начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Покупка на апартамент

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 19 Мар 2016, 20:46

Здравейте,
Предстои ни покупка на апартамент с брокери за недвижими имоти. Та на кратко да си задам въпросите.
Оказа се, че продавача на дадения апартамент е разведен и то не веднъж, а два пъти, очакваме в понеделник подробна справка от ЕСГРАОН, за да видим с точност кога е бил семеен и кога разведен, понеже той "не помнел". Дано от ЕСГРОН имат тази информация която ни трябва, иначе става интересно от къде да се намери това като информация. Той твърди, че първият брак е приключил 1982г.-1983г. Въпросното жилище е ЖСК с нотариален акт от 1992г. като собственик на жилището е посочен въпросният Продавач. Пак предполагаме че преди 1992г. се е оженил за втората си съпруга, с която той твърди че се е развел 2009г. или 2010г. и имал някакъв документ за развод (и това изчакваме да покаже). Въпросът ми е следният: Може ли втората му съпруга да има някакви претенции върху това жилище след като са разведени официално?
Благодаря предварително!
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот n_ikito » 20 Мар 2016, 00:35

При развод бездяловата съсобственост (СИО) се трансформира в "обикновена" съсобственост. Ако имотът е бил СИО и по време или след развода не е 'решен' въпроса, имате проблем.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 20 Мар 2016, 12:13

Да благодаря, очаквам и други мнения от специалисти.
Благодаря предварително
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот Melly » 20 Мар 2016, 13:31

togopob написа:Да благодаря, очаквам и други мнения от специалисти.
Благодаря предварително

С документите :arrow: при адвокат :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот astika » 20 Мар 2016, 14:36

Melly написа:
togopob написа:Да благодаря, очаквам и други мнения от специалисти.
Благодаря предварително

С документите :arrow: при адвокат :idea:


Едва ли ще отиде !!!
В нета се предлага регистрация на фирма за 60 пари; Тук в този форум чета, че един младеж желае да отпуска кредити, ама не знае: трЕбва ли му фирма или цъ.. Питащият по темата - ще плати други пари за имот, а брокерите ще му пишат сделката (в което няма нищо незаконно, разбира се)

Та, в тази връзка - препратката: документи - адвокат изглежда като: Да бе, ще дам 50 лв. (например), за да ми обяснят неща, които ги пише и в интернет, че даже и по форумите !
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот Melly » 20 Мар 2016, 14:47

astika написа:
Melly написа:
togopob написа:Да благодаря, очаквам и други мнения от специалисти.
Благодаря предварително

С документите :arrow: при адвокат :idea:

Едва ли ще отиде !!!
В нета се предлага регистрация на фирма за 60 пари; Тук в този форум чета, че един младеж желае да отпуска кредити, ама не знае: трЕбва ли му фирма или цъ.. Питащият по темата - ще плати други пари за имот, а брокерите ще му пишат сделката (в което няма нищо незаконно, разбира се)

Та, в тази връзка - препратката: документи - адвокат изглежда като: Да бе, ще дам 50 лв. (например), за да ми обяснят неща, които ги пише и в интернет, че даже и по форумите !

Ааааа, моля, моля .... проблемът си е на питащия/а. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот ivanov_p » 20 Мар 2016, 15:19

Когато нещо е по-скъпо от консултацията е редно да се направи такава. Проблемът е, че документи няма. Вариантите:
1. да отиде при адвокат с конкретен въпрос: Какво става, ако купя апартамент при следните вписани обстоятелства...;
2. да направи внимателно проучване, вкл. и възлагайки го на адвокат.
Какво ще му каже адвокатът не знам, но от личната партида, тази на имота и удостоверението за тежести може да направи извод.
Внимателното проучване обаче може да се окаже много, много вредно, както е заподозрял навремето един от Павловия род. Има ситуации в които не ти трябва да знаеш много за продавача.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4332
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 20 Мар 2016, 15:51

Здравейте,
Благодаря на всички отзовали се.
Тежести няма апартамента, има го в Агенцията по вписванията. Продавача е казал че ще намери всички видове документи включително и документа от последния си развод. Та ми е интересно в документа от развода какво трябва да пише относно имоти, коли и т.н.
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот astika » 20 Мар 2016, 18:32

Пейчо,
как ми се иска да знам как се казва фирмата ти......Адски ми е любопитно.
А инак към питащия: Не се притеснявай, ако нотариуса е читав, ако има проблеми - ше ти ги сподели
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 20 Мар 2016, 21:04

astika написа:Пейчо,
как ми се иска да знам как се казва фирмата ти......Адски ми е любопитно.
А инак към питащия: Не се притеснявай, ако нотариуса е читав, ако има проблеми - ше ти ги сподели



Нотариуса е читав и провери и няма данни за този човек и вдига ръце. Странна работа :)
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот astika » 21 Мар 2016, 21:24

не, моето дете, не човека трябва да провери.
Как и да е.....прочети пак написаното от Melly
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 21 Мар 2016, 21:53

Здравейте,
Днес се разбра, че ЖСК-то е придобито по време на втория му брак - 1987г. като има човека имал семейна къща и я отстъпва с право на строеж през 1985г. за жилищна кооперация. През 1992г. въпросният продавач получава Нотариален акт като е вписано само неговото име. През 2009г. брака е разтрогнат по взаимно съгласие.
Тук пак си задаваме въпроса това СИО ли е или не.


Но след няколко дни ще сме с документите при адвокат, както всички ме посъветваха.

Поздрави
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот ivanov_p » 21 Мар 2016, 22:43

Меродавно е вписаното в имотния регистър. Целта на регистъра е да направи оборота сигурен, ти бягаш от сигурността която законът ти гарантира и решаваш да обориш вписванията със свое проучване.
ЖСК-то не е придобито през 1987 г., както те учат. Определяща е суперфицията от 1985 г. Ако е "чиста", т.е. не е предвидено доплащане, всичко е негово, ако е предвидено доплащане и то е правено след брака - не ти трябва да знаеш това. Сроковете са в твоя полза, но това ще се установи в дело, което не ти трябва. При тези дела те закопава знанието, незнанието е в твоя полза.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4332
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Покупка на апартамент

Мнениеот togopob » 21 Мар 2016, 22:55

ivanov_p написа:Меродавно е вписаното в имотния регистър. Целта на регистъра е да направи оборота сигурен, ти бягаш от сигурността която законът ти гарантира и решаваш да обориш вписванията със свое проучване.
ЖСК-то не е придобито през 1987 г., както те учат. Определяща е суперфицията от 1985 г. Ако е "чиста", т.е. не е предвидено доплащане, всичко е негово, ако е предвидено доплащане и то е правено след брака - не ти трябва да знаеш това. Сроковете са в твоя полза, но това ще се установи в дело, което не ти трябва. При тези дела те закопава знанието, незнанието е в твоя полза.


В имотния регистър е вписано, че въпросният Продавач е собственик.

Ами ние всички гледаме Нотариалния акт от 1992 г. но никой не се сети да погледне началото на тази ЖСК.
togopob
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2016, 20:35


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron