начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Разпореждане на НОИ с отказ на обезщетение. Нужда от насока.

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разпореждане на НОИ с отказ на обезщетение. Нужда от насока.

Мнениеот aiako » 25 Юни 2021, 23:39

Извинявам се, ако не в правилният раздел темата - преместете я.

Здравейте, имам нужда от леки насоки по повод решение на НОИ с отказ на обезщетение.
Завърших преди 5 години университет в София, поработих 3 месеца в България и заминах за Великобритания. Там бях 4г 4м. Приятелка ми също завърши и дойде при мен (общо време в Великобритания за нея 2 години). Нейният договор беше ежемесечен, моя до Февроари 2021. Решихме че ситуацията с Брекзит и Ковид ще пречи на редовни пътувания до Българи и ако искаме да сме близо до семействата си ще трябва да се приберем за постоянно. Тя се прибра Декември 2020, аз Февроари 2021. И двамата се регистрирахме в бюрото по труда (аз 3 месеца след нея), като потърсихме и обещетение по безработица. Нейното обезщетение е разрешено и изплатено. Аз подадох всички необходими документи, бюрото по труда си ги изпраща по служебен път до НОИ. В средата на Март месец получих едно писмо от НОИ в което се казва че обезщетението се прекратява докато не се получи информация за мойте осигоровки в чужбина. Други писма от НОИ не съм получавал. Понеже мина доста време, на последното ми ходене за подпис в бюрото по труда попитах какво мога да направа – казаха ми – ходи в НОИ и питай. Отидох , казаха че има разпореждане. Изкарах си ПИК номер и проверих в интернет – наистина има разпореждане за отказ - още от средата на Март месец – не съм по получавал по пощата , помолих да ми го дадът лично за да мога да го обжалвам, малко се понамръщиха, пробваха да ме пратят в пощата да го търся, но все пак го получих лично НОИ. Отказа е проради това, че според НОИ аз пребивавам в Великобритания и трябва да си търся обезшетението там. Имам 14 дни за обжалване на факта че пребибавам в България и НОИ е компетентната институция за моето обезщетение. Все пак мисля че жалбата ми няма да бъде взета под особено внимание и ще бъде взето решение за отказ отново, както се е служило в ето тези дела:

http://www.admsudhaskovo.org/2018/may/f ... jC5IhfVY1s

https://www.admcourt-bs.org/CMS_ADM/ima ... YXDrH_LqW8

http://www.admcourt-sh.org/index.php/20 ... ktCpPcb87M

Въпроса ми е , кога да си потърся адвокат – преди да започна да пиша жалба свободен текс или след повторен отказ ?
Българин съм, не съм ходил в Великобритания от момента в който съм се прибрал, регистритал съм се в бюрото по труда и ходя за подпис всеки месец, имам постонянен адрес в София и български документи.
Благодаря за вниманието и ще съм благодарен ако имате някакво мнение по въпроса.
aiako
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юли 2009, 22:54

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron