начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

постоянен/настоящ адрес

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


постоянен/настоящ адрес

Мнениеот monnixx » 03 Дек 2020, 15:47

Мъчи ме следния въпрос: Как се разбира и доказва, че даден човек не живее на постоянен адрес, на който е регистриран?
monnixx
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Дек 2020, 15:41

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот jhoro » 03 Дек 2020, 23:25

monnixx написа:Мъчи ме следния въпрос: Как се разбира и доказва, че даден човек не живее на постоянен адрес, на който е регистриран?

Здравейте!
И ... каква е целта на „упражнението“?
Чл. 93. Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.
(2) Постоянният адрес е винаги на територията на Република България.
(3) Всяко лице може да има само един постоянен адрес.
(4) Български граждани, живеещи в чужбина, които не са вписани в регистъра на населението и не могат да посочат постоянен адрес в Република България, се вписват служебно в регистъра на населението от район "Средец" на гр. София.
(5) Постоянният адрес на гражданите е адрес за кореспонденция с органите на държавната власт и органите на местното самоуправление.
(6) (Постоянният адрес на гражданите служи за упражняване или ползване на права или услуги в случаите, определени в закон или друг нормативен акт.
(7) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.
Чл. 94. Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.
(2) Всяко лице има само един настоящ адрес.
(3) Настоящият адрес на българските граждани, на които мястото на живеене е в чужбина, се отразява в регистъра на населението само с името на държавата, в която живеят.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот nikodim77 » 04 Дек 2020, 02:50

Пак ли ти се изживяваш като вещ в правните въпроси бе, форумен трол - Жоро?!
Уважаеми monnixx, юзърът Жоро опитва да троли и посрамва форума, но не му обръщайте внимание! Вероятно е с някакви свои си личностни проблеми…?
Ти Жоро, прочете ли въпросът, а?!!? Или просто за да тролиш цитираш законови норми, нямащи конкретно общо с поставения конкретен въпрос!!!
Уважаеми monnixx, така зададен въпросът изисква доста обширен поглед… Но в общи линии доказването става посредством свидетели, призовкари, които не са могли да връчат документи, а в по особени случаи и със съдействие на доставчици – ток, вода и комунални услуги.
В случай, че дадете насоки за интересът си да поставите такъв въпрос, може би и бихте получил по-прецизен отговор, който да се доближи до Вашите очаквания…?

пп. Жоро, кое не разбра от това, че когато пишеш небивалици ще те следвам като сянка тук в „Лекса”?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1166
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот monnixx » 07 Дек 2020, 22:19

За jhoro както и да е, ясно е че целта му не е да бъде полезен.
Става въпрос за приятелката ми, която от няколко години не живее на постоянния си адрес, а при мен. Няма регистрация на настоящ адрес и до колкото знам, това е административно нарушение. Точно по този повод се зачудих, при какви обстоятелства може да се констатира това нарушение и каква би била глобата.
monnixx
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Дек 2020, 15:41

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот jhoro » 07 Дек 2020, 23:18

monnixx написа:За jhoro както и да е, ясно е че целта му не е да бъде полезен.
Става въпрос за приятелката ми, която от няколко години не живее на постоянния си адрес, а при мен. Няма регистрация на настоящ адрес и до колкото знам, това е административно нарушение. Точно по този повод се зачудих, при какви обстоятелства може да се констатира това нарушение и каква би била глобата.

Не разбирам от какво си вадите такива изводи???
И кое не разбрахте от цитата - в предния ми пост:
Чл. 93. Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.
(7) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.
Чл. 94. Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.

Задавате въпрос - отговарям Ви с мнение ...

Аз лично притежавам 3 жилища. Постоянния ми адрес е в едното, а живея предимно в другото. Няма никакво нарушение и никой не може да ми каже - къде ще живея!
Приятелката Ви си има регистриран настоящ адрес - не се е пререгистрирала на Вашия!

Пп. Ако повече Ви харесва, да се водите по акъла на разни учили-недоучили пишман студенти - това си е Ваш избор!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот kpts_ » 08 Дек 2020, 22:34

Кое е сложното приятелката Ви да смени настоящия си адрес?
Глобата е от 50 до 300 лева.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот monnixx » 08 Дек 2020, 22:39

jhoro написа:
monnixx написа:За jhoro както и да е, ясно е че целта му не е да бъде полезен.
Става въпрос за приятелката ми, която от няколко години не живее на постоянния си адрес, а при мен. Няма регистрация на настоящ адрес и до колкото знам, това е административно нарушение. Точно по този повод се зачудих, при какви обстоятелства може да се констатира това нарушение и каква би била глобата.

Не разбирам от какво си вадите такива изводи???
И кое не разбрахте от цитата - в предния ми пост:
Чл. 93. Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.
(7) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.
Чл. 94. Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.

Задавате въпрос - отговарям Ви с мнение ...

Аз лично притежавам 3 жилища. Постоянния ми адрес е в едното, а живея предимно в другото. Няма никакво нарушение и никой не може да ми каже - къде ще живея!
Приятелката Ви си има регистриран настоящ адрес - не се е пререгистрирала на Вашия!

Пп. Ако повече Ви харесва, да се водите по акъла на разни учили-недоучили пишман студенти - това си е Ваш избор!


Съжалявам, ако съм Ви обидил, може би просто не схващам начина Ви на изразяване. Та в такъв случай излиза въпроса: Кое обстоятелство точно би я задължило да смени постоянния си (и настоящ) адрес в 30 дневен срок?
monnixx
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Дек 2020, 15:41

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот monnixx » 08 Дек 2020, 22:41

kpts_ написа:Кое е сложното приятелката Ви да смени настоящия си адрес?
Глобата е от 50 до 300 лева.


Никой не казва, че е сложно :)
monnixx
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Дек 2020, 15:41

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот jhoro » 08 Дек 2020, 22:46

monnixx написа:Съжалявам, ако съм Ви обидил, може би просто не схващам начина Ви на изразяване. Та в такъв случай излиза въпроса: Кое обстоятелство точно би я задължило да смени постоянния си (и настоящ) адрес в 30 дневен срок?

Изобщо не съм се обидил. Едно мнение не може да ме обиди.
Говорейки за срок, запитайте се - „Откога се брой?“
Постоянния адрес се променя само при екстрени обстоятелства. Например - вече нямате нищо общо с текущия. Продадено жилище и преместване на друг адрес.
По-рано казах - за 50+ години постоянния (и настоящия) ми адрес е един и същ, а през повечето време НЕ ЖИВЕЯ реално там. Но имам постоянен достъп до това жилище.

Всеки може да живее там, където го търпят, и никой не може да докаже - кога е дошъл и кога ще си тръгне!
kpts_ написа:Кое е сложното приятелката Ви да смени настоящия си адрес?
Глобата е от 50 до 300 лева.

Това да не е преди 89-а година? При отиване за 14 дни (на почивка) да се попълва „адресна карта“?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот kpts_ » 08 Дек 2020, 22:57

Жорка, законът е ясен.
Има и достатъчно способи за доказване.
Една смяна на настоящия адрес решава цялата тема и предметът и изчезва.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: постоянен/настоящ адрес

Мнениеот jhoro » 08 Дек 2020, 23:12

kpts_ написа:Жорка, законът е ясен.
Има и достатъчно способи за доказване.
Една смяна на настоящия адрес решава цялата тема и предметът и изчезва.

Теоретично си прав, но ... ако за всяка смяна на местоживеене, си сменях „настоящ адрес“ - накрая щях да се регистрирам в РПУ!
Едно време имаше домоуправители, домова книга и прочие. Сега ... какво има?
Закона (в случая) буквално си е „врата у пОле“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron