начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Кадастър

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кадастър

Мнениеот suhodol » 07 Ное 2020, 14:31

Каде да поставя въпрос свързан с Кадастъра ?
Оставят без отговор моето възражение. Което ме навежда на мисълта, че промяната направена в имотния регистър и в регистрите на Кадастъра е умишлена.
Поисках скица на сграда. Която има идентификатор и за която съм полечавал скица, удостоверение и план с котировките. Издадени на мое име. Преди 3 годин земята върху която е мойта къща беше продадена. Парцела разделен на 1/2 идеални части. Сградата ми се намира върху 1/2 идеална част. Лицето закупило тази част отива в Кадастъра и заявява, че и сградата е негова. И служителя приел документите по издаване на скица за имота е допуснал грешка. Като не се уверил, че в Нотариалният Акт пише какво купува това лице. 1/2 идеални части от парцел идентификатор еди кой си, различен номер от идентификатора на сградата.
Разбрах от приятел, че Кадастъра, никога не греши и особенно не обича да признава свойте грешки.
Освен възражението изпратих и писмо до Директора на Агенцията, останах без отговор.
Какво да правя ? Тази Администрация на чие подчинение е ? трябва ли всичко да се свежда до Съд ? и кой съд ще бъде компетентен ?
Предварително благодаря са съветите.
Аватар
suhodol
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:40
Местоположение: София

Re: Кадастър

Мнениеот propensity » 07 Ное 2020, 15:48

Административен съд.
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Кадастър

Мнениеот suhodol » 07 Ное 2020, 18:28

Благодаря. Ще напиша отзвук, защото няма да оставя чиновници да ми определят живота и собственоста.
Аватар
suhodol
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:40
Местоположение: София

Re: Кадастър

Мнениеот ivanov_p » 07 Ное 2020, 22:22

По-добре е не вие да пишете каквото и да е, а да го възложите на някой, който върши тези неща по занятие. Материята е сложна, минава се през различни етапи и не е хубаво да се поемат рискове.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Кадастър

Мнениеот suhodol » 08 Ное 2020, 14:54

Благодаря, разбира се ще го възложа на Адвоката си , просто си въобразявах, че ще мога да мина без него. Явно, не става. В кантората са няколко Адвоката, всеки с определена специалност. Те ще определят кой да поеме случайя с Кадастъра. Лошото при мен, че дела ще трябва да водя не едно и две.
Хубав ден.
Аватар
suhodol
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:40
Местоположение: София

Re: Кадастър

Мнениеот suhodol » 28 Дек 2020, 17:33

Здравейте, да сложа край на темата за Кадастъра. Изпратиха ми уведомително писмо, че грешката с издаването на скица на моята сграда на друго лице е заличена в регистрите, след като са установили че въпросното лице притежава само 1/2 от парцела върху който е построена моята къща.
Благодаря за вниманието.
Аватар
suhodol
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:40
Местоположение: София


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron