начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Отменена заповед МНЗ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отменена заповед МНЗ

Мнениеот boce1972 » 30 Юли 2020, 11:54

Заповед № РД-01-405/15.07.2020 г. (Отменена със Заповед № РД-01-438/27.07.2020 г.)

Искам да попитам следното,поставен съм под карантина за 14 дни ,но заповедта с която съм поставен е отменена, следователно не трябва ли и предписанието направено по тази заповед да бъде отменено ?
boce1972
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юни 2017, 07:38

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот jhoro » 30 Юли 2020, 12:54

Здравейте.
Не. Към момента на карантинирането - заповедтта е важала.
Отмяната засяга новите случаи!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот nikodim77 » 30 Юли 2020, 17:10

'Здравейте.
Уважаеми boce1972,
В случай, е сте поставен под карантина така както сте описали, то следва все пак да се
обърнете към институцията, която е сторила това. като им поясните, че в новата заповед
изрично е посочено, че отменя предходната.
Да, не следва да сте под карантина. А и не обръщайте внимание на написаното от предишния
юзър. който пише само небивалици в този форум без елементарни познания в областта на административното право.
Все пак подробно се запознайте със съдържанието на последната заповед досежно страните, които са посочени в нея, предвид това, че пишете, че сте бил поставен под карантина!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1167
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот jhoro » 30 Юли 2020, 18:54

nikodim77 написа:'Здравейте.
!

Прекалено прибързано (глупаво, даже подвеждащо) мнение!
Питащия изобщо не е посочил причините за карантината!
И в двете заповеди са посочени много хипотези и изключения! Някои се припокриват.
Даже - в отменената, има опция - за отмяна на направено предписание!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот nikodim77 » 30 Юли 2020, 22:40

Ей, Жоро! Еееи, аланкоолу!
В този форум избягвам конфликтите, защото целта на присъствието ми тук е различна от твоята. Един път си позволих остър тон и грубост спрямо един участник, но той си заслужи всяка една моя дума спрямо него. Сега съм на път да повторя това спрямо теб!!! До момента, ако не си забелязал, съм коректен, мек и чрез намеци ти показвах това, което други участници ти показват директно! Започвам много да изпитвам силни приятелски чувства към propensity и rav3n,. Именно коректното ми (на този етап) поведение към теб, не ти позволява да ме обиждаш, пишейки, че изложеното от мен мнение е глупаво, още повече и подвеждащо. Особено на фона на твоите десетки и стотици подвеждащи, заблуждаващи и кухи мнения, с които пращаш питащите директно в пропастта!
Не мисля, че ти дължа обяснения по темата, но все пак, ако беше вникнал в написаното от мен щеше да ти стане ясно, че съветът ми към питащия е, да се обърне към органът, който го е карантинирал, и че в общи линии давам конкретен отговор, на основният му въпрос, – новата заповед отменя ли старата!
Съветвам те, първо, да попрочетеш административно право и процес, както и ЗНА, и АПК!!! Също така те съветвам, да не пишеш след мен, освен ако не съм допуснал явна и подвеждаща грешка! Ако се случи и се наложи да бъда поправен, то да бъде с ясни и коректни правно-издържани аргументи, и без обидни квалификации!!! РАЗБРА ЛИ МЕ БЕ ЖОРО!?!?!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1167
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот boce1972 » 31 Юли 2020, 08:14

Благодаря ви nikodim77 за изчерпателният отговор.
boce1972
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юни 2017, 07:38

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот jhoro » 01 Авг 2020, 18:11

Здравейте отново!
Както обещах - пиша, но предишните дни имах технически проблеми.
Работейки от телефон (5-инчов дисплей) - трудно се чете текста на страницата (отваря се през браузър), да не говорим за цитати и сравняване на съдържание.

Сравнявайки двете цитирани заповеди - виждаме ... много малки разлики! Което навежда на мисълта - някой се е осрал! Дали министъра (вече финансов), дали други около него, ама мирише!
Вместо да изброяват по няколко пъти едни и други държави - можело просто да кажат, че едни мерки са за държавите от група 1, други мерки - за група 2 и т.н. И вместо да отменят една заповед и да я заместват с почти същата - само да променят съдържанието на групите държави! Да, но по сегашния начин - текстовете става по-обемни и ... объркващи!
Ако не сте забелязали - както „Заповед РД-01-438-27.07.2020 г“ отменя „Заповед № РД-01-405 от 15.07.2020 г.“, така и отменената „Заповед 01-405...“ отменя предишна „Заповед № РД-01-372 от 30.06.2020 r.“.
И логичния въпрос е - щом третата е отменила втората - то първата ... пак ли важи?

От процедурна гледна точка - замяната води само до това, че при бъдещо позоваване, няма да се цитира единия, а другия номер!

boce1972 написа:Искам да попитам следното, поставен съм под карантина за 14 дни, но заповедта с която съм поставен е отменена, следователно не трябва ли и предписанието, направено по тази заповед, да бъде отменено?

Питате, а все още не сте конкретизирали причината за карантинирането? Както в отменената, така и в отменящата заповед има различни основания за това.
Например - идвате от рискова държава, „не представяте документ, доказващ отрицателен резултат“ - и по двете заповеди трябва да бъдете поставен „под карантина за срок от 14 дни“!

Пп. Целия подход при решаване на тези проблеми е тотално сбъркан! Деленето на хората по гражданство, родство, семейна обвързаност (да не говоря за недоказуемото „фактическо съжителство“) си е простотия! Трябва да се говори само за „контактни лица“, вирусоносители, заразени и болни.
А това постоянно обявяване на ... „новозаразените“ - вместо „новодиагностицираните“! Как разбират - кога се е заразил човека?


Затова казвам на всички „пишман специалисти“ - липсва ви здрав разум!
Бъдете живи и ... условно здрави!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот boce1972 » 03 Авг 2020, 09:06

Поставен съм под карантина, защото съм влязъл от Сърбия на 25.07.2020г. , но след отмяната на заповед РД-01-405/15.07.2020 г.
И последващите заповеди, Сърбия не попада в страните със задължителна карантина.

Другото важно нещо в заповед РД-01-448/31.07.2020г. в точка 11 е посочена възможност за премахване на карантината ,докато в заповед РД-01-405/15.07.2020г. липсва такава възможност и по този начин ме дискриминират
boce1972
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юни 2017, 07:38

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот jhoro » 03 Авг 2020, 17:54

boce1972 написа:Поставен съм под карантина, защото съм влязъл от Сърбия на 25.07.2020г. , но след отмяната на заповед РД-01-405/15.07.2020 г.
И последващите заповеди, Сърбия не попада в страните със задължителна карантина.

Другото важно нещо в заповед РД-01-448/31.07.2020г. в точка 11 е посочена възможност за премахване на карантината ,докато в заповед РД-01-405/15.07.2020г. липсва такава възможност и по този начин ме дискриминират

Здравейте отново. Сега има малко повече факти.
Когато сте влезли в България - в сила е била само Заповед РД-01-405-15-07-2020 г.
Вас Ви засяга само
2. Забраната по т. 1 не се отнася за:
а) българските граждани ...

Но - в т. 5 има изискване
Всички лица, които пристигат от ... всички трети страни ... се допускат на територията на Република България при представен документ, доказващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на CDVID-19.
Вие явно не сте представили такъв документ и съгласно т. 6 Ви е издадено предписание за карантина.
В последния пост - намесвате и Заповед РД-01-448/31.07.2020 г. - тоест, една седмица след влизането Ви.

Както сте видели досега - на сравнително простия въпрос „Карантина или не“, получихте двата възможни отговора - и „да“, и „не“. Не забравяйте само, че никой от отговорилите (вкл. и аз) няма да поеме вместо Вас евентуалните санкции по чл. 355 от Наказателния кодекс - лишаване от свобода до 3/5 години и глоба до 10/50 хиляди лева.
Не е ли по-лесно, да си „изтърпите“ карантината, вместо да правите експерименти - кой служител какво е чел, какво знае и прочие?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот boce1972 » 03 Авг 2020, 18:32

jhoro написа:
boce1972 написа:Поставен съм под карантина, защото съм влязъл от Сърбия на 25.07.2020г. , но след отмяната на заповед РД-01-405/15.07.2020 г.
И последващите заповеди, Сърбия не попада в страните със задължителна карантина.

Другото важно нещо в заповед РД-01-448/31.07.2020г. в точка 11 е посочена възможност за премахване на карантината ,докато в заповед РД-01-405/15.07.2020г. липсва такава възможност и по този начин ме дискриминират

Здравейте отново. Сега има малко повече факти.
Когато сте влезли в България - в сила е била само Заповед РД-01-405-15-07-2020 г.
Вас Ви засяга само
2. Забраната по т. 1 не се отнася за:
а) българските граждани ...

Но - в т. 5 има изискване
Всички лица, които пристигат от ... всички трети страни ... се допускат на територията на Република България при представен документ, доказващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на CDVID-19.
Вие явно не сте представили такъв документ и съгласно т. 6 Ви е издадено предписание за карантина.
В последния пост - намесвате и Заповед РД-01-448/31.07.2020 г. - тоест, една седмица след влизането Ви.

Както сте видели досега - на сравнително простия въпрос „Карантина или не“, получихте двата възможни отговора - и „да“, и „не“. Не забравяйте само, че никой от отговорилите (вкл. и аз) няма да поеме вместо Вас евентуалните санкции по чл. 355 от Наказателния кодекс - лишаване от свобода до 3/5 години и глоба до 10/50 хиляди лева.
Не е ли по-лесно, да си „изтърпите“ карантината, вместо да правите експерименти - кой служител какво е чел, какво знае и прочие?


Сега разбирам защо nikodim77 е прав, ще те помоля повече да не пишеш глупости и неща които не са от твоята материя.
Знаеш ли какво ДИСКРИМИНАЦИЯ ?
Ако не знаеш да ти обясня, една и съща институция избира кои граждани да бъдат облагодетелствани и кои не, тоес поставяне в неравностойно положение при едни и същи условия и изисквания с добавяне на заветната точка 11 която преобръща нещата !!!

Та уважеми господин всезнайко ако и в заповедта с която ме поставиха под карантина имаше същата 11 точка мислиш ли,че нямаше да дам 120лв. и да си щракам с пръсти ???
boce1972
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юни 2017, 07:38

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот jhoro » 03 Авг 2020, 20:02

boce1972 написа:Сега разбирам защо nikodim77 е прав, ще те помоля повече да не пишеш глупости и неща които не са от твоята материя.
Знаеш ли какво ДИСКРИМИНАЦИЯ ?
Ако не знаеш да ти обясня, една и съща институция избира кои граждани да бъдат облагодетелствани и кои не, тоес поставяне в неравностойно положение при едни и същи условия и изисквания с добавяне на заветната точка 11 която преобръща нещата !!!
Та уважаеми господин всезнайко ако и в заповедта с която ме поставиха под карантина имаше същата 11 точка мислиш ли,че нямаше да дам 120 лв. и да си щракам с пръсти ???

Пич - айде ... у'лево! Питаш - отговаря ти се! К'ъф ти е проблема?
Ако беше баба мъжка ... щеше да бъде дядо!
Ако искаш и можеш - бори се. С институции, с пехливани... - с когото решиш!

Само недей да казваш - кой какво да прави! Ясен ли съм???

Пп. Това, зеленото - не знам каква връзка има с темата?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отменена заповед МНЗ

Мнениеот boce1972 » 03 Авг 2020, 20:59

Направи си труда да прочетеш какво съм написал и ще разбереш какво общо има с темата
И не ми давай акъл дали да си правя експерименти или не, и никой не е искал от теб да поемаш каквато и да е вина,

Та от написаното от теб единствено разбрах,че нямаш никакво понятие от ПРАВО, а само празни бращулевения без да са подкрепени с Факти , членове и алинеи .
boce1972
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Юни 2017, 07:38


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron