начало

Приеха окончателно мащабни промени в заповедното производство Приеха окончателно мащабни промени в заповедното производство

Спор за разходи по общите части

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Спор за разходи по общите части

Мнениеот laphroaig » 30 Май 2013, 10:37

Здравейте, казусът е следния
Закупени са два апартамента в жилищна сграда, сключен е договор между ОС и фирма, която да поддържа и управлява общите части. Апартаментите не са обитавани от момента на тяхното закупуване.Собственикът уведомява ОС за това, че няма да бъдат обитавани, но ОС отказва да приеме искането за намаляне на таксата поддръжка и управление на общи части на 50% по смисъла на чл.51, ал.2 от ЗУЕС. На последващо събрание на ОС предложението за заплащане на 50% от месечната такса за поддържане и управление на общи част, когато имотът не се обитава за повече от 30 календарни дни в годината се отхвърля с мнозинство. Предявена е ИМ от съответната фирма, наета за поддръжка и управление, срещу собственика за дължимото вземане, предмет на сключения индивидуален договор, между собственика и фирмата, наета от ОС.Какви са вашите мнения? Как може да се защити собственикът?
laphroaig
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2008, 13:18

Re: Спор за разходи по общите части

Мнениеот toni_sf » 12 Юни 2013, 03:37

laphroaig написа:Здравейте, казусът е следния
Закупени са два апартамента в жилищна сграда, сключен е договор между ОС и фирма, която да поддържа и управлява общите части. Апартаментите не са обитавани от момента на тяхното закупуване.Собственикът уведомява ОС за това, че няма да бъдат обитавани, но ОС отказва да приеме искането за намаляне на таксата поддръжка и управление на общи части на 50% по смисъла на чл.51, ал.2 от ЗУЕС. На последващо събрание на ОС предложението за заплащане на 50% от месечната такса за поддържане и управление на общи част, когато имотът не се обитава за повече от 30 календарни дни в годината се отхвърля с мнозинство. Предявена е ИМ от съответната фирма, наета за поддръжка и управление, срещу собственика за дължимото вземане, предмет на сключения индивидуален договор, между собственика и фирмата, наета от ОС.Какви са вашите мнения? Как може да се защити собственикът?

Тук казус няма .Щом има индивидуален договор между собственика и фирмата ,собственика е длъжен да плаща за поддържането и управлението на Общите части .Единствено може да се претендира е за по малка сума ,да отпаднат консумативните разходи за ток вода и такса асансьор .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron