начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обжалване на НП

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на НП

Мнениеот cecoo1977 » 13 Яну 2021, 02:14

Здравейте!
Обжалвах НП за първи път. Един месец след СЗ на 20.11.2020г. получих призовка, в която пише, че НП е отменено. До момента съдебния акт не е публикуван в интернет и при електронна справка в КАТ въпросното НП все още стои, като дължимо, не платено. Моля за съвет! Какви стъпки трябва да приема? Не съм юрист.
Благодаря!
cecoo1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2010, 18:20

Re: Обжалване на НП

Мнениеот jhoro » 13 Яну 2021, 10:27

Здравейте!
Рутинен отговор, но без подробности …
Първо - това, което сте получили, няма как да е „призовка”. Призовка е един вид „покана”, да се явите в съда, в полицията, в следствието или на друго място.

Второ - казвате „до момента”. Обърнете внимание, че „този момент” не е съвсем нормален. Имаше доста почивни дни, а освен това - епидемиологична обстановка.

Хронологически - ОСЗ се е провело на 20.11.2020. Решението на съда (ако е изготвено) често „излиза” след 2, 3 седмици, може и месец. Затова - изчакайте, да мине и тази седмица.
От КАТ не могат да направят нищо, без това решение.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на НП

Мнениеот cecoo1977 » 13 Яну 2021, 15:27

Точно това беше странното. На призовката пишеше номера на делото и дата 24.11.2020, но в полето за яване и часа беше празно, а от долу пишеше:
"Отменя НП номер.... издадено от..... Получих го на 10.12.2020г."
Датата беше минала. Друго не съм получавал. Не знам каква е процедурата, защото не ми се е налагало до сега.
cecoo1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2010, 18:20


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron