начало

Съдът потвърди уволнението на военен следовател-букмейкър Съдът потвърди уволнението на военен следовател-букмейкър

Ползване на общите части от заведение

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Ползване на общите части от заведение

Мнениеот kostadi » 30 Яну 2013, 22:33

Здравейте, ето и моят казус: в блока , в който живеем има заведение, собствениците на което са изкарали маси върху земята, която е собственост на живущите в блока и са декларирали в общината , че тази земя е частна собственост и не трябва да се плаща такса на общината, но те не плащат наем на блока, а на последното общо събрание взехме решение да ги накараме да си махнат масите оттам, защото са заели общо взето целия тротоар около блока и не може да минават пешеходци пък камо ли детски колички. Какво трябва да се предприеме? Те не искат да си махнат масите доброволно.
kostadi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2013, 21:43

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот neutralen » 30 Яну 2013, 22:41

:roll: Възможни искове - чл.69 от ЗС, или чл.59 от ЗЗД, а може и двата, ако кумулативното съединяване е допустимо. :idea:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот kostadi » 31 Яну 2013, 00:48

Благодаря за бързия отговор, но спред вас как ще е най-добре да пуснем първо една жалба в общината или направо иск в съда? Все пак за пред съда ще трябва да се наеме адвокат и ще излезе доста по-скъпо , а и ще се проточи много?
kostadi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2013, 21:43

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот vdggbg » 31 Яну 2013, 18:26

Жалба в общината - срещу какво? Нали земята си е ваша, а не общинска?
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот pilmal » 31 Яну 2013, 20:05

ПВР имате ли? Нещо за общите части Ви трябва - завземане, за това, че ги използват не по предназначение...
Предложете им да плащат за масите.
pilmal
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Мар 2012, 10:33

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот kostadi » 31 Яну 2013, 20:32

Проведохме общо събрание дали да им искаме наем за масите, но повечето съседи не с съгласни, защото заведението всъщност е кафене и няма право да работи след 22ч, а им е редовна практика да го правят и да усилват музиката и безпокоят всички и всъщност оттам се започна и затова проверихме и за масите. Помолихме ги учтиво да ги махнат, но те не пожелаха, затова трябва да предприемем нещо.
kostadi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2013, 21:43

Re: Ползване на общите части от заведение

Мнениеот pilmal » 31 Яну 2013, 20:41

ПВР имате ли? Нещо за общите части Ви трябва - завземане, за това, че ги използват не по предназначение...

???
pilmal
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Мар 2012, 10:33


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron