начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 23 Дек 2020, 12:16

Здравейте. Благодарна съм на сайтът lex.bg за полезната информация, дискутирана по форумите в различни области!
Имам ли право, да предприема действия срещу Кмет за пристрастен и некомпетентен отговор?
Тук научих, че гаражи и магазини със самостоятелен вход, се освобождават от стълбищна такса чл.33 и единствената дължима е Фонд "Строителство и ремонти". На мен ми искат стълбищна такса и при забавяне с няколко месеца на плащането и', първо комби после джип ми блокираха магазина в пиков час. Зоната , в която се намира обектът е ограден с антипаркинг колчета, но точно до мен отстоянието е двойно по-голямо и колите безпрепятствено си маневрират и паркират в търговската зона около мен.
При отговорът си Кметът цитира :
1.) чл. 6 ал.1. т. 10 от ЗУЕС, т.е. да плащам петкратна такса.
2.) "Действия свързани с паркиране пред определени обекти следва да се решат от собственик на земята / поземлен имот/. Положението на имота ако е съсобствен, се извършва по реда на глава 3-та"... ... ...
3.) ..." Действия от страна на администрацията по случая не са поискани, нито предприемани... До колкото съм информиране преди няколко години се прие закон електронната кореспонденция, да се счита за официална, в противен случай какво е предназначението на контактният център на СО ?
Факт е, че отговорът му направи 2 =ма комшии още по-арогантни и още 2 пъти ми блокираха магазина...
Моля, бихте ли споделили, имам ли някакви права?...
ПС: Помолих за мнение и СО. Гл. юристка прие за коректен отговора и добави да звъня на 112, Районното и в Съда да си търся правата...
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот jhoro » 25 Дек 2020, 11:21

Здравейте!
Много детайлно сте обяснили (макар с някой пропуски), но ще отговоря само на основния Ви въпрос.
argentata написа:Имам ли право, да предприема действия срещу Кмет за пристрастен и некомпетентен отговор?

Да!
Всеки, който прецени, че правата и интересите му са нарушени, има право да ги отстоява по законен път!
За процедурата - най-добре говорете с адвокат(и) и претеглете плюсовете и минусите за Вас!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 26 Дек 2020, 11:57

Благодаря!
А, в океана от адвокати ... бихте ли ми препоръчали някой? ...
Весели празници!
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот jhoro » 27 Дек 2020, 01:48

argentata написа:А, в океана от адвокати ... бихте ли ми препоръчали някой? ...

Съжалявам, но … НЕ!
Познавам доста адвокати, повечето не са в София. Някой от добрата им страна, други - от не толкова добра. Но това са мои виждания - според конкретната ситуация.
Трудно е да се предвиди, кой ще е най-добрия за Вас избор.
Препоръчвам само неща, за които съм 100% убеден.

Весели празници и по-спокойна Нова година!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 01 Яну 2021, 17:15

Благодаря !
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron