начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Цигани/роми/

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 10:07

Колеги, дайте съвет как да изгоним едно голямо циганско семейство от блока, което с всеки изминал ден се увеличава, а живее в един апартамент.Циганията с всеки изминал ден става все по-голяма.Живеят без ток, плъзнаха хлебарки на всякъде.Ромите са настанени от общината. Обаче са толкова навътре в нещата с правата си, че за да ги настанят в нашият блок преди това са писали до Страсбург.
Моля, дайте идеи! Предварително Ви благодаря! Нямам нищо против ромите стига всяка жаба да си знае гьола.( т.е. да ги настанят там където ще се чустват сред свои) има достатъчно места и квартали в София.
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот донна2 » 27 Авг 2004, 10:13

виж чл.45 от ЗС и дай по вече информация да размислим дали може да се приложи

Чл. 45. Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди, и
б) (изм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.
донна2
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 11:05

Ами те не са собственици.Другият проблем е, че трудно ще се вземе такова решение. Всеки си слага метална врата, решетки, но никой не иска да се занимава.Всеки недоволства, но никой не иска да предприеме някакви действия.Мисля си дали някой в общината може да направи нещо.Трябва да видя Закона за общинската собственост.
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 11:18

В Закона за общинската собственост в
чл.15 (1) т.1 пише, че наемните отношения могат да се прекратят :1. поради неплащане на наемната цена за повече от един месец или поради системното й неплащане в срок;
2. поради извършване на ново строителство, надстрояване или пристрояване, разрешени по установения ред, когато се засягат ползваните помещения;
3. (Изм. - ДВ, бр. 96 от 1999 г.) поради лошо управление;
4. с изтичането на срока за настаняване;
5. когато наемател по чл. 14, ал. 2 и 4 придобие в собственост помещения от същия вид, годни за постоянно ползване;
6. когато наемателят не отговаря на условията, установени с наредбата по чл. 8, ал. 2;
7. когато помещенията се ползват в нарушение на забраните по чл. 14, ал. 6;
8. други основания, определени с договора по чл. 14, ал. 1.
Обаче аз съм сигурна, че хитрите роми си плащат наема, ток и вода може да нямат ама наема сигурно го плащат, а и няма как да знам дали е така.Едва ли общината ще ми даде такава информация.
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот donna » 27 Авг 2004, 11:20

след като не са собственици
виж правилника за управление на ЕС , все пак явно общината е собственик поканете я на събрание и решете въппроса обяснете им че в случая може да се приложе чл.15 ал.4 от правилника/тоест да бъдат извадени / ,също така можете да процедирате по реда на чл.11 от правилника -глоба

ПРАВИЛНИК
ЗА УПРАВЛЕНИЕТО, РЕДА И НАДЗОРА В ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ

чл.11 (Изм. - Изв., бр. 14 от 1957 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) Общото събрание приема решения при възникнали спорове, свързани с използването на общите части на сградата и спазването на вътрешния ред.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2002 г.) За нарушения на този правилник, на правилника за вътрешния ред по чл. 4, ал. 1, т. 1 или на решения на общото събрание общото събрание може да предостави на управителния съвет или на управителя правото да налага на провинените лица - собственици, наематели или ползватели, глоба в полза на етажната собственост от 1 до 60 лв.


Чл. 15. (Нова - ДВ, бр. 76 от 1978 г.) (1) Съдът отменя решенията на общото събрание, когато те са незаконосъобразни.

(2) (Предишна ал. 1, изм. - Изв., бр. 14 от 1957 г. и ДВ, бр. 76 от 1978 г.) При решаване на делото съдът е длъжен да съгласува общите интереси на обитателите с техните отделни права и интереси.

(3) (Предишна ал. 2, изм. - Изв., бр. 14 от 1957 г. и ДВ, бр. 76 от 1978 г.) Когато съдът отмени решение на общото събрание, той може да предпише и мерките, които намери за нужни, и да разреши на молителя да ги извърши за сметка на всички обитатели.

(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 76 от 1978 г.) По решение на съда наемателят на помещение в етажна собственост, който не изпълнява наредбите по реда и управлението на етажната собственост, може да бъде изваден от наетото помещение по искане на управителят или на председателят на управителния съвет, съгласно чл. 235 от Закона за задълженията и договорите.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Цигани/роми/

Мнениеот donna » 27 Авг 2004, 11:29

вижте все пак ако хората се държат нормално не нарушават реда и т.н. нямате никакво основание да ги вадите от жилището
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 11:48

Какво значи да се държат нормално? Нормално ли е 10 цигани да станат на 20.Да се тътрят по цял ден ту нагоре ту надолу.да изхвърлят кори от дини през прозорците и още куп простотии.И всеки изминал ден става все по зле. В началото се държаха като култивирани цигани( ако може да се култивират)
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот !!! » 27 Авг 2004, 12:01

Kolega,
Основанията, които излагате - "живеят без ток", "да си знаят мястото" са ирелевантни. Като основание може да послужи, хигиената и големият брой, стига ромите да не са членове на едно и също семейство.
Без Общо събрание няма да минете, защото по този начин законът се подсигурява от злоупотреба с право.
Основанието за изваждането се крие в чл.235 ззд във връзка с посочените по-горе от другите колеги разпоредби.
Може да информирате и общината за големия брой и другите проблеми. Ако го направите "както трябва" ще имате успех ако ромите не променят междувременно държанието си .
Оглеждайте се дали нарушават закона! Сигнализирайте на органите на реда при данни за престъпления. При грешка от страна на ромите може да сигнализирате и на медиите и ако знаете как да го направите....
!!!
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 13:03

Колега !!!, а вие как мислите дали са членове на едно и също семейство? Да, на теория всичко изглежда лесно, както повечето неща. Обаче те циганите и тока трябва да си плащат, нали? Всички знаем случая с ромите в Пловдив. С тях никой не иска да се разправя. И все пак аз ще опитам. А иначе чудесно го казвате чл.235 ЗЗД и т.н. и т.н. Само че Вие как си мислите дали общината ги е настанила от добри чувства? - НЕ. Настанила ги е за да им затвори устите, защото не знам дали Вие работите с общините, но аз съм свидетел, как охраната не пуска (както казват ромите - ”българите”) , а те влизат целият катун при кмета. Интересно нали? А, това за сигнализиране на органите за престъпление - Вие явно и с полицията не сте имали работа, като подадеш сигнал и те се дотътрят с голямо недоволствато, и едва ли не се държат с теб все едно ти си извършил престъпление.Колега трябва ми по нестандартно мислене.А това ......много хубаво ама сме в България.
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот gega » 27 Авг 2004, 13:18

Крайно време е да призовеш всички българи да се включат в национал-социалистическите бригади на оня лудия от "подкрепа"! Крайно време беше - направо се чудех, кога ще си го рекнеш:))))))
gega
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот !!! » 27 Авг 2004, 13:38

Ами аз точно това казвам - ако не ги е настанила от добри чувства - може да се надявате на ефект. Трябва така да действате, че да трябва да затворят и вашата уста. Те затова и успяват, защото са по-нахални. В днешно време май-повече се постига с нахалство отколкото с ум. Ми бадете по-нахална и вие.
Ако крадат ток - сигнализирайте.
Аз искренно ви съчувствам, но ако тръгна да ви давам съвети за нестандартни решения мога да покрия я състава на пудбудителство, я на помагачество.
!!!
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот davida » 27 Авг 2004, 14:33

Гега, защо се включваш, като говориш само глупости.Ти освен да даваш тъпи мнения или пък да казваш, че като отговориш ще си изядеш хляба. Ти явно си от друга планета.Като нямаш мнение, предложение ми - трай си бе човече, недей да ръсиш глупости.А, за човека от 'Подкрепа” без коментар.... Може пък и да е прав. Циганите са проблем и това е.Не им се работи гледам само да откраднат.Ония ден пак бях свидетел>Но най-лошото е, че не само аз бях свидетел, но др. се направиха, че нищо не се е случило.На къде сме тръгнали??? - драги ми Гега - защитник на ромите.Сигурно имаш доста такива клиенти, а?А, пак ти изяждаме хляба.
davida
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот младежа » 27 Авг 2004, 17:36

Да живее -GeGata , защитник на ромите !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Честно казано- и аз нямам нищо против тях , затова съм съгласен всеки да си държи по един в къщи/ на каишка/ .
младежа
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот наблюдател » 27 Авг 2004, 18:57

Подобно е било положението в съседни страни.Схемата е следната:Албанци в центъра на селото купуват на баснословна цена къща.Сърбина доволен,че е взел тройна цена.В къщата се настанява многобройната албанска челяд и започва подобно на въпросните роми да тормози съседите си с кражби, скандали и прочие.След като им писне тези хора си продават къщите на безценица,само и само да избягат.В тези къщи се настаняват други албанци и така докато се смени етническия състав на селото. Нещо такова става в Столипиново.Преди време ромите бяха много по малко от българите.Постепенно по подобна схема,в квартала останаха малко българи,които сега един по един се изселват.И ето ти етнически чиста територия.Ако искат да се интегрират ромите добре са дошли,но трябва да приемат начина на живот,който е общоприет.
И накрая един виц:
Питали един американски президент: Какво имате против негрите?
-Напалм , чистосърдечно отговорил президента.
наблюдател
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот gega » 27 Авг 2004, 20:29

Давайте с простотиите, нормално беше да се започне тази словестна вакханалия. Не циганите са ни виновни, кой съсипа банковата система през 96 година, кой извърши т. нар „масова“ преватизация, кой разпределя най-различни обществени фондове. Не и циганите! Давайте и в същия дух и ще достигнете до „истината“ зае вашето нещастие. Аз ви казах и одеве, че трябва да се включите в фашизоидния измислен синдикат на онзи безумник от "подкрепа".
gega
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот miss pravo » 27 Авг 2004, 21:34

kolegi, ne se karaite to4no pyk zaradi ziganite..ne si struva! ima mnogo po-smisleni neshta....a na davida, da kaja,4e ima smisyl da se bori s konkretnite romi ot bloka i....naistina i az mislya,4e za argument " higiena" moje da se hvane..a i sigurna sym ima za oshte kakvo!!! uspeh!
miss pravo
 

Re: Цигани/роми/

Мнениеот ero007 » 28 Авг 2004, 02:06

колежке не сте много на ясно с вещното право но нейсе....
ero007
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Апр 2004, 00:47

Re: Цигани/роми/

Мнениеот ero007 » 28 Авг 2004, 02:18

смея да отбележа "колеги/ки/"че не е никакъв проблем да бъде установена самоличноста Ви и тези там както ги квалифицирате хора да подпомогнат правораздавателните органи да си свършат работата.справка чл.162ал.1НК. същото престъпление е извършено от субективна и обективна страна от ...тя си знае.
а що се касае до това колко лица живеят си е техен проблем докато не извършат общественоопасно деяние.
един съвет вместо да им се връзваш на плодовитоста направи си деца престани с тая кабелна.
P.Sне съм от тях а съм си юрист за разлика от някои хорица.
ero007
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Апр 2004, 00:47

Re: Цигани/роми/

Мнениеот donna » 28 Авг 2004, 06:46

"колега" аз съм наясно с вещното право ,но вие въобще не сте наясно с правото не смятате ли
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Цигани/роми/

Мнениеот донна2 » 28 Авг 2004, 06:53

"колега " ако имаш мнение по казуса го кажи ,ако не питам се какво правиш във форума ,а за израза "P.Sне съм от тях а съм си юрист за разлика от някои хорица." при нас има една поговорка за такива като теб "Умряла циганката дето го хвалеше ,че сам започна да се хвали "
донна2
 

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron