начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Неплатени фишове

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неплатени фишове

Мнениеот jorko7120 » 28 Сеп 2020, 20:16

Здравейте!
В събота ме спряха за проверка с личната ми кола . Полицаите установиха че имам не заплатени фишове и ми взеха книжката контролния талон и малкия талон на колата. Беше ми написан акт по чл.186 ал.7
Полицая ми каза "В понеделник отиваш плащаш си фишовете и си взимаш документите"
Отидох днес сутринта платих си фишовете и ми казаха за документите ела след 15:30 . Отивам след 15:30 и ми върнаха само книжката . За контролния талон ми обясниха че трябва да изчакам 1 месец да ми бъде издадено НП с глоба за не заплатените в срок глоби. А за талона на колата ме препратиха на друго гише на което се оказа че колата ми е спряна от движение и да отида утре защото още не ми бил пристигнал талона на колата в кат.

Въпроса ми е имат ли право да ми спират колата от движение.? И има ли такова нещо като глоба за не заплатена глоба?
https://prikachi.net/image/VWG84
jorko7120
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Авг 2014, 13:08

Re: Неплатени фишове

Мнениеот doondie » 29 Сеп 2020, 11:37

На телефона съм, затова не мога да изследвам въпроса в детайли, но първото, което ми идва наум, е:
Чл. 172. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., доп. - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Принудителните административни мерки по чл. 171, т. 1, 2, 2а, 4, т. 5, буква "а", т. 6 и 7 се прилагат с мотивирана заповед от ръководителите на службите за контрол по този закон съобразно тяхната компетентност или от оправомощени от тях длъжностни лица. Заповед за прилагане на принудителна административна мярка по чл. 171, т. 1, буква "д" и т. 2, буква "к" не се издава, ако в срок до два часа от съставянето на акта за установяване на административно нарушение и отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство или на свидетелството за регистрация на моторното превозно средство се заплатят дължимите глоби, като в този случай отнетите документи се връщат на водача, което се отразява в акта за установяване на административното нарушение.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron