начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 16 Яну 2010, 15:25

magodeoz написа:направете консултация с нотариус Йонко Литовски. Дали е друга форма на "груб строеж" - сигурно може и така да се каже. Във всеки случай няма противоречие със закона. Това ще чуят ушите Ви, а дали очите Ви ще видят нещо - не зависи от мен.


Като ще ходя при него, дали да не се подготвя да направи НА за ид.ч.от груб строеж на сграда- напр. нулев цикъл (ПГ) :D Да знам дали да не изкарваме вече РС за сградите на етапи от кота до кота!!!! Във всеки случай се надявам да не види противоречие със закона!
Съществен принос в правната уредба :wink:

А не е ли по-добре да ми дадеш жокер - АДВОКАТ с практика :wink:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот kirile » 16 Яну 2010, 15:27

Удостоверение за търпимост , а не РС беше вариант Б , ако поради някаква причина бях получил отказ за издаване на РС , но до там не се стигна. Сега се притеснявам да неби да съм избрал финансово по- неизгодния вариант ?
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 16 Яну 2010, 15:33

kirile написа:При това положение мога ли да си спестя разходите и да не взема НА ?

Можеш, но трябва да ти издадат от общината Удостоверение за ползване, което заедно с НА за гаражите и копие от арх. проект с печата на общината - трите заедно, ще играят ролята на КНА. Но ако ги имаш трите, искаш данъчна оценка и си издаваш НА. Не е много пари. Защо повтаряш 30 г.грешка :wink:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 16 Яну 2010, 15:46

Допълвам: иди в кадастъра с РС, копие от проекта за преустройство и НА за гаражите, подпълни молба и ще ти дадат едно удостоверение (те знаят).Таксата за твоята община не я знам, но не е повече от 20-30 лв.
После иди при архитекта (този с 10 евро/м2) и му кажи да ти направи обр.15 и да се разпише с конструктора и върху три копия от арх.план и фасадите.
Накрая събери всичко и иди на 4-тия етаж и подпълни искането до Кмета за удостоверение за ползване. Има такса-виж я за общината ти.
И накрая направи едно яко поливане на това жилище :D
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот kirile » 16 Яну 2010, 15:57

Таксата и процедурата са ми ясни , просто вече ми дойдоха в повече таксите !Тя 30 г. грешка не е моя , защото имота ми е наследствен и съм приел наследството преди 25 г. по документи като гаражи , а фактически жилище и 25 г. си ходя с НА и удостоверение за наследници и ми оръзна за един имот да прилагам по сто документа , а не един НА. Грешката е допусната от ЖСК преди 30 г. защото не са отбелязани направените промени по време на строителството в проекта на сградата и съответно в издадените НА в последствие. Просто им сърбам попарата в момента и въобще не ми отърва ! Получава се един пие друг плаща !
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 16 Яну 2010, 16:01

Затова стисни зъби и доведи нещата до край :D , за да не ходиш с куп документи! И имаш само нотариални такси, без % като за продажба :idea:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот magodeoz » 16 Яну 2010, 18:51

@anserk - очевидно при даването на съвети във форума се ръководите от принципа "от много глава не боли", а също и от максимата на Мечо Пух - "колкото повече - толкова повече". В този ред на мисли - най-добре е гражданинът kirile да обикаля инстанциите с един кашон папки, и да им дава да си изберат каквото им е необходимо. След като в данъчното ще му искат копия от одобрените проекти, не би ме учудило в службата по кадастъра да поискат удостоверение за липса на данъчни задължения.
С намирането на подходящ юридически съветник ще трябва да се справите сам(а). Рекламирането на този тип услуги не е желателно в този форум.
magodeoz
Активен потребител
 
Мнения: 1948
Регистриран на: 10 Авг 2009, 00:29

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот kirile » 16 Яну 2010, 19:07

Благодаря на всички за отговорите ! Имам си юридически съветник , който смята , че не ми е необходимо РП , но исках да чуя и други мнения по въпроса. Наистина от една година се разкарвам почти всеки ден из целия град не с няколко кашона , но с няколко чанти с документи.
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот magodeoz » 16 Яну 2010, 19:41

kirile написа:Имам си юридически съветник , който смята , че не ми е необходимо РП

Уволнете го (това беше шега).
magodeoz
Активен потребител
 
Мнения: 1948
Регистриран на: 10 Авг 2009, 00:29

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот platon » 17 Яну 2010, 08:39

Сега и аз да попитам за моя лекарски кабинет - трябва да има разрешение за строежи после удостоверение за въвеждане в експлоатация - така ли?
platon
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Ное 2001, 21:45

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот magodeoz » 17 Яну 2010, 14:46

Да.
magodeoz
Активен потребител
 
Мнения: 1948
Регистриран на: 10 Авг 2009, 00:29

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот toni_sf » 26 Юли 2010, 11:20

ето ви казус :D един приятел купи такьв гараж с вода тоалетна ,сложи си вьтре мебели и си живее , не му трябваше да тича по инстанции да се бори да му сменя статут и така нататьк, :D никой не му иска да плаща даньк сграда даньк смет ,плаща си тока водата ,и му дреме :D сещайте се на какво ,
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот toni_sf » 27 Юли 2010, 13:24

мисля че по голяма трудност ще ви е да намерите архитектурният план на обекта и ако не правите промени с преустройство бутане или изграждане на нещо ще минете лесно през всички инстанции
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 27 Юли 2010, 17:30

toni_sf написа:...ако не правите промени с преустройство бутане или изграждане на нещо...

ЗУТ, Наредба 7, ЗЛЗ, медицински стандарти и "добри практики" :idea:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот toni_sf » 28 Юли 2010, 11:35

до-anserk :D това което цитираш няма нищо общо сьс закона ЗУЕС
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот toni_sf » 28 Юли 2010, 11:51

:D -anserk а пак нали знаеш че един юрист има само един член, и когато го употребява все гледа по кой закон :D и като му кажеш в леглото няма закони го прибира и заспива
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот anserk » 28 Юли 2010, 18:21

toni_sf написа:до-anserk :D това което цитираш няма нищо общо сьс закона ЗУЕС

Това е, защото отварянето на лекарски кабинет не става по ЗУЕС :wink:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот toni_sf » 29 Юли 2010, 08:19

:D да вече като го отвори тогава започва да заплаща консумативи и пари за фонда умножено по 5
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот 6erifabg » 02 Юни 2012, 02:46

Надявам се да не сте успели с лекарския кабинет...като чета "ВХОТ" егати образованието...Бог да закриля децата ни от такива като вас...
6erifabg
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2012, 02:35

Re: Отваряне на лекарски кабинет в жилищна сграда

Мнениеот dimitar2s » 10 Сеп 2018, 13:34

Имам въпрос - може ли да се отвори лекарски кабинет на трети етаж в жилищна сграда?
Ако не - от къде е това ограничение?
dimitar2s
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2015, 00:33

ПредишнаСледваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 13 госта


cron