кубичен метър отопляем обем или по показанията на монтираните в тях измервателни и контролни прибори.
(4) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Разходите за портиер (заплата, работно облекло и наем на заетото помещение), както и за почистването и поддържането на местата за общо ползуване се разпределят поравно, според броя на обитателите. Тези разходи не се заплащат от децата, ненавършили 3-годишна възраст, включително от временно живеещите, които са живели в сградите не по-малко от един месец, а децата от 3- до 6-годишна възраст включително заплащат 50 на сто от сумата, определена за останалите обитатели.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Лицата, които упражняват професия или извършват дейност в етажната собственост, която е свързана с достъп на външни лица, по-чест от обичайния, участвуват в разпределението на разноските за осветление, почистване и поддържане на общите части и за портиер в петорен размер (като за петима обитатели).
(6) (Нова - Изв., бр. 32 от 1957 г.) Разходите, посочени в алинея 1, буква "а" (за осветление), и в алинея 4 (за портиер, почистване и поддържане на местата за общо ползуване) се заплащат от собствениците или от наемателите на магазини, ресторанти, производствени и други помещения, които не се използуват за жилищни нужди, съобразно стойността на помещенията (чл. 40 от Закона за собствеността), а между собствениците или наемателите на едно и също такова помещение - съобразно използуваната площ от него.
(7) (Нова - ДВ, бр. 76 от 1978 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Разходите за използуването и поддържането на асансьорни уредби се разпределят според броя на обитателите без децата до три години. Общото събрание може да реши разпределението на тези разходи да стане по друг начин, както и да освободи от тях някои от обитателите на долните етажи.
(8) (Нова - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Собствениците на кучета участват допълнително в разходите за почистване на общите части, като плащат за всяко куче колкото за един член от семейството, но не по-малко от 1 лв.
(9) (Нова - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Общото събрание може да приеме решение за опрощаване или за временно подпомагане от бюджета на финансово затруднени собственици за цялата или за част от сумата, която им е определена за покриване на одобрени разходи.
(10) (Нова - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) С решение на общото събрание собствениците могат да участват с материали и/или труд при извършване на работи по поддържането и възстановяването на общи части от сградата, като стойността им се приспада от дължимата от тях сума.
Чл. 9а. (Нов - Изв., бр. 14 от 1957 г.) (1) Етажи или части от етажи в отделен блок с отделен вход и с други отделни общи части могат да образуват отделна етажна собственост, макар да са съединени чрез общи стени или да имат общ двор с други етажи или части от етажи или с други етажни собствености.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 76 от 1978 г.) Отделната етажна собственост в тия случаи се създава по решение на общото събрание на собствениците и другите обитатели на самостоятелно правно основание (ако има такива), живущи в отделния блок.
(3) Решение може да се вземе, ако в събранието участвуват най-малко 3/4 от собствениците и наемателите. Решението се взема с обикновено мнозинство.
Чл. 9б. (Нов - ДВ, бр. 14 от 1957 г., изм., бр. 76 от 1978 г.) За поддържането и възстановяването на общите части между отделните блокове, които образуват отделни етажни собствености (като общи стени, общ покрив, общ двор и др.), решение трябва да се вземе от общите събрания на собствениците на отделните етажни собствености (чл. 4), които трябва да предвидят и необходимите суми за целта.

http://www.imotibg.com/novini-imoti/%D0 ... 52923.html
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот rts » 26 Ное 2013, 19:02

Г-не, на Ваше място бих си платил тези нещастни 2,50 лв., за да си взема чипа и си вляза в жилището, а за останалите "недоразумения" бих се обърнал към адвокат. Никак не е за препоръчване юридическата самодейност.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 26 Ное 2013, 20:45

rts написа:Г-не, на Ваше място бих си платил тези нещастни 2,50 лв., за да си взема чипа и си вляза в жилището, а за останалите "недоразумения" бих се обърнал към адвокат. Никак не е за препоръчване юридическата самодейност.


Ами,аз се обърнах към адвокат...
Предоставянето чип и протоколи като дължими на мен вещи ще получа като страна на нотариална покана по чл.417, т.3 от ГПК...
Тепърва се започва, а след като получа протоколите, ще видим!
Налице е самоуправство чрез бездействие, тъй като управителя беше уведомен два пъти, при положение, че знае за не предоставения ми чип, и същият бездейства, като не ми предоставя решението на общото събрание за дължимите от мен вноски т.е. нито мога да платя, нито ми предоставя чип без да плащам, докато не се приеме решение на общото събрание...

Но, как да платя? Ей така като на панаир ли?
Това е!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот REVOLUTION » 26 Ное 2013, 21:09

todorb2000 написа:
rts написа:Г-не, на Ваше място бих си платил тези нещастни 2,50 лв., за да си взема чипа и си вляза в жилището, а за останалите "недоразумения" бих се обърнал към адвокат. Никак не е за препоръчване юридическата самодейност.


Ами,аз се обърнах към адвокат...
Предоставянето чип и протоколи като дължими на мен вещи ще получа като страна на нотариална покана по чл.417, т.3 от ГПК...


Не смятам , че ще ти се получи по тоя ред.Незнам колегата какво мисли , но според мен ще имате отказ.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 26 Ное 2013, 21:20

REVOLUTION написа:
todorb2000 написа:
rts написа:Г-не, на Ваше място бих си платил тези нещастни 2,50 лв., за да си взема чипа и си вляза в жилището, а за останалите "недоразумения" бих се обърнал към адвокат. Никак не е за препоръчване юридическата самодейност.


Ами,аз се обърнах към адвокат...
Предоставянето чип и протоколи като дължими на мен вещи ще получа като страна на нотариална покана по чл.417, т.3 от ГПК...


Не смятам , че ще ти се получи по тоя ред.Незнам колегата какво мисли , но според мен ще имате отказ.


Ако трябва да бъда точен изисках от съда, да ми бъдат предоставени чип/ключ за входната врата/ и протоколи, за да мога да заплатя дължимата вноска %-идеална част от цената на извършеното обновление, а чипът е част от извършеното обновление. Нека съдът реши как да получа чип, за да мога да упражнявам правата си по чл.5, ал.1, т.1 от ЗУЕС т.е. не съм фиксирал нормата на чл.417, т.3 от ГПК.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот REVOLUTION » 26 Ное 2013, 21:27

Като искова молба ли предявихте искането?
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 26 Ное 2013, 21:31

REVOLUTION написа:Като искова молба ли предявихте искането?

Като жалба, че не ми се предоставят дължимите вноски, които дължа на ЕС т.е. не мога да заплатя дължимия разход за обновление, както и че ми се пречи да ползвам общите части на сградата т.е. да влизам в сградата.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 27 Ное 2013, 14:21

С БЕЗДЕЙСТВИЕТО СИ, управителят, уведомен на 04 септември 2013г. и 24 октомври 2013г., че съм нямал чип/ключ/ за вътрешната входната врата и малкия пътническия асансьор, систематично, като съм склонен да мисля, че с обект на престъпление по чл.323 от НК ОСПОРВА правото ми на достъп до собствеността ми – жилище и правото ми да използвам на вътрешната входна врата и асансьора/малкият/ като обща част на сградата, според предназначението им съгласно чл.5, ал.1, т.1 от ЗУЕС.
Но, ако има свястна прокуратура!!?
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 28 Ное 2013, 04:46

Разбира се, жалбата ми до съда следва да се разбира като жалба против неоснователно действие по чл.109 от ЗС във връзка чл.5, ал.1, т.1 от ЗУЕС и чл.6, ал.1, т.1 от ЗУЕС, породено от фактическо бездействие на управителя, доказано, че това е така със съответните доказателства/ ЗС - Чл. 109. Собственикът може да иска прекратяване на всяко неоснователно действие, което му пречи да упражнява своето право. (Ал. 2 отм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.)/
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron