начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 23 Дек 2020, 12:16

Здравейте. Благодарна съм на сайтът lex.bg за полезната информация, дискутирана по форумите в различни области!
Имам ли право, да предприема действия срещу Кмет за пристрастен и некомпетентен отговор?
Тук научих, че гаражи и магазини със самостоятелен вход, се освобождават от стълбищна такса чл.33 и единствената дължима е Фонд "Строителство и ремонти". На мен ми искат стълбищна такса и при забавяне с няколко месеца на плащането и', първо комби после джип ми блокираха магазина в пиков час. Зоната , в която се намира обектът е ограден с антипаркинг колчета, но точно до мен отстоянието е двойно по-голямо и колите безпрепятствено си маневрират и паркират в търговската зона около мен.
При отговорът си Кметът цитира :
1.) чл. 6 ал.1. т. 10 от ЗУЕС, т.е. да плащам петкратна такса.
2.) "Действия свързани с паркиране пред определени обекти следва да се решат от собственик на земята / поземлен имот/. Положението на имота ако е съсобствен, се извършва по реда на глава 3-та"... ... ...
3.) ..." Действия от страна на администрацията по случая не са поискани, нито предприемани... До колкото съм информиране преди няколко години се прие закон електронната кореспонденция, да се счита за официална, в противен случай какво е предназначението на контактният център на СО ?
Факт е, че отговорът му направи 2 =ма комшии още по-арогантни и още 2 пъти ми блокираха магазина...
Моля, бихте ли споделили, имам ли някакви права?...
ПС: Помолих за мнение и СО. Гл. юристка прие за коректен отговора и добави да звъня на 112, Районното и в Съда да си търся правата...
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот jhoro » 25 Дек 2020, 11:21

Здравейте!
Много детайлно сте обяснили (макар с някой пропуски), но ще отговоря само на основния Ви въпрос.
argentata написа:Имам ли право, да предприема действия срещу Кмет за пристрастен и некомпетентен отговор?

Да!
Всеки, който прецени, че правата и интересите му са нарушени, има право да ги отстоява по законен път!
За процедурата - най-добре говорете с адвокат(и) и претеглете плюсовете и минусите за Вас!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 26 Дек 2020, 11:57

Благодаря!
А, в океана от адвокати ... бихте ли ми препоръчали някой? ...
Весели празници!
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот jhoro » 27 Дек 2020, 01:48

argentata написа:А, в океана от адвокати ... бихте ли ми препоръчали някой? ...

Съжалявам, но … НЕ!
Познавам доста адвокати, повечето не са в София. Някой от добрата им страна, други - от не толкова добра. Но това са мои виждания - според конкретната ситуация.
Трудно е да се предвиди, кой ще е най-добрия за Вас избор.
Препоръчвам само неща, за които съм 100% убеден.

Весели празници и по-спокойна Нова година!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кмет на район на СО , отговаря пристрастно и некоректно

Мнениеот argentata » 01 Яну 2021, 17:15

Благодаря !
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron