начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Мнениеот thepowerofone » 04 Мар 2021, 16:49

Здравейте, изпаднал съм, за съжалние, в следната ситуация:

Имам 2 наказателни постановления с наложени освен глоби и отнемане на книжка за 1 година всяко - едното за "гонка", другото за "дрифт". Едното съм го обжалвал, не отпадна и на двете инстанции. Днес си предадох книжката и си получих второто НП, което няма да обжалвам. Въпросът ми е - натрупват ли се наказанията от двете постановления - тоест ще съм без книжка за 2 години, или срокът за изтърпяване на всяко си тече от сътоветната му дата - датата на излизане на потвърдителното съдебно решение за първото и датата на получаване (+ 7 дневен срок за обжалване) за второто? Бях се консултирал с адвокат и тя ми каза, че се вливат сроковете, тоест една година и малко ще съм без книжка. От КАТ твърдят, че ще са 2 години. Кое е вярното?
thepowerofone
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2021, 16:41

Re: Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Мнениеот nikodim77 » 04 Мар 2021, 20:04

Здравейте,
Законът указва, че административните наказания се изтърпяват поотделно. Във Вашия случай отнемане на СУМПС не се явява ПАМ, а е наказание – санкция, предвдена всъответните текстове на ЗДвП. Та тези от КАТ следва да са прави.
Е, има и нещо извън тезата за забрана на кумулиране на административни наказания, което нещо е в това СР на РС-Пловдив: http://www.rs-plovdiv.com/%D0%94%D0%B5% ... 12-02-2018
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron