начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Мнениеот thepowerofone » 04 Мар 2021, 16:49

Здравейте, изпаднал съм, за съжалние, в следната ситуация:

Имам 2 наказателни постановления с наложени освен глоби и отнемане на книжка за 1 година всяко - едното за "гонка", другото за "дрифт". Едното съм го обжалвал, не отпадна и на двете инстанции. Днес си предадох книжката и си получих второто НП, което няма да обжалвам. Въпросът ми е - натрупват ли се наказанията от двете постановления - тоест ще съм без книжка за 2 години, или срокът за изтърпяване на всяко си тече от сътоветната му дата - датата на излизане на потвърдителното съдебно решение за първото и датата на получаване (+ 7 дневен срок за обжалване) за второто? Бях се консултирал с адвокат и тя ми каза, че се вливат сроковете, тоест една година и малко ще съм без книжка. От КАТ твърдят, че ще са 2 години. Кое е вярното?
thepowerofone
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2021, 16:41

Re: Срокове от две или повече Наказателни Постановления

Мнениеот nikodim77 » 04 Мар 2021, 20:04

Здравейте,
Законът указва, че административните наказания се изтърпяват поотделно. Във Вашия случай отнемане на СУМПС не се явява ПАМ, а е наказание – санкция, предвдена всъответните текстове на ЗДвП. Та тези от КАТ следва да са прави.
Е, има и нещо извън тезата за забрана на кумулиране на административни наказания, което нещо е в това СР на РС-Пловдив: http://www.rs-plovdiv.com/%D0%94%D0%B5% ... 12-02-2018
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1166
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron