начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Обжалване на електронен фиш

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на електронен фиш

Мнениеот lyubaka76 » 05 Яну 2021, 13:00

Историята е следната: В неделя ме спряха кат-аджии за проверка. Преди няколко месеца при подмяната на личната карта ме бяха уведомили че имам невръчен фиш и сега ми го връчиха. Оказа се за превишена скорост. При ограничение 50, аз съм карал със 78. 100лв, като ако го платя до 14 дни, както и смятах да направя, отстъпка 30%(лева). Дотук добре. Оказа се (според фиша) че нарушението съм направил на 23.09.2019 при движение от гр. Божурище към гр. София, до магазин Айко. Аз нямам спомен в тази посока да има ограничение 50, но в крайна сметка приемам, че съм нарушил. Обаче вчера минавах пак от там и специално гледах - няма такъв знак за ограничение. Реших да погледна в Google street view и там снимките се оказаха точно от септември 2019-та. Ами и тогава такова ограничение в тази посока няма. В посока към Божурище има и го знам, но във фиша изрично си пише че съм се движил от Божурище към София(а и магазин Айко е от тази страна) извън населено място и че ограничението е с пътен знак B-26. А такъв знак там няма. Знак за ограничение на скоростта има чак малко преди кръстовището за Банкя и той е за ограничение 70км/ч!
И така, имам намерение да обжалвам фиша. Питанията ми са няколко: тази жалба на някаква типова бланка ли се подава или е свободен текст? Могат ли по някакъв начин и трябва ли при едно такова обжалване полицаите да доказват че по време на нарушението е имало такъв знак? Мога ли и трябва ли да предоставя заснето клипче от участъка като доказателство че няма знак за ограничение и ако мога - кога се прави това, заедно с подаването на жалбата или на заседанието на съда? Ще се приемат ли като някакво доказателство за липсата на знак и съответно на нарушение снимки от Google street view на участъка? При евентуално негативно за мен решение, освен пълната стойност на фиша трябва ли да платя и нещо друго?
Благодаря предварително!
lyubaka76
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2021, 12:24

Re: Обжалване на електронен фиш

Мнениеот kpts_ » 05 Яну 2021, 17:52

Можете да направите възражение по фиша пред директора на СДВР или ОДМВР /според издателя на фиша/.
Ако Ви откажат анулиране - тогава обжалвате в 14 дневен срок от уведомяването за отказа.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Обжалване на електронен фиш

Мнениеот kpts_ » 06 Яну 2021, 18:12

Да добавя - в Интернет има много инфо за обжалването на електронен фиш.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Обжалване на електронен фиш

Мнениеот TheOldMan » 07 Яну 2021, 23:07

Да, точи участък от Околовръстното до Метро е странен - в посока София няма ограничения, в посока Божурище има ограничение 50. Нееднократно съм се оглеждал - знак в посока софия НЯМА. Така че спокойно можете да обжалвате наказанието.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron