начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Отказ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказ

Мнениеот moonligh7 » 24 Дек 2020, 04:45

Здравейте,

имам подадено искане (молба) за приемане на документи към държавна институция.Минаха месеци...Наскоро получих документ без в него да е извършено исканото от мен в молбата ми,нито да отказват.Много се ядосах,тъй като чаках месеци,а нищо не са свършили от администрацията.В какъв срок мога да обжалвам пред съд,който да задължи администрацията да си върши работата и от кога започва той?
moonligh7
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 09 Апр 2013, 17:21

Re: Отказ

Мнениеот Melly » 24 Дек 2020, 05:51

moonligh7 написа:Здравейте,

имам подадено искане (молба) за приемане на документи към държавна институция.Минаха месеци...Наскоро получих документ без в него да е извършено исканото от мен в молбата ми,нито да отказват.Много се ядосах,тъй като чаках месеци,а нищо не са свършили от администрацията.В какъв срок мога да обжалвам пред съд,който да задължи администрацията да си върши работата и от кога започва той?

От изложеното по-горе считам, че "документът с посоченото в него съдържание" не носи белезите на административен акт.

За по-подробна аргументация следва да потърсите помощ от адвокат, който да се запознае със съдържанието му и да ви даде насока.

П.П. Да не се изненадате в случай, че ще започнат едни питания от страна на "любители на правото" за по-подробна информация. Със сигурност няма да ви бъдат полезни.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Отказ

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Дек 2020, 09:08

Ако е мълчалив отказ - може да се отиграе - чрез дело и налагане на глоба на съответният ръководител, има административни съдилища, но - както се каза вече - може да не е мълчалив отказ.

Адвокат ще се намери - малко е пипкава процедурата - но има интерес у адвокатите относно такива дела.

Проблемът е - че превръщаш нещата в проблем, вместо да го решаваш.

А процедурата по проба и грешка - дали е чист, явен мълчалив отказ, остава за сметка на клиента.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Отказ

Мнениеот jhoro » 25 Дек 2020, 10:59

Честито Рождество Христово на всички!

Няма да коментирам въпроса на темата - разбра се, че е нужно запознаван с детайлите.

Но … за да не бъдат „разочаровани” нечии очаквания
Melly написа:П.П. Да не се изненадате в случай, че ще започнат едни питания от страна на "любители на правото" за по-подробна информация. Със сигурност няма да ви бъдат полезни.

Забелязвам симптоми на страхова невроза! Вземете мерки!

И един уточняващ въпрос към ivan_lawyer.
Термина
ivan_lawyer написа:… чист, явен мълчалив отказ …

е нов за мен.
Според моите разбирания, това са два - различни по вид - отказа?
Но може да съм се заблудил!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron