начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

защо да си изберем професионален домоуправител

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 30 Мар 2011, 19:55

nk7702n написа:Голяма драма се е заформила в тази тема, а аз чак сега погледнах накъде отиват нещата... И какъв е сега спорът, дали имаме нужда от професионален домоуправител или не!? Истината е, че на хората наистина не им се дават пари, ама не само за домоуправители, ами и за адвокати. Така не може.Не е толкова сложна дейността на домоуправителя, то е ясно, само че трябва човек да се зареди с много търпение и да има здрава нервна система, и най - важното - да има много свободно време да се разправя с какво ли не, а и още нещо - да има подръка някой юрист, защото като гледам какви тълкувания на ЗУЕС си прави всеки един в този форум.... :D
А относно адвокатската услуга, разбира се, че трябва да се предплаща поне част от сумата, иначе каква е гаранцията, че въобще някой някога ще плати!? То човек като отиде да си купува каквото и да било, дава капаро задължително, ако не може да плати веднага, та за толкова специфична дейност като юридическата ще спорим, я стига! :D

Моля Ви се, не изпадам в крайност, но с какво адвокатската дейност е по-аналитична от другите свободни професии.
Но, Вие сте прав, че част от хонорара се предплаща, а останалото от изхода на делото. Казвам това, защото юристи, които обещават, а после мънкат и т.н.. :)
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот Гост. » 30 Мар 2011, 21:22

Преди? Като да знаете как е било преди, та се включвате по въпроса. Лошо няма, де, свобода на словото и прочее... ( понякога се питам защо изобщо се включвам в изначално непродуктивни теми, но прави впечатление, че многократно повторената лъжа се възприема за истина и си спомням една мисъл на Кант).

Преди адвокатите бяха на заплата към съответната колегия- май има разлика, налЕ, да си свободен, самоосигуряващ се, самоиздържащ се и самоуправлаващ се и да си на щат.
НалЕ, Тодоре?
НЕма такова нещо като плащане след делото :!: Забравете. Баницата свърши.
Едно време хората имаха ценностна система, чест, достойнство и едната дума значеше нещо, но от как Андрешко еволюира неправилно наложително е да има реципрочна реакция от наша страна в защита нашите интереси( след делото забрави, че ще вземеш пари, така щото повереник(подзащитен) вече болка няма).
Казвам това, защото клиенти първо те гледат с такова умиление, "обещават, а после мънкат и т.н."...


Нямам случай да съм проявила човечност и да не съм съжалила в последствие :idea: .
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 30 Мар 2011, 21:32

poli_g написа:Преди? Като да знаете как е било преди, та се включвате по въпроса. Лошо няма, де, свобода на словото и прочее... ( понякога се питам защо изобщо се включвам в изначално непродуктивни теми, но прави впечатление, че многократно повторената лъжа се възприема за истина и си спомням една мисъл на Кант).

Преди адвокатите бяха на заплата към съответната колегия- май има разлика, налЕ, да си свободен, самоосигуряващ се, самоиздържащ се и самоуправлаващ се и да си на щат.
НалЕ, Тодоре?
НЕма такова нещо като плащане след делото :!: Забравете. Баницата свърши.
Едно време хората имаха ценностна система, чест, достойнство и едната дума значеше нещо, но от как Андрешко еволюира неправилно наложително е да има реципрочна реакция от наша страна в защита нашите интереси( след делото забрави, че ще вземеш пари, така щото повереник(подзащитен) вече болка няма).
Казвам това, защото клиенти първо те гледат с такова умиление, "обещават, а после мънкат и т.н."...


Нямам случай да съм проявила човечност и да не съм съжалила в последствие :idea: .

Ами Поли, ако не удържиш на думата, какво правим, ако адвокат изменти клиент?
Нали е възможно? Как мислиш, Поли?
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот Гост. » 30 Мар 2011, 22:06

Коя дума, Тодоре? И какво скри под "изменти"?
Само глупак :idea: може да гарантира изхода от делото( е, има и едни други гарантиращи, но не е тема на разговор)- може и да имам аватар на блондинка, но още не съм изпростяла да обещавам звезди от небето.

Ами, когато клиент те излъже, к`во пра`им Тодоре? М?
Нали е възможно? Какво предлагаш ти, Тодоре? ( аз предлагам да го линчувам на стълба на срама, ти как мислиш?)


Да, сетих се за една дреболия- ти си инженер, нали така?( дано не бъркам)- според мен следва да ти плащат на изобретение.
Опровергай ме. :D
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 31 Мар 2011, 00:01

poli_g написа:Коя дума, Тодоре? И какво скри под "изменти"?
Само глупак :idea: може да гарантира изхода от делото( е, има и едни други гарантиращи, но не е тема на разговор)- може и да имам аватар на блондинка, но още не съм изпростяла да обещавам звезди от небето.

Ами, когато клиент те излъже, к`во пра`им Тодоре? М?
Нали е възможно? Какво предлагаш ти, Тодоре? ( аз предлагам да го линчувам на стълба на срама, ти как мислиш?)


Да, сетих се за една дреболия- ти си инженер, нали така?( дано не бъркам)- според мен следва да ти плащат на изобретение.
Опровергай ме. :D

Поли, не съм тук, за да се конфронтираме. Не ми е това целта, разбери. Просто изказвам гледна точка, и това е. Аз приемам твоята гледна точка и я уважавам, но и в моята има положителни неща.
Има една стара приказка, според нея кривото дърво се оправя, но кривият човек никога.
Нека не изпадаме в позицията на кривите хора. Аз ще млъкна, но това не значи, че твоята теза е перфектна. В спора се ражда истината. :wink:
Щом клиент лъже, линчувай го, ако заслужава :wink:
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 31 Мар 2011, 08:06

:D Верно много се отклонихте от темата, аз лично онзи ден попаднах на такава обява и бях изумен :Професионален Домоуправител

Професионален Домоуправител търси фирми за съвмесна работа а именно: Химическо чистене, ключарски ателиета, фирми за изработка на пощенски кутии, метални врати, Фирми за Ал и PVC Дограма,Доставка по домовете на храна, Ел и слаботокови ремонти по домовете.
Всички които желаят да Работим съвместно за се свържат с нас!!! Основна цел : Клиента винаги е прав!!![:-bd] И много ми хареса и мотото му; Не на намесата на съседа в личният живот;.И тъй като разбрах ,че тук присъстващите е имало Управители на ЕС бих искал да чуя коментари от двете гледни точки като Управител на ЕС и като юрист.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 31 Мар 2011, 08:34

toni_sf написа::D Верно много се отклонихте от темата, аз лично онзи ден попаднах на такава обява и бях изумен :Професионален Домоуправител

Професионален Домоуправител търси фирми за съвмесна работа а именно: Химическо чистене, ключарски ателиета, фирми за изработка на пощенски кутии, метални врати, Фирми за Ал и PVC Дограма,Доставка по домовете на храна, Ел и слаботокови ремонти по домовете.
Всички които желаят да Работим съвместно за се свържат с нас!!! Основна цел : Клиента винаги е прав!!![:-bd] И много ми хареса и мотото му; Не на намесата на съседа в личният живот;.И тъй като разбрах ,че тук присъстващите е имало Управители на ЕС бих искал да чуя коментари от двете гледни точки като Управител на ЕС и като юрист.

http://www.mlsp.government.bg/class/sto ... Product=68 търди я тук професията на професионален домоуправител.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 31 Мар 2011, 10:13

:D Точно така фирмата е регистрирана по ISCO-88.Аз за това казах ,че съм на пазара вече 5-6г а всичко друго дето се пръква е преди 2-3г даже и сега все нови излизат и като отида на ОС където хората с правото си ни канят на събеседване и аз така им казвам на питащите за оферти и като чуя ,че всичко е на пазара от 15-20г просто онемявам и без да се шегувам незнам дали са си чели закона или не , но си водят и записки , като чуят нещо което им е непонятно.И го казвам най категорично професионалният домоуправител навлезе в БГ през 2005г и тогава още всички БГ строители незнаеха какво означава това понятие .И наистина ми беше много лесно когато започнах да се занимавам с тази дейност защото тогава съществуваха само две фирми ,едната в София другата вьв Варна .На ЛС ще ти пратя сайта на първата фирма която се занимаваше с това нещо.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот Гост. » 31 Мар 2011, 10:17

todorb2000 написа:Поли, не съм тук, за да се конфронтираме. Не ми е това целта, разбери. Просто изказвам гледна точка, и това е. Аз приемам твоята гледна точка и я уважавам, но и в моята има положителни неща.
Има една стара приказка, според нея кривото дърво се оправя, но кривият човек никога.
Нека не изпадаме в позицията на кривите хора. Аз ще млъкна, но това не значи, че твоята теза е перфектна. В спора се ражда истината. :wink:
Щом клиент лъже, линчувай го, ако заслужава :wink:


Тодоре, нямаше да отразя тезата ти, но както вече написах- една лъжа повторена ...
А е видно, че във втора тема комуникирам с теб и съм наясно, че не ти е ясно ( за медиците спистих личната си история, но и там тезата ти страда от недостатъци). Едва, когато си позволих да погледна в твоето канче( щото всички зяпат в моето водени от субективизма си)- станах крива. :lol:

И това не е спор- спорят хора, които са наясно със същината. :wink:

п.п. Извинения към Тони от столицата. Напускам темата.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 31 Мар 2011, 10:51

:D Благодаря за извинението и характеристиката ,но вече аз да си призная ,че почвам да се срамувам от това ,че все пак живея в този град който взе да става все по по едно голямо село ,но за това не обвинявам никого, всеки си има право да живее където иска ,но стига да не пречи на другите а нашата черта е точно обратната :D .И не напразно от толкова години насам няма спирка за вицовете за Бай Ганьо.То не бяха за милиционери, мутри, блондинки, за бай Тошо .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 31 Мар 2011, 13:03

poli_g написа:
todorb2000 написа:Поли, не съм тук, за да се конфронтираме. Не ми е това целта, разбери. Просто изказвам гледна точка, и това е. Аз приемам твоята гледна точка и я уважавам, но и в моята има положителни неща.
Има една стара приказка, според нея кривото дърво се оправя, но кривият човек никога.
Нека не изпадаме в позицията на кривите хора. Аз ще млъкна, но това не значи, че твоята теза е перфектна. В спора се ражда истината. :wink:
Щом клиент лъже, линчувай го, ако заслужава :wink:


Тодоре, нямаше да отразя тезата ти, но както вече написах- една лъжа повторена ...
А е видно, че във втора тема комуникирам с теб и съм наясно, че не ти е ясно ( за медиците спистих личната си история, но и там тезата ти страда от недостатъци). Едва, когато си позволих да погледна в твоето канче( щото всички зяпат в моето водени от субективизма си)- станах крива. :lol:

И това не е спор- спорят хора, които са наясно със същината. :wink:

п.п. Извинения към Тони от столицата. Напускам темата.


Явно пак настъпах котака, но тоз път беше мацката :mrgreen:
Аз не зяпам в твоето канче, Поли.
Аз го казвам от упор, и без заобикалки. Има начин да се постави натясно и клиента и адвоката. Знам, как може да стане.
Така важи и за всички услуги.
Та ти не си погледнала в моето канче, защото не съм го показал, а моята професия не е свободна като твоята. Моят труд се оценява по стандарти, с теглилки и мерки. Аз съм в производството на метални изделия.
Познавам адвокатската услуга като материя, и знам как е ценообразуването при нея.

Добрият адвокат:
отделя достатъчно време, за да изслуша своя клиент и да му разясни правните особености на неговия проблем на достъпен език;
– поддържа постоянна връзка с клиента си и го информира за извършената работа и развитието на случая;
– дава точни указания на клиента относно необходимите за защитата документи, сведения и др.;
– не създава нереални очаквания у клиента относно изхода на делото;
– създава доверие у клиента;
– работи експедитивно;
– не пропуска важни срокове и срещи;

предварително и точно информира клиента относно размера на хонорара или механизма за неговото изчисление и се придържа към така постигнатата договореност.

За да улесните контакта си с адвоката:
– търсете правен съвет веднага щом се сблъскате с проблема, не чакайте последния момент и не се надявайте нещата да се оправят от самосебе си;
– не поемайте ангажименти и не подписвайте документи, чието точно съдържание и значение не ви е съвсем ясно, преди да се консултирате с адвоката си;
– подгответе се за срещата с адвоката като си запишете въпросите, които ви интересуват и вземете със себе си всички документи, касаещи вашия случай;
– обмислете предварително проблема, с който отивате при адвокат и си дайте отговор на въпроса какви точно са вашите очаквания и искания в дадената ситуация;
– не крийте истината от адвоката си, колкото и нелицеприятна да е тя.
Последна промяна todorb2000 на 01 Апр 2011, 12:05, променена общо 1 път
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 01 Апр 2011, 04:09

Аз бих наел професионален домоуправител само заради и това, че ще може да упражнява безпристрастен контрол като външно лице на база сключения договор за управление на етажната собственост.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 01 Апр 2011, 08:16

до-todorb2000 Аз незнам дали си прочел в един от постингите ми ,как съм описал каква е разликата между Професионалният домоуправител и фирма за Управление на имоти.Ще го повторя професионалният домоуправител сключва договор с Управителя на ЕС след като има решение на ОС и е упълномощен Управителя на ЕС от ОС. А фирмата за управление на имота се избира от самото ОС и фирмата поема функцията на Управител на ЕС и подписва договори със всеки един собственик на самостоятелен обект в имота.И разликата идва от това ,че вече само ОС може само да развали договора предсрочно за неизпълнение на функциите на Управителя на ЕС и затова имаше толкова много въпроси свързани с такова управление на ЕС и тук идват споровете по закона ЗУЕС и делата защото се знае ,че по закон мандата е 2 годишен. Разликата да се наеме фирма за професионален домоуправител е тази ,че договора се сключва за 1г и Управителя и контролният съвет на ЕС упражняват контрол върху проф. домоуправител и основната разлика е в цената при професионалният домоуправител е много по ниска отколкото при другият вариант макар ,че дейностите които се извършват нямат никаква разлика. :D Много мразя да пиша дълги поеми затова надявам се да е станало малко ясно на гледащите темата на питащите по нея и на юристите които се занимават със ЗУЕС да са наясно.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 01 Апр 2011, 09:26

До toni_sf,
Разбирам за какво става дума, но важното е волята, а като я няма, нищо не може да се стори. Също както държавните таксови марки. :D
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 01 Апр 2011, 11:45

:D Така е ОТТУК МАЙ САМО АЗ ТЕ ПОЗДРАВИХ ,че успя сам да се пребориш без услугата на някой.И наистина ти казвам не трябваше да нападаш Поли ,много е свестна една от истинските юристи с която можеше да смениш приказка и да се научи нещо което може да ти помогне.Но карай аз държа да се продължи темата която съм пуснал.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 01 Апр 2011, 11:57

toni_sf написа::D Така е ОТТУК МАЙ САМО АЗ ТЕ ПОЗДРАВИХ ,че успя сам да се пребориш без услугата на някой.И наистина ти казвам не трябваше да нападаш Поли ,много е свестна една от истинските юристи с която можеше да смениш приказка и да се научи нещо което може да ти помогне.Но карай аз държа да се продължи темата която съм пуснал.


Тони, не съм я нападал, а тя се захвана с мен :D
Аз я разбирам, но какво да сторя, казах си тезата с уважение към нея и към себе си...

Благодаря за подкрепата за държавните таксови марки!
Последна промяна todorb2000 на 09 Май 2011, 18:48, променена общо 1 път
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 01 Апр 2011, 12:49

Нямам идея и незнам , след малко ще публикувам тук нещо ,да се види как се нарушава закона
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Май 2011, 07:59

Много интересно как адвокат дава съвети за ЕС. :D http://www.bbt.tv/video/programme/7?pageID=25#video_952
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 09 Май 2011, 13:05

Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 09 Май 2011, 13:11

:D Това е част от отговора защо да си изберем професионален домоуправител,а не да разчитаме на кантори асоциации и тем подобни строители и инвеститори които са се хванали като пиявици да цицат :wink:
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron