начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Обжалване на глоба с фиш от инвалид

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на глоба с фиш от инвалид

Мнениеот tandberg » 27 Яну 2021, 15:29

Здравейте на всички. Инвалид съм и имам стикер за това който седи винаги на таблото на автомобила ми. Преди ден паркирах върху тротоар който беше достатъчно широк и имаше място да се разминават хора докато бях на преглед. След около 30-40 мин. вече имах стикер издаден от община Пловдив с глоба 50 лв по чл.6 ал.2 от нрсппппстгп с текст спрял върху тротоар без разрешение от администрацията. Какво и как мога да направя защото от общината вдигат само рамени и казват имате право да си пуснете жалба ако желаете.
Пиша тук с надеждата, че има добри хора които ще помогнат.
Благодаря.
tandberg
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2021, 15:22

Re: Обжалване на глоба с фиш от инвалид

Мнениеот jhoro » 27 Яну 2021, 20:36

Здравейте!
Това, че имате „Карта за преференциално паркиране на ППС, превозващи хора с трайни увреждания“ (Приложение към чл. 99а, ал. 1 от ЗДвП) Ви дава право да паркирате на определени за целта места. Също - да не се съобразявате с знаци В27 (по отношение на престоя) и В28 - чл. 50, ал. 2, т. 3 от Правилник за прилагане на ЗДвП.
Но не - да паркирате на тротоар!
Всъщност - това право имат всички, но ...
Чл. 94. (3) ... Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.


Така, че - сега си платете глобата и друг път ... паркирайте „с рулетката“!

Пп. В нашия град - площада пред Общината е широк поне 40 метра, но ... а съм паркирал там - а съм „отнесъл“ глоба!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron