начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Обжалване на НП

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на НП

Мнениеот cecoo1977 » 13 Яну 2021, 02:14

Здравейте!
Обжалвах НП за първи път. Един месец след СЗ на 20.11.2020г. получих призовка, в която пише, че НП е отменено. До момента съдебния акт не е публикуван в интернет и при електронна справка в КАТ въпросното НП все още стои, като дължимо, не платено. Моля за съвет! Какви стъпки трябва да приема? Не съм юрист.
Благодаря!
cecoo1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2010, 18:20

Re: Обжалване на НП

Мнениеот jhoro » 13 Яну 2021, 10:27

Здравейте!
Рутинен отговор, но без подробности …
Първо - това, което сте получили, няма как да е „призовка”. Призовка е един вид „покана”, да се явите в съда, в полицията, в следствието или на друго място.

Второ - казвате „до момента”. Обърнете внимание, че „този момент” не е съвсем нормален. Имаше доста почивни дни, а освен това - епидемиологична обстановка.

Хронологически - ОСЗ се е провело на 20.11.2020. Решението на съда (ако е изготвено) често „излиза” след 2, 3 седмици, може и месец. Затова - изчакайте, да мине и тази седмица.
От КАТ не могат да направят нищо, без това решение.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на НП

Мнениеот cecoo1977 » 13 Яну 2021, 15:27

Точно това беше странното. На призовката пишеше номера на делото и дата 24.11.2020, но в полето за яване и часа беше празно, а от долу пишеше:
"Отменя НП номер.... издадено от..... Получих го на 10.12.2020г."
Датата беше минала. Друго не съм получавал. Не знам каква е процедурата, защото не ми се е налагало до сега.
cecoo1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2010, 18:20


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron